Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Sławomir... jest ruszt i otwór do pieca ma na spory kawał drewna. Można palić drewnem, ale trzeba bardzo uważa, bo drewnem zbyt szybko łapie wysoki pułap temperatury i można ugotować wodę niechcący. Czujniki w tym kotle są bardzo czule wiec z drewnem trzeba uważać i nie za dużo ładować na raz, z umiarem i delikatnie. Jeden spory kawał na noc dorzucić i niech sie tli i trzyma temperaturę. Ja tak zamierzam obić w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje kotła na dofinansowanie jedna ma miejsce na ruszt fabrycznie a druga nie ma....zależy to od konkretnego projektu danej gminy itp...u nas w Biłgoraju miasto miało piece bez miejsca na ruszt a gmina miała wersje z rusztem....ot taka filozofia nie wiem kogo....podsumowując hetiztechnik robi 2 wersje tego samego kotła..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie kocioł 5 klasy nie posiada rusztu awaryjnego ze względu właśnie na normy jakościowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lelusz napisał:

Nie wiem skad ta informacja. Moj jest z dotacji i jest ruszt.

Podaj mi proszę wymiary twojego rusztu awaryjnego. Potrzebuję sobie dokupić do swojego pieca a Heinztechnik nie chce sprzedac...głupota totalna! I jakbyś mógł mi jakieś fotki tego rusztu zrobić to byłabym wdzięczna

 

Edytowane przez SilVanja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie... na pierwszej stronie jest Instrukcja pieca w PDF, a na dalszych z tego co kojarzę były wrzucane jakieś foty na których znajduje się m.in. ruszt awaryjny. Wypadałoby najpierw przeczytać wątek od początku, a moderator mógłby oczyścić trochę wątek; bo juz sie robi 'groch z kapustą' ;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chcialem sie zwrocic do kogos z serwisu, ale po wybraniu osoby nie moglem juz nic wiecej napisac;)

1!
Piec sam wylicza dawke jaka pobiera w danym momencie ? Na podstawie wzrostu lub spadku temperatury na kotle, ustawionych zadanych temperatur czy jakich danych ?

Wiem, ze mozna zmienic czas co ile bedzie podawal pellet z podajnika, podobnie jak czas krecenia slimakiem w palniku.

Nie widze natomiast czasu dawkowania, wiec w sumie powoli sam juz sobie odpowiadam na pytanie ale chcialbym potwierdzenie.

2!
Istnieje jakas uniwersalna metoda ktora mozna wyliczyc zapotrzebowanie KW na dom ? Jakies wyznaczniki pracy kotla ? Palilem na 17KW jak rowniez na 23KW... roznicy nie zauwazylem, albo nie patrze na to co trzeba.

Tak samo wentylator.. kiedy nadmuch jest ustawiony dobrze ?

3!

W nawiazaniu do punktu drugiego. Jesli juz np uda mi sie ustalic moc maxymalna i odpowiednia prace nadmuchu - dla przykladu 20kw i 20%... To czy moc posrednia i minimalna da sie ustawic na zasadzie wprost proporcjonalnego spadku ? srednia moc 18kw i 17% a minimalna 15kw i 14% ? Czyli kazdy poziom w dol to -2kw i -3%. Czy to zbyt piekne i banalne i nijak sie ma do rzeczywistosci ?
  
@Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Powiem tak : zostaw ustawienia sterownika w spokoju ,bo jak slusznie zauważył autor tego tematu ,gdzieś na poczatku ,wszelkie zmiany ustawień maja nikły wpływ na spalanie ,co potwierdzam na podstawie swoich obserwacji .Sprawa jest prosta .To ile spali ,zalezy  głównie od tego jak często będzie sie odpalał i jak dlugo po osiągnieciu zadanej temperatury będzie stał w "postoju "  ,a nie od ustawień ...a to ile będzie "słał "  w głównej mierze zalezy od tego jak dużo wody jest w instalacji i jak wysoką  temperaturę  ustawisz na zasilanie tejże instalacji . Wplywa na to jeszcze fakt ,jak szybko "wyciągane " jest ciepło z kotła przez komin ,bo kiedy rozgrzany kocioł już nie pracuje ,to przy duzym ciągu cieplo jest z niego szybko wysysane .I tu oczywiscie dobrze mieć    regulator ciągu RCK  ,który szczególnie w wietrzne dni ,nie pozwoli zbyt szybko wyciągać ciepła z kotła ."zabawy "z przestawianiem mocy ,nadmuchów nie wiele dają ...mogą co najwyżej zwiekszyć spalanie ,jak ktoś przesadzi z nadmuchem i za bardzo "zamuli " kocioł ustawioną zbyt małą mocą ,bo będzie sie długo rozgrzewał co na pewno zwiekszy spalanie .W przypadku tego typu kotła lepiej jest  grzać "szybko i mocno "  niż  długo i słabo .Czyli tak jak mniej wiecej ustawiony jest sterownik fabrycznie

