Kriters Opublikowano 28 Lutego 2019 #1176 Opublikowano 28 Lutego 2019 (edytowane) Ja mam na 3d ustawione 40 stopni na powrocie. Serwis sas sam zaleca wyłączenie ochrony kotla i ochrony powrotu więc chyba się psuć nie będzie. Zresztą jak wprowadziłem te ustawienia to temp powrotu i tak wzrosła do 38-40 różnie to bywa. No i jeszcze ja mam na podłogowe ustawione żeby pompa się wyłączyła przy 40 stopniach, bo mam panele na podłodze. A temp zadana zaworu 3d 35 stopni. To mi daje temp na powierzchni podłogi ok 26-27stopni. Ale to już pewnie sam będziesz musiał sobie posprawdzac metoda prób i błędów. Edytowane 28 Lutego 2019 przez Kriters Cytuj
dhany Opublikowano 28 Lutego 2019 #1177 Opublikowano 28 Lutego 2019 Czyli tylko ochrone kotła na co wyłączyć a na podłogówce zostawić. A co z tymi ustawieniami tej krzywej grzewczej? ?? Bo u mnie napewno mam coś sknocone Cytuj
Kriters Opublikowano 1 Marca 2019 #1178 Opublikowano 1 Marca 2019 Wyłącz ochronę kotła a ochronę powrotu zostaw tylko na zaworze z podłogowa. W dniu 24.02.2019 o 10:24, dhany napisał: Panowie jeszcze jedna prośba do Was. Mógłby ktoś podać jakie ma ustawienia krzywej grzewczej dla co i dla podłogówki? Tam jest chyba dla -20, -10, 0 i +10. Znów nie mogę dojść do ładu. Piec nagrzany długo trzyma w podtrzymaniu ale za to nie puszcza na co i na podłogówkę. Temp podłogówki to jakieś 19 stopni. Na pogodynce zadana jakieś 22 a w pomieszczeniach 15 Z góry dziękuję. Ja tak miałem jak włączyłem ochronę powrotu na CO i na podłogówkę. Konkretnie na zaworach. Żeby rozwiązać problem musiałem wyłączyć ochrone powrotu na CO (zawór 4d) i zwiększyć minimalne otwarcie na zaworze 3d na podłogowce do 30% zostawiając włączona ochronę powrotu na tym zaworze. A pogodowke mam zupełnie odlaczona. Cytuj
Punki7 Opublikowano 19 Marca 2019 #1179 Opublikowano 19 Marca 2019 Panowie jak Wasze spalanie? Ja właśnie podliczyłem zużycie: od 01.11.2018 do dziś ( teraz zasypałem 5 worków) zużyłem 2445kg ( 163 worki po 15kg) pelletu. Piec BIO EFEKT 14kW, praca z PID ( bez wygaszania) , powierzchnia domu 130m2, pellet Olczyk i Barlinek. temp w domu 22 stopnie, bufor 300L , temp pieca zadana 60 stopnie, temp zadana CWU 50 stopnie. Jak u Was? Cytuj
Yoman Opublikowano 19 Marca 2019 #1180 Opublikowano 19 Marca 2019 (edytowane) U mnie bio efekt 14 poszło 5,5t Barlinka. Ok 30kg doba spalanie. Dom parterowy 150m w tym garaż gdzie grziejniki na 3 grzeją. Pytanie? Czy piec przechodzi w nadzór lub podtrzymanie? Masz jakiś sterownik pokojowy? Jaka temp na podłogówkę? Edytowane 20 Marca 2019 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Pawel24ng Opublikowano 19 Marca 2019 Autor #1181 Opublikowano 19 Marca 2019 Mi poszlo ok 5 ton dom bez podłogowki same grzejniki jakieś 200m2 piec bio efekt 23kw w manualu bez wygaszania Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Punki7 Opublikowano 20 Marca 2019 #1182 Opublikowano 20 Marca 2019 16 godzin temu, Yoman napisał: U mnie bio efekt 14 poszło 5,5t Barlinka. Ok 30kg doba spalanie. Dom parterowy 150m w tym garaż gdzie grziejniki na 3 grzeją. Pytanie? Czy piec przechodzi w nadzór lub podtrzymanie? Masz jakiś sterownik pokojowy? Jaka temp na podłogówkę? Sterownika nie mam, podłogówka ma ustawione 20 stopni, dom parterowy z poddaszem użyt. ( 65m2+65m2) na dole podłogówka , na górze grzejniki Cytuj
dhany Opublikowano 20 Marca 2019 #1183 Opublikowano 20 Marca 2019 Ogromne ilości pelletu. Po ile płacicie za tonę? Cytuj
gniochu Opublikowano 20 Marca 2019 #1184 Opublikowano 20 Marca 2019 Witam. Pytanko mam co może być powodem robienia się spiekow w palenisku ? Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 20 Marca 2019 #1185 Opublikowano 20 Marca 2019 Kiepska jakosc pelletu. Piasek i inny syf jakiego w pellecie byc nie powinno. Cytuj
gniochu Opublikowano 20 Marca 2019 #1186 Opublikowano 20 Marca 2019 Cały czas ten sam Tylko ustawienia posiadania i przerwy zmieniłem pali chyba mniej ale za to spieki się robią A raczej bryły popiołu Cytuj
Punki7 Opublikowano 21 Marca 2019 #1187 Opublikowano 21 Marca 2019 (edytowane) Ja za Barlinek płace 17,5zł/worek(15kg) ( wiem że nie tanio , ale kupuje na raz po 10 worków) W dniu 20.03.2019 o 19:48, dhany napisał: Ogromne ilości pelletu. Po ile płacicie za tonę? A z ciekawości ile Ty spalasz? Edytowane 21 Marca 2019 przez Ryszard Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny Cytuj
dhany Opublikowano 21 Marca 2019 #1188 Opublikowano 21 Marca 2019 20 godzin temu, gniochu napisał: Cały czas ten sam Tylko ustawienia posiadania i przerwy zmieniłem pali chyba mniej ale za to spieki się robią A raczej bryły popiołu Kolego moim zdaniem za mało powietrza. Na ile masz ustawiony wentylator? 4 godziny temu, Punki7 napisał: A z ciekawości ile Ty spalasz? Wiesz co ja to pale ale jeszcze nie mieszkam. Pale powiedzmy kilka dni i wygaszam jak cieplej. Ale ogólnie jak wygrzeję podłogówkę i mury to coś koło 2 worków 15 kg na dobę Cytuj
gniochu Opublikowano 21 Marca 2019 #1189 Opublikowano 21 Marca 2019 (edytowane) Panowie miał ktoś z Was ustawione podawanie 1s na 7s przerwy w pracy? Ja u siebie przedstawiłem pracę i podtrzymanie i mniej zaczął palić... 1 godzinę temu, dhany napisał: Kolego moim zdaniem za mało powietrza. Na ile masz ustawiony wentylator? 22 Edytowane 21 Marca 2019 przez Ryszard Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny Cytuj
dhany Opublikowano 21 Marca 2019 #1190 Opublikowano 21 Marca 2019 Ja swego czasu miałem ustawione 2 na 16 i wentylator 29. I dobrze sobie radził. Może podkręc trochę wentylatora bo wg mnie to 22 to mało Cytuj
Yoman Opublikowano 21 Marca 2019 #1191 Opublikowano 21 Marca 2019 W dniu 20.03.2019 o 19:48, dhany napisał: Ogromne ilości pelletu. Po ile płacicie za tonę? Płace za Barlinka 1080 za tonę. Sezon na 6 tonach się nie skończy do daje koło 6,5 tys. Jakiś kosmos finansowy ten pellet przy średniej wielkości domu. Cytuj
Yoman Opublikowano 21 Marca 2019 #1192 Opublikowano 21 Marca 2019 W dniu 20.03.2019 o 21:01, Visitor1230 napisał: Kiepska jakosc pelletu. Piasek i inny syf jakiego w pellecie byc nie powinno. Jakość peletu ale tez mi się wydaje wilgotność drewna używanego przy produkcji a później metody suszenia peletu. Przetestowałem kilka rodzaju pelletu. Sosnowy A1 z czystych trocin, dużo popiołu robił, co 2 dzień pełny popielnik, peletu dębowe bukowe znów pozostawiały dużo sadzy piec co chwila czarny, miałem tez okazje palić dębowym z resztami mebli to znowu robiło duże spieki i blokowało palnik. Zaobserwowałem ze Barlinek 8 mm bardzo dobrze się spała, dużo mniej popiołu i można zapomnieć o sadzy w piecu, nie ma czyszczenia jak to bylo przy innych peletach. Raz w tygodniu używam odkurzacza do zebrania popiołu z górnych drzwiczek, naprawdę jest czysto, niestety za dobrej jakości pellet trzeba zapłacić. Cytuj
david2512 Opublikowano 21 Marca 2019 #1193 Opublikowano 21 Marca 2019 A ja za pellet place 580 zł i na chwilę obecną poszlo mi 4,5 t Cytuj
dhany Opublikowano 22 Marca 2019 #1194 Opublikowano 22 Marca 2019 A za jaki płacisz 580?? Bo to dobra cena. 7 godzin temu, Yoman napisał: Płace za Barlinka 1080 za tonę. Sezon na 6 tonach się nie skończy do daje koło 6,5 tys. Jakiś kosmos finansowy ten pellet przy średniej wielkości domu. A daj spokój. Napewno drugi raz bym się nie zdecydował na taką kotłownię. Opał tym pelletem to jakaś paranoja. Czysto jest to fakt. Ale też trzeba sie narobic żeby ten piec w miarę normalnie chodził i żeby w miarę normalne ilości spalał. A koszty ogrzania w huk duże. Podejrzewam że przy takich kosztach to na jedno by wyszło jakby postawil butle z gazem na podwórku. Butla jest w dzierżawę wiec się nie płaci. Piec na gaz jest tańszy. Cała kotłownia jest wtedy tańsza (wiem bo dobry kolega teraz robi kotłownię ). A koszty miesięczne gazu pewnie nie wieksze jak tego pelletu. No i jeszcze większą wygoda. Cytuj
Dzi4d3k Opublikowano 22 Marca 2019 #1195 Opublikowano 22 Marca 2019 Od października do teraz ok. 3,8t i jeszcze trochę pójdzie ;) mimo, że zima była lżejsza niż rok temu, to w tym roku nie żałowałem sobie ciepła ;) (a czemu miałbym żałować?) w poprzednim roku cały sezon wyszedł mi 4t. Pellet za 740zł. Średni, ale paliłem gorszymi ;) @Yoman1080zł/tona? Dużo! Ja bym jakoś przeżył ten raz/dwa razy w miesiącu z czyszczeniem kotła. Przy mojej cenie byś zapłacił 4440zł czyli 2 tysie mniej. Barlinek to inna klasa, ale czy warto? Cytuj
eliks Opublikowano 28 Marca 2019 #1196 Opublikowano 28 Marca 2019 No nie warto. Miałem na próbę pelety z Libero. Jeden Dinowy Happy Pellet a drugi Smile Pellet, taki lepszy A2 i oprócz trochę większej ilości popiołu różnicy nie widziałem. Smile 750zł i Happy 930zł. Byłem wczoraj w fabryce, powiedzieli mi że prawdopodobnie Smile niedługo będzie miał "letnią cenę", wtedy od razu kupię 3 tony. 1 Cytuj
david2512 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #1197 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Panowie wyskoczył mi dzisiaj błąd na piecu " termik rozwarty" i nic nie działa nawet w trybie ręcznym, co to może być? Cytuj
miwanow Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #1198 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 4 minuty temu, david2512 napisał: co to może być? Termik rozwarty, wiadomo. To zabezpieczenie przeciw zbyt wysokiej temperaturze na piecu. Jak kocioł wystygnie trzeba wykręcić taki czarny okrągły koreczek na obudowie sterownika (gdzie wszystkie kable wchodzą do pieca, taka czarna metalowa osłona). Jak wykręcisz ten korek to tam będzie bezpiecznik termika wypstryknięty, trzeba go wcisnąć i będzie git :) Miałem taką sytuację kiedy próbowałem na palenie bez wygaszania i bez PID przejść ale miałem złe ustawienia. Cytuj
david2512 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #1199 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 (edytowane) Bardzo dziękuję za pomoc:-) Edytowane 23 Kwietnia 2019 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Andy1111 Opublikowano 17 Kwietnia 2019 #1200 Opublikowano 17 Kwietnia 2019 W dniu 2019-03-19 o 18:27, Punki7 napisał: Panowie jak Wasze spalanie? Ja właśnie podliczyłem zużycie: od 01.11.2018 do dziś ( teraz zasypałem 5 worków) zużyłem 2445kg ( 163 worki po 15kg) pelletu. Piec BIO EFEKT 14kW, praca z PID ( bez wygaszania) , powierzchnia domu 130m2, pellet Olczyk i Barlinek. temp w domu 22 stopnie, bufor 300L , temp pieca zadana 60 stopnie, temp zadana CWU 50 stopnie. Jak u Was? też palę od listopada - myślę, że poszło do dnia dzisiejszego około 2,5 tony. podłogówka w całym domu. palę zpid. dane domu w nicku. temp. 21-22 st. C, CWU 55 st, histereza 5 st.C, kocioł 60 st.C. regulator pokojowy tech Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.