Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Napisalem, ze nie wiem czemu przymknales ale ze byl taki temat. Klapka jest po to zeby byla zamknieta do palenia w dwustanie a ma sie otwierac w momencie gdy sie zalacza wiatrak podczas pracy. Trzeba ja tak wyregulowac ze jak wiatrak staje to sie zamyka a z 2 strony zeby wiatrak nie mial problemu ja podniesc. Powinna byc otwarta jak dziala w pracy ciaglej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu powstaje konflikt, bo kilka osób uważa że w dwustanie i w Pidzie powinna byc na stałe otwarta a zamknięta tylko przy paleniu na ruszcie awaryjnym, ale  wrócę do zamkniętej bo wydaje mi się że było lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mafik napisał:

No i właśnie tu powstaje konflikt, bo kilka osób uważa że w dwustanie i w Pidzie powinna byc na stałe otwarta a zamknięta tylko przy paleniu na ruszcie awaryjnym, ale  wrócę do zamkniętej bo wydaje mi się że było lepiej

Klapka ta uchylna jest tylko do palenia na ruszcie stałym, po dojściu do zadanej i po wyłączeniu wentylatora , klapka ma opaść zamknąć powietrze po to by kocioł się nie rozhulał i nie gotował,

W przypadku retort na stałe otwarta klapka uchylna pomaga w dwustanie w podtrzymaniu i mniejszym kopceniu powodując niewielki przepływ powietrza, natomiast w PID-zie nie zakłóca przepływów powodujących "szarpanie" kotłem szczególnie w zakresie mniejszych mocy czyli prędkości wiatru.............i tyle

Pozdrawiam szamanów. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. W pełni popieram przedmówcę. Jeśli bardzo wyciąga ci powietrze przez komin to szukałabym winy w zbyt dużym ciągu kominowym. Radziłem żeby kolega nie mając rck oraz odpowiedniegourządzenia do pomiaru ciągu w kominie spróbował uchyl drzwiczki wyczystki żeby została szczelina centymetr 2 i zobaczyć wtedy jak będzie się palić. Ale do tej pory nie ma odpowiedzi w tym temacie.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie ma również informacji czy jest odpowiedni nawiew w kotłowni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x15= 75cm2

Cytat prawo budowlane pomieszczenia i kotły na paliwa stałe do 25kW:

Wentylacja nawiewna powinna się odbywać za pomocą niezamykalnego otworu o przekroju minimum 200 cm2 umieszczonego do 1 m nad poziomem podłogi,...

....to tylko cytat....

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to pisałem kiedyś, że doszedłem do ładu z kotłem i wentylacja w domu gdy w kotłowni pojawiła się zetka z rury 160.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wróciłem z klapką wewn. wentylatora do pozycji otwarta/zamknięta, wydaje mi się że w podtrzymaniu już się tak nie wypala kopiec od strony podajnika, a w miarę się pali w postoju, muszę to jeszcze trochę poobserwować, delikatnie przerwą staram się dopracować niedopał. Nadmuch mam na 35% (przesłona 1cm) czyli tak jak miałem większość czasu zanim zacząłem kombinować, palenisko się w miarę ustabilizowało, praca 4s/66s w tej chwili, popiół w miarę sypki z delikatnymi spiekami które się rozpadają i ładnie na koronie trzyma kopczyk, mam nadzieję że się taki stan utrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bedzie serwis. Moj instalator zalatwil mi to w ramach gwarancji. Chwala mu za to. To ja jeszcze pytanie. Jak otworze drzwiczki, aby zajrzec jak sie pali ekogroszek to w momencie wzrasta temperatura spalin oraz szybko wzrasta temperatura, tzn. troche szybcie wzrasta o jeden stopien. Zauwazylem rowniez, ze osadza sie i zbiera w piecu wiecej popiolu niz wczesniej bylo. Czy to kwestia ciagu kominowego?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko mam, rano zajrzałem do kotła, było wszystko OK, potem na jednym z grzejników (największy w salonie) przykręciłem głowicę z 5 na 4 bo trochę się ociepliło, teraz zaglądam do kotła a tam duża garść zlepków z niedopału, czy tak mała zmiana na układzie mogła mieć taki efekt ?? Poza tym nic nie było ruszane ani zmieniane i pytanie czy tu jest przyczyna, przez ostatnie dni wszystko było OK, w miarę fajnie się spalało, a tu dzisiaj mała niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

5 na glowicy to otwarty przeplyw

4 glowica otwiera przeplyw zeby dogrzac pomieszczenie

Skoro pojawily sie niespalone kawalki wegla to wnioskuje ze masz sterownik dwustanowy i nie ma on modulacji mocy, nie czytalem od pocztaku postu i nie wiem czy masz moze jakiegos pida ??