Edytowane przez munior
zmina
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, munior napisał:

To ile spali ,zalezy  głównie od tego jak często będzie sie odpalał i jak dlugo po osiągnieciu zadanej temperatury będzie stał w "postoju "  ,a nie od ustawień ...a to ile będzie "słał "  w głównej mierze zalezy od tego jak dużo wody jest w instalacji i jak wysoką  temperaturę  ustawisz na zasilanie tejże instalacji . Wplywa na to jeszcze fakt ,jak szybko "wyciągane " jest ciepło z kotła przez komin ,bo kiedy rozgrzany kocioł już nie pracuje ,to przy duzym ciągu cieplo jest z niego szybko wysysane

To ile będzie kocioł stał w postoju głównie zależy od tego jak szybko wychłodzi go rozbiór ciepła przez dom/mieszkanie. To jest główny czynnik o którym często zapominamy. Na to nie pomogą, żadne ustawienia, złady wody a nawet bufor. Oczywiście to o czym piszesz ma też wpływ.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się na początek przywitam .

Zaczynam zabawę z kotłem na dofinansowanie HIT PELLET 20KW, na poczatek zauwazam podstawowa wade tego kotła czyli to, że mimo nie ma odbioru ciepła przez instalację CO- osiągnięta zadana temp. pomieszczenia na sterowniky pokojowym kocioł sam siebie grzeje.Przy obecnych temperaturach na zewnątrz jest to bez sensu aby kocioł przez wiekszość czasu pracował na wiwat, zwracałem sie z tym pytanie do serwisu i powiedzieli, że tak jest to zaprogramowane i nic nie da sie zrobić i ewentualnie prosze pisac do producenta. Myślę, że oprogramowanie sterownika powinno zostać zmodyfikowane i powinnismy meczyc o to producenta.Serwis twierdzi, że tak jest bo kocioł ma duża bezwładnośc i potrzebuje czasu aby zagrzac wode np. od temp. 20stopni do 70 stopni, zgadzam sie z tym, ale w okresie wiosennym i jesiennym podejrzewam, że większa częśc paliwa idzie na utrzymywanie zadanej temp niż fizycznie oddanej energii do grzejników i gdzie tu ekonomia przy obecnych cenach pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest ...grzeje sam siebie gdy odbioru nie ma ...porażka .Ja się ratuję w tym ciepłym okresie ,kiedy wystarczy tzw.przepalanie tak ,ze pochodzi aż osiagnie zadaną 70stopni i go po prostu wyłaczam w okolicy  temp. ponownego załaczenia ,zanim zupełnie bez potrzeby się odpali drugi raz ...jak jest zimniej to powiedzmy odpala się jeszcze raz i to zupelnie wystarcza przy obecnych temp....ale to kompletna porażka bo raz ze trzeba być w domu ,dwa o tym pamietać i latać do kotlowni sprawdzac czy "już " ...kocioł powinien mieć opcję wyłaczenia pracy palnika  ,pracujac z termostatem pokojowym ...i to wyłaczenia na stałe ,a nie obniżania temp.na zaworze ,czy stop pracy pompy ..a nie dalej sobie" chodzi "przez wiekszą cześć doby  ,jak w moim przypadku ,gdzie grzeje sam siebie ...zero ekonomi i zero logiki ...bezwładnosć bezwładnoscią ,ale bez przesady ...praca i grzanie przez nascie godzin "powietrza " i komina to jest poroniony i kompletnie chory  pomysł..zastanawiam się czy czasem nie ma "wykastrowanych " opcji

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plum ma fajne rozwiazanie. przynajmniej w konfiguracji z buforem. Kociol pomimo przebicia w dol hosterezy nie odpala sie do momentu spadku zadanej na buforze. A ze bufor dogrzewam sobie solarami, kociol w sloneczne dni stoi nawet kilkanascie godzin. Niektorzy producenci sterowan jak widac jeszcze do tego nie doszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wasz sterownik nie posiada funkcji autodetekcji trybu lato? Mozna wowczas regulowac zakres temp. wejscia/wyjacia z trybu lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam bojlera CWU i nawet gdyby taka funkcja była, to i tak nie skorzystam. Coś tam serwisant wspominał o trybie lato, myśle, ze zmasowany atak mailowy do producenta może cos dać  w postaci zmiany oprogramowania, ja mam kocioł na dofinansowanie  i nie miałem wpływu na rodzaj zamontowanego ustrojstwa, gdybym miał wybór i wiedział, że tak działa to napewno nie wybrałbym tego producenta.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patrol napisał:

A wasz sterownik nie posiada funkcji autodetekcji trybu lato? Mozna wowczas regulowac zakres temp. wejscia/wyjacia z trybu lato.

