Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pasuje :) ten teoretyczny sezon to tak sobie chciałem popatrzeć i tak już zostało. Natomiast co załadunek dodatkowo spisuje, jeszcze obok, ile worków w danym miesiącu x 15kg

Przerób sobie to tak jak Tobie będzie wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się w miarę zgadza, dużych odchyłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, breaku napisał:

Super mam już odkurzacz to jednak podstawa w naszych kotlowniach smiga jak szalony az milo wejsc ten filtr czapka to goracy popiol chyba zaciagnie na rszie dzialam na tym z klamerka swietny zakup jeszcze raz dzieki :))

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

No to super, bardzo się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no dzisiaj minęły 2 doby od zmiany parametrów kotła, który działał bez wygaszania i bez termostatu.  Dobowo wychodziło 37kg, dom 170m2. Teraz jest tak:

Na kotle zadana 65, na zaworze 4d 55, start pompy od 55, powrót 40.  Termostat pokojowy na 22 stopnie. 

Wyłączony PID i ochrona powrotu

 

Spalanie spadło do 27kg i nie wiem czy coś jeszcze da radę w tej kwestii zrobić,  bo gość chciał by aby palił jeszcze mniej..... U nas w 4 strefie średnia dzienna to aktualnie od kilku dni 0 stopni. 

Czy w kotle mogę np.  zmniejszyć moc? 

Zasobnik skalibrowalem ale zamiast % pokazuje mi literke  K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

K ci pokazuje, bo pewnie kalibracja jest niezakonczona. Kalibracja w zasadzie dziala tak ze zasypujesz caly zbiornik. podajesz w jakim tam menu kalibracji ze jest max. Czekasz az wszystko sie spali i podajesz ze jest zero. Wtedy kalibracja jest zakonczona i bedzie podawac procenty. 

Na taki metraz to zuzycie nieprzesadzone. Mozna to zmniejszyc. I tu pojawia sie pytanie po co przy obecnych temp zewn. az 55 stopni za zaworem? U mnie pogodowka na zaworze daje przy lekko ujemnej temp. 40 stopni na obieg. Dla stabilnosci dzialania wszystkiego pompka musia dzialac permenentnie. Start pompy powinien byc troche nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, u mnie przy 0st starcza jak zawór wypuszcza 34st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15cm styropianu ;) Grzejniki dobierał mi projektant ;) ale i tak co ma spalić to spali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....dzisiaj wieczorem mała niespodzianka.... kończył mi się zasyp, zakleiłem czujnik otwarcia klapy, zasypuję sobie zasobnik 9 worków, zamykam klapę a tu komunikat BLOKADA !!!  po usunięciu prawie całego zasypu i przejściu na tryb reczny piec sie ponownie rozpalil i znowu pracuje w pidzie....ktoś z was miał juz taki komunikat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

K ci pokazuje, bo pewnie kalibracja jest niezakonczona. Kalibracja w zasadzie dziala tak ze zasypujesz caly zbiornik. podajesz w jakim tam menu kalibracji ze jest max. Czekasz az wszystko sie spali i podajesz ze jest zero. Wtedy kalibracja jest zakonczona i bedzie podawac procenty. 

Na taki metraz to zuzycie nieprzesadzone. Mozna to zmniejszyc. I tu pojawia sie pytanie po co przy obecnych temp zewn. az 55 stopni za zaworem? U mnie pogodowka na zaworze daje przy lekko ujemnej temp. 40 stopni na obieg. Dla stabilnosci dzialania wszystkiego pompka musia dzialac permenentnie. Start pompy powinien byc troche nizej

Dzięki za info w sprawie kalibracji.

 

Też uważam że zużycie jest w miarę ok. 40cm ściana + 5cm styro w środku. Dach wełna 30cm i każdy strop też wełna. 55 stopni ponieważ chcę żeby zrobił swoje  i się wyłączył. Przy 50 stopniach będzie robił to odpowiednio dłużej, takie było moje myślenie. No nie wiem, mówicie że spróbować zmniejszyć do 50 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze powiesilbym tych wszystkich producentow i instalatorow za j*ja na drzewie, przepraszam za slownictwo ale jak pomysle ile czasu stracilem juz na ustawianie a widze ze nie jestem sam to szlag mnie trafia. @Kriters, wyznacznikiem powinno byc to jesli plomien jest ladny jak dlugo potrzebuje piec by osiagnac dana temperature. ja mialem swego czasu 3 co 15 sek, pozniej zmienilem 2sek co 12 sek i tak probowalem, wiec to juz kwestia obserwacij i tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej zadanej temperatury +5 stopni przechodzi w nadzór,ponieważ tak jest napisany algorytm PID i tak ma być.

Zmniejsz trochę moc kotła

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dla czego w pidzie jeśli mam żądaną kotła 60 stopni to przy np. 62 on nadal pali? Dobija mi do 65-67 dopiero przechodzi w nadzór. 
Ja rozumiem pida w teb sposob ze co do zasady pali caly czas nieprzechodzac w nadzor. Histereza co to chyba rozna moc palenia- jak osiagnie zadana temperature to podaje mniej i zadzej paliwo przez co temperatura zadana powoli spada po czym jak spadnie ponizej zadanej to pali mocniej podajac czesciej i dluzej paliwo.
Ja w menu systemowym zmienilem czas minimalnej przerwy na 10 s a maksymalnej na 180 s. Jak pali z duza moca to podaje 3 s przez ok 15 s a jak ma "utrzymanie" to 2 s co nawet ponad 2 minuty.
Ja grzeje z buforem i u mnie poki co to narazie najoptymwlniejsze nastawy

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak uruchomilem w tamtym tym roku piec jeszcze na budowie to myślałem że się stopi a później nie nadążylem sypać byłem w szoku i żałowałem sobie ze w pellet poszedłem. W tym roku wilgoć odparowała i dom ocieplilem i spalanie spadło ale to jeszcze nie to czego oczekuje czyli zmieścić się w 3t pelletu na sezon zimowy.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cudow nie oczekiwalem w tym sezonie. Jak skoncze w przyszlym tygodniu podwieszane sufity i defacto 2 warstwe ocieplenia stropu to mysle ze zejde troche ze zuzyciem. Wzglednie pozostane na tym samym etapie prsy wiekszych mrozach albo bedzie cieplej w srodku :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.