Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

@Gazdecki pokarze zdjęcie jak masz rozwiązane zasilanie sprzęgła wraz z rozwiązaniem ochrony powrotu kotla...

Oraz resztę ustawień kotła, brak podłączonego czujnika spalin.

Zdejmij pokrętła z zaworów 3d i wrzuć zdjęcia samych zaworów.

Naczynie przeponowe podłączony do linii zasilania jednego obiegu podłogowego za zaworem 3D??? To bardzo źle.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt przecież tu nie ma PID, więc czujnik spalin zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gazdecki napisał:

Witam wszystkich użytkowników Kotła Stalmark Ekosilver :-)

Mam do Was pytanie zgodnie z tematem tego forum:,,Początki,,

od 5 dni jestem użytkownikiem pieca 19Kw i nie do końca jestem w stanie nad wszystkim zapanować.

Czy Ty masz tam gdzieś wężownicę schładzającą? Bo jeśli nie, to Twój kocioł to potencjalna bomba. Przy okazji woda musi być miejska, a nie z hydroforu. Poza tym miejsce wpięcia naczynia też nieprawidłowe (pisał o tym @Darekgra

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję ustawienia i zdjęcia:

Temp. Kotła zadana 54st

Hinesteza 10st

Temp załączania pomp 40st

Czas podawanua 8sek

Przerwa podawania 15sek

Siła nadmuchu 64

Praca pidtrzymania 4sek

Przerwa podtrzymania 32sek

Wentylator w podtrzymaniu 26

Tryb pracy:

Grzanie podlogi i ogrzewanie domu.

Mam dodatkowo grzejnik w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zdjęć wynika że masz jakieś trzy obiegi... Dwa na na mieszaczach i jeden z pominięciem mieszania tylko odrazu zasilanie z kotła....zz pominięciem sprzęgła. Co jest nim zasilane bo jest to obieg do rozdzielacza tego przy kotle widocznego na zdjęciach oraz dodatków wchodzi w podłogę za kotłem?

Naczynie przeponowe od biedy jest ok , widać to ndopiero poprawnie na tych nowych zdjęciach, ale można by zrobić to lepiej. Tylko dlaczego kolory w rozdzielaczu są zamienione? A może nie tylko kolory?:)

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bojler jest z innych rurek..

Zresztą tam jest na tym obiegu z pominięciem sprzęgła i rozdzielacz i bezpośrednio w podłogę rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 godzin temu, Gazdecki napisał:

Przy ustawieniu temperatura zadana na kotle 55st,

Co do instalacji to sie nie wypowiadam. Ale w kotle jest bardziej czarno niz w piekle. A to w kotle pelletowym nie ma prawa zaistniec. Zadana 55 °C dla kotla na paliwo stale to jego degradacja i produkcja sadzy.  Powinna byc ustawiona 70 z histereza np15 a nawet 20. Wogole przy podlogowkach to powinien byc bufor. Wtedy mogloby byc ekonomicznie, czysto i taniej w eksploatacji. Sterowania Techa w kotle pelletowym nie widze. Duzo lepszym wyborem bylby tu Plum z sonda.  Inna mozliwa przyczyna tej sadzy to zle nastawy dawka-przerwa-powietrze. Na chwile obecna Kolego wyrzucasz pellet kominem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno w kotle jest między innymi dlatego że pali z podtrzymaniem. Ten ster ma możliwość obsłużenia sondy, tylko jako wyposażenie dodatkowe więc pewnie jest jej brak.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

9 godzin temu, Darekgra napisał:

Nie bojler jest z innych rurek..

Zresztą tam jest na tym obiegu z pominięciem sprzęgła i rozdzielacz i bezpośrednio w podłogę rurka.

Ta 3 pompka z tego co pamiętam jest meszająca - będzie ganiała wodę do kranów z bojlera. Obecnie wodociąg w budowie wiec ta częsć instalacji nie jest obecnie obsługiwana. 

 

9 godzin temu, teres napisał:

Zapytaj instalatora dlaczego montuje układ absolutnie niezgodny z prawem i zdrowym rozsądkiem.

Ustalę co i jak z wężownicą i dam znać

Edytowane przez Gazdecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gazdecki napisał:

Ta 3 pompka z tego co pamiętam jest meszająca - będzie ganiała wodę do kranów z bojlera. Obecnie wodociąg w budowie wiec ta częsć instalacji nie jest obecnie obsługiwana. 

Ty w swojej instalacji to masz aż 5 pomp :)

Zielona jest od grzania CWU (bojlera), a od "ganiania wody do kranu" jest najprawdopodobniej w miejscu zaznaczonym na różowo.

od czego jest rozdzielacz zaznaczony na różowo lewy górny róg zdjęcia, oraz zasilanie podłączone równolegle z tym rozdzielaczem które idzie w podłogę za kotłem. W sumie to jest u ciebie wraz z obiegiem CWU jest aż 5 obiegów.

co do tego rozdzielacza sprawdź jak masz dalej to podłączone bo zasilanie w nim jest podpięte do belki niebieskiej.

IMG_20200308_225143.jpg

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie wyglada ekosilver w pracy standard.  Z

Albo zainwestowac w czujnik pokojowy, albo bufor i prowadzic :

grzejemy maxa w

I wyłączamy.

 

Ustaw podawanie do przerwy 3 do 12 z nadmuchem 70. Jesli kociol pracuje 24h/dobe w tych modelach trzeba zapomniec  o tz. Podtrzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już dawno pisałem o tym że ten kocioł nadaje się tylko do ładowania bufora albo pracy w modulacji i odpalaniu od termostatu. Ten kocioł nawet w wersji 14KW nie potrafi sprawnie zejść do deklarowanej mocy minimalnej, zresztą jego jedno jajowy brat Defro Gamma ma dokładnie ta samą przypadłość i nie jest to tyle kwestia samej konstrukcji co palnika właśnie. No i te dźwięki jakie kocioł wydaje po sezonie użytkowania....

Jeśli chodzi o pracę w trybie modulacji to jest ok, nawet można zejść trochę z wiatrem przy trudniejszym pellecie. Ogólnie kocioł do bufora jak najbardziej, niedrogi, spory zasyp i samoczyszczący wymiennik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darekgra napisał:

Ty w swojej instalacji to masz aż 5 pomp :)

Zielona jest od grzania CWU (bojlera), a od "ganiania wody do kranu" jest najprawdopodobniej w miejscu zaznaczonym na różowo.

od czego jest rozdzielacz zaznaczony na różowo lewy górny róg zdjęcia, oraz zasilanie podłączone równolegle z tym rozdzielaczem które idzie w podłogę za kotłem. W sumie to jest u ciebie wraz z obiegiem CWU jest aż 5 obiegów.

co do tego rozdzielacza sprawdź jak masz dalej to podłączone bo zasilanie w nim jest podpięte do belki niebieskiej.

IMG_20200308_225143.jpg

Z tego co wiem mam:

1 obieg - podłogówka piętro

2 obieg - podłogówka parter

3 obieg - ganianie ciepłej wody żeby odrazu po otwarciu kranu była ciepła

4 obieg - podczas grzania wody np. W lato ciepłe mogą również być wszystkie grzejniki drabinkowe w domu (pralnia, 2xłazienka - na drabinkach termostaty)

Rozdzielni w domu mam 4:

2 x podłogówka

2 x instalacja grzejnikowa, która jest zostawiona na tzw. Wszeli wypadek. 

Rozdzielacz lewy gorny rog to grzejniki piętro ale przez ten rozdzielacz chyba przechodzą grzejniki drabinkowe z piętra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ACE84 napisał:

Tak wlasnie wyglada ekosilver w pracy standard.  Z

Albo zainwestowac w czujnik pokojowy, albo bufor i prowadzic :

grzejemy maxa w

I wyłączamy.

 

Ustaw podawanie do przerwy 3 do 12 z nadmuchem 70. Jesli kociol pracuje 24h/dobe w tych modelach trzeba zapomniec  o tz. Podtrzymaniu. 

Rozumię że mogę na pompę do podłogówki piętro założyć sterownik pokojowy i umieścić go gdzieś na pietrze

a na pompe podłogiwą parter drugi sterownik pokojowy i umiescic go np. W salonie? 

I sterować pracą pieca oddzielnie z piętra i oddzielnie z parteru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.