Tryb lato posiada ...działa w ten sposób ze w trybie lato działa tylko pompa od CUW .Ten sterownik powinien posiadać tryb ,gdzie pracuje do momentu osiągniecia temp na termostacie pokojowym ,wtedy kocioł powinien się wyłaczyć ....ale  nie tak jak to się dzieje ....czyli  przechodzi w postój i uruchamia sie po spadku temp  na kotle ustawionej w histerezie...to jest marnowanie dziesiatków kilogramów pelletu  .... wszystko idzie w komin ,bo  w dobrze ocieplonym domu ,pomieszczenia nagrzane i spadek temp o pół ,czy 1 stopień ,nastąpi dopiero za kilka ,albo i kilkanascie godzin ,w zaleznosci od temp na zewnątrz...a kocioł chodzi przez ten czas i czeka aż będzie potrzebny ...chore

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ht tronic 900 ma taką funkcję dla cwu, więc można by kombinować z zasymulowaniem obecności zasobnika (czego nie polecam), a do tego powinna być opcja termostatu pokojowego kotła, który uruchomi palnik dopiero po obniżeniu temp. w pomieszczeniu - ale i tu trzeba zdawać sobie sprawę z tego czym to skutkuje.

Sterownik ma wystarczające możliwości, więc jeśli instrukcja lub obsługa sprawia problem to proponuje kontakt z serwisem - tylko bez zasobnika cwu i termostatu pokojowego raczej nic nie zdziałasz, a już na pewno nie zmasowanym atakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol masz rację i też o tym pomyslalem że można by pokombinować w ten sposób ...ale czy po to sie zakłada i montuje taki kocioł z tak ''idealnym " sterownikiem ,żeby kombinować ? ...poza tym kocioł przez kilka lat nie jest moją własnoscią ,wiec  tym bardziej nie powinno sie nic kombinować .....a wystarczyło zrobić taką opcje w sterowniku ,jak "okres przejsciowy "  ,który działał by tak , żeby nie spalać  pelletu przez dlugie godziny bezproduktywnie .Niestety pozostaje latać do kotlowni i wyłaczać ,puki nie zrobi sie na tyle zimno że nie trzeba będzie wyłaczać ...do starego zasypowca mogłem nie zagladać i 12 godzin ...ale zachciało sie "luksusu " to trzeba teraz trochę polatać ,żeby nie płakać na forum "kocioł spala za dużo ,jak zmniejszyć spalanie "...odpowiedż brzmi : latać i wyłączać bo producent nie przewidział  tzw."okresu przejsciowego " gdzie wystarczy ze kocioł popracuje 2-3 godziny na dobę

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem wyżej o opcji "stref czasowych". Tam można zaprogramować automatyczne odpalanie kotła w godzinach które Nas indywidualnie interesują tzw od-do. Polecam te opcje. Sam używam jej przez cały sezon grzewczy bo latem wodę grzeje solar.

i nie musimy latać do pieca i go wyłączać i włączać z powrotem.

Edytowane przez Robert11450
Efycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert11450

Gdzie znależć opcje "stref czasowych " o których piszesz ? Przeglądałem wielokrotnie całe menu sterownika HT 900 i nigdy takowych opcji nie znalazłem,bo ich po prostu nie ma w moim sterowniku tam gdzie być powinny według instrukcji.Moze mamy inne wersje oprogramowania ,moja to

ht 900.JPG

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ciekawe moj sterownik nie pozwala ustawic temperatury kotła  poniżej 70st dziwne to bo pozostałe te same kotły "w okolicy" mają zakres 55-85st   a moj 70-85st...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakresu nastaw temp.kotła to mój również ma 55-85 .Wiadomo ze optymalna to 65-70 i nizszej nikt raczej ustawiał nie bedzie ...ale biorąc pod uwagę nasze obserwacje i róznice jakie mamy w takich samych w końcu sterownikach ,wnioski są proste ...soft w naszych sterownikach nie jest jednakowy ...i słuszne okazały sie moje przypuszczenia ze jest "okrojony" z niektórych przydatnych funkcji jak np nastawy czasowe ....teraz nasuwa się pytanie ,po co i dlaczego ? Patrzac na zdjęcie z  aktualną wersją softu ,moje i

searcher888

zauwazyłem taki parametr jak "Energia" ,który z "wersją oprogramowania " nie ma raczej nic wspólnego ....czyżby to  byla zliczana energia "wyprodukowana " przez kocioł ? Bