Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, spec237 napisał:

Jak w skrócie działa modulacja mocy palnika, rozumiem,że poprzez zmniejszenie mocy nadmuchu bo  paliwo podawane jest cały czas w takiej samej dawce,

Mylisz się ...pellet nie jest podawany  w takiej samej dawce ,a moc nie jest regulowana tylko nadmuchem ..Postój chwilę podczas odpalania kotła i przyjrzyj się  pracy podajnika  pelletu z zasobnika ,wystarcz jak policzysz czas podawania na  mocy minimalnej i na maksymalnej ...gwarantuje ci że czas podawania różni sie i to znacznie ...co jest oczywiste ,bo im wiecej pelletu  tym wieksza moc palnika ...oczywiscie do wiekszej ilości pelletu potzreba wiecej "wiatru " wiec na mocy max dmucha wiecej niż na mocy minimalnej ,ale z samego "wiatru " moc się nie "zrobi "  .A przeciąga ci tak temperaturę  ,bo masz wybrany " stop pompy od termostatu '" ,wiec rozgrzany kocioł nie ma gdzie '"podziać " tej energii bo pompa przestaje tłoczyć w obieg i temp na kotle rośnie . Ustaw  sobie "obniżenie temp.na zaworze 1  od termostatu " o np 5 stopni ,i "stop pompy od termostatu " na "nie "  ,to nie bedzie aż tak przeciagał .To moim zdaniem lepsze rozwiazanie niż stop pompy CO ,bo woda w obiegu   nie stygnie i nie ma skoków temp w pomieszczeniach .Poza tym odczucie ciepla w pomieszczeniach jest zawsze inne gdy są zimne grzejniki ,a inne niż gdy są" letnie"...przynajmniej ja mam takie odczucia

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale mnie bardziej pasuje stop pompy niż obniżenie temperatury zaworu 1 od termostatu, przy obecnych temperaturach na zewnątrz. W sumie nie przeszkadza mi przeciąganie temperatury, tylko chciałem potwierdzić moje spostrzeżenie nt. uruchomienia się pompy zaworu 1 przy tym przeciągnięciu w celu zbicia temperatury w kotle, jeśli to jest zabezpieczenie programowe to śpię spokojnie i nie martwię się zagotowanie wody. Myślę,że na to pytanie odpowie przedstawiciel HEIZTECHNIK działający na tym forum. Swoją droga takowe zabezpieczenie powinno być, lepsze to niż zadziałanie awaryjnego schładzania kotła wodą z sieci wodociągowej bo takowe tez jest, ale to powino zadziałać w sytuacji naprawdę awaryjnej a nie przy normalnej pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są "programowe" zabezpieczenia m.in. w postaci zrzutu wody do cwu i otwarcia zaworu mieszającego (w przypadku podłogówki trzeba pamiętać o ograniczeniu maksymalnej temperatury wody - w sterowniku powinna być opcja trybu pracy mieszacza  c.o. lub podłoga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zauważyłem, u mnie nastąpiło otwarcie zaworu 3D i puszczenie  obiegu wody na grzejniki- włączenie pompy zaworu. Otwarcie zaworu musiało być na max bo przez chwilę ładowało konkretnie na grzejniki. U mnie dodatkowo komplikuje sprawę to,że nie mam jeszcze zamontowanego bojlera CWU więc nie ma tej rezerwy aby skutecznie obniżyć temp kotła. Mam jeszcze pytanie o ciśnienie w układzie, u mnie przy temp. 70 stopni dochodzi do 1,7 bara czy to nie za dużo? Na zimnym kotle mam nabitą instalację na 0,9 bara, układ zamknięty z naczyniem przeponowym. Z tego co mi tlumaczył znajomy hydraulik naczynie przyjmuj nadmiar dopiero od  1,5 bara bo na takie ciśnienie jest nabijane. Trochę mnie to niepokoi bo u mnie zawór bezpieczeństwa na kotle ma 1,5PSI, czy nie powinien być 2,0 PSI? Mimo takiego ciśnienia zawór nigdy nie przepuszczał pewnie tak jest dokładny.  tutaj  inna sprawa to to,że zawór jest 1/2 cala a powinien być chyba większy, tutaj inspektor nadzoru miał wątpliwość ale tylko na uwadze słownej się skończyło. W przypadku awarii mała średnica zaworu to potencjalnie mała przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, w przypadku dojścia temperatury do granicznej następuje schładzanie kotła poprzez włączenie pompy obiegowej i otwarcie zaworu mieszającego. W Twoim przypadku zawór otworzył się całkowicie, gdyż masz ustawione ogrzewanie grzejnikowe. W przypadku podłogówki otwiera się na określoną wartość.

Jeżeli czasami kocioł się przegrzewa, to należy zwiększyć mu zakres modulacji i wydłużyć go o 5 stopni. W tym momencie palnik wcześniej będzie stosował wybieg mocy, i nie będzie tak bardzo przekraczał temperatury zadanej.

Co do zaworu bezpieczeństwa, to nie jest problemem, jeżeli jest na niższe ciśnienie, gorzej byłoby, gdyby był na wyższe, niż wymagane. Zastanawiające jest jedynie, że przy takim ciśnieniu zawór nie otwiera się choćby nieznacznie. Każdy zawór bezpieczeństwa potrzebuje okresowej obsługi i powinno się go "strzelić" raz na dwa tygodnie, lub raz na miesiąc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Heiztechnik napisał:

Co do zaworu bezpieczeństwa, to nie jest problemem, jeżeli jest na niższe ciśnienie, gorzej byłoby, gdyby był na wyższe, niż wymagane.

W takim razie jaki optymalnie powinien byc ten zawór tzn. cisnienie otwarcia i średnica? Max cisnienie pracy kotła według wlepki na nim to 2bar. Pewnie mam zamontowany po taniości, widzę,ze równiez pompa ochrony powrotu to jedna z najtańszych-FERRO. Czy zmiana naczynia przeponowego na większe znacząco obniży cisnienie w układzie, obecnie mam 12l.

Edytowane przez spec237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 barowy zawór bezpieczeństwa przy 1,7 barach powinien już dawno ."popuscić " i to jakiej wielkosci jest gwint przyłaczeniowy zaworu ,nie ma tu nic do rzeczy  ...więc coś tu masz z nim nie halo .'"'strzel " pokretłem od zaworu ,  bo moze się  zastał .Jak chcesz mieć niższe cisnienie w ukladzie ,to musiał byś obnizyć cisnienie w naczyniu przeponowym .Nie ma to jak uklad otwarty ...u mnie czy kocioł zimny czy gorący ,ciśnienie niezmienne  0,8 bara .A szybsza "korozja " układu otwartego ,to jakis mit ,bo nic takiego nie zauwazyłem po 16 latach uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może zwiększyć poprzez tą aplikację!

Czekamy jak na zbawienie na lepszą, poprawioną wersję....

Wejdź sobie na stronę proponowaną przeze mnie post wyżej i tam już jest taka możliwość zmian temp.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Najwazniejszy jest palnik i otwory napowietrzajace. Druga sprawa to wymiennik. Trzecia, co jakis czas trzeba z dna zasobnika pelletowego usunac pyl i luzne trociny. Im tego wiecej tym bardziej nierownomierne podawanie. To szkielko to wydaje mi sie, ze chodzilo o przegrode pomiedzy fotokomorka a paleniskiem. A tak raz w roku trzeba wyczyscic tez lopatki wentylatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o niczym nie świadczy , jedna chodzi 10000 rozpaleń druga połowę tego a trzecia może paść na początku swego żywota. Ale faktycznie nie powinna. U mnie ceramiczna padła po pół roku pracy rozpaleń było coś około 550 z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w tescie wyjsc czy zapalarka sie zapala po otworzeniu drzwiczek. Zdarzaly sie przypadki ze podczas pierwszego rozpalania juz nie dzialala. Dzwon na serwis to moze w ciagu tyg da rade zalatwic

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jasność plomienia masz na jakim procencie? Sprawdź przy rozpalaniu procent jasności plomienia, bo u mnie tak było przez to ze nie widział czujnik jasności plomienia i wygłaszalo go od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbigniew61 napisał:

Dziś z rana pojawił się alarm "Nieudane rozpalanie" i kocioł nie chcę odpalić. Podajnik działa, wentylator też, jednak kocioł nie odpala. Czy wiecie co może być przyczyną? 

Z rana... a poprzedniego dnia pellet się skończył i dosypałeś rano, czy cały czas chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.