Lubie czytac te posty na temat problemow z spalaniem we wszystkich jest pewna zaleznosc

Wszyscy kupuja mocny wegiel,

Ja spalam wegiel o mocy jakies 22 mj i mam popiol z fotki, retorty od nowosci nie odkrecalem,

Zauwazylem tez ze jak pisze sie o kupnie slabszego wegla to wszyscy robia wielkie oczy, i mie chca przyjac do wiadomosci ze mieszanka slabego z mocnym bedzie sie lepiej spalac niz sam mocny

Nie rozumie tego

A kalafiorami to ja sie zbytnio nie przejmije chyba ze maja wiecej niz 5 cm wysokosci

Jeszcze kwestia sterownika dwustanowy to wlacz wylacz niestety ma swoje wady, zalety pewnie tez, pewnie dlatego go nie mam :-)

Pozdrawiam



5a57697a6264eb98dff9ff361461e11e.jpgc90e187d2c2a791feda29f8ea5eb4365.jpgff42b91ce630def54eecc730735351a7.jpg07d9afe59efbabbc579c2bb2ca05cba2.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sterownik dwustanowy, bez PID, ale czy tak małe ograniczenie przepływu jednego grzejnika mogło mieć taki wpływ na spalanie?

Jeśli chodzi o spalanie to raczej mam temat ogarnięty, kalafiorów nie mam, spieki żużlowe się nie robią, czasem lekki niedopał i trochę lepsze dopalanie od strony podajnika, ale to już temat poboczny

Edytowane przez mafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy male tego nie wiesz

Glowica zamykajac przeplyw moze go nie otwierac przez dluzszy czas jak w pomieszczeniu jest wysoka temperatura

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkaczko czyżbyś miał hefa ekoplusa? Ile kW napisz coś więcej ile grzejesz, jaka instalacja
@mafik Przepraszam za offtop ale 1szy raz widzę żeby ktoś hefa miał oprócz kazimpa

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

25 kw wersja z 2008

oryginalny sterownik ognik pid - teraz bolecki sppv2, sterownik można podejrzeć tutaj

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/583

2 tym roku wymienione, ślimak - już 2, rura podajnik, zbiornik, przekładnia wymieniony olej

kocioł w środku wymalowany na nowo za wyjątkiem tej p....dolnej tylnej komory

górna pokrywa - dospawane zawiasy walcowe - otwierana na lewo

instalacja 3 pompy (wszystkie elektroniczne, ibo 1 szt. i 2 EFP), z wymiennikiem płytowym, cwu w obiegu wtórnym, 

powierzchnia od 160 do 180 - musiałbym dokładnie policzyć dom ma 10 x 10, ale jeszcze przybudowka i 1 pomieszczenie piwnicy 25 m2

kazimpa należą się podziękowania bo mnie natchnął żeby zrobić duży serwis w tym roku,

tutaj trochę fotek

pozdrawiam

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a  przedwczoraj wymieniłem wpa06 na nową 

 

bo stara coś dziwne dźwięki wydawała, najzabawniejsze że zaczęło się to po jej wyczyszczeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do tematu mojego Defro, w związku z ochłodzeniem podniosłem temp. na układ przez zawór 4D, piec nie dawał rady więc skróciłem przerwę, wcześniej miałem 4/76 a teraz mam 4/65 i rano widziałem kilka niedopałów ze zlepionych bryłek węgla. Czy muszę podnieść nadmuch żeby to wyeliminować? Jeśli tak to o ile? Czy taka korekta nadmuchu jest konieczna przy większych zmianach na układzie? Teraz mam 35% (przesłona 1cm), wydłużać już więcej nie chcę bo po wykresie z nocy widzę ze 2 razy dosyć długo dobijał do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano mi się opróżnił zasobnik prawie do zera i ze względu na weekend i możliwość obserwacji postanowiłem spalić Skarbka, którego suszyłem przez ponad miesiąc. Nie wiem jak tym gó...m możecie palić, no chyba że ja jakiś matoł jestem i nie umiem palić... Cały palnik zawalony kalafiorami, żaru pełno na retorcie a piec ma problem z osiągnięciem zadanej. Wcześniej miałem ten sam problem, wydawało mi się że to przez wilgoć, wtedy go wywaliłem do suszenia, teraz doceniam mój lokalny groch, w miarę dobrze się spala, bez kalafiorów, bez spieków żużlowych, piec osiąga temperaturę, jedynie z czym mam problem to lepsze wypalanie od strony podajnika i wywalanie niedopału z drugiej strony, ale to już na wiosnę spróbuję zaślepić trochę retortę. W każdym bądź razie mogę określić Skarbka wg. mojej opinii jako opał tragiczny, kupiłem po 1050zł oryginał 28MJ, wolę mój lokalny po 940zł, poniżej fotka popiołu ze Skarbka, po całej nocy jest tego pół węglarki 

IMG_20181201_213620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie jest tak że Skarbka powinieneś więcej dmuchnąć. To tylko gdybanie bo nigdy go nie miałem ale skoro nie osiąga zadanej...

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 10:59, mafik napisał:

A ja wracam do tematu mojego Defro, w związku z ochłodzeniem podniosłem temp. na układ przez zawór 4D, piec nie dawał rady więc skróciłem przerwę, wcześniej miałem 4/76 a teraz mam 4/65 i rano widziałem kilka niedopałów ze zlepionych bryłek węgla. Czy muszę podnieść nadmuch żeby to wyeliminować? Jeśli tak to o ile? Czy taka korekta nadmuchu jest konieczna przy większych zmianach na układzie? Teraz mam 35% (przesłona 1cm), wydłużać już więcej nie chcę bo po wykresie z nocy widzę ze 2 razy dosyć długo dobijał do zadanej.

To jeszcze wracam do poprzedniego pytania, jeśli zwiększam temp. na układ zaworem 4D to zmniejszam przerwę? Zwiększam nadmuch? Czy oba na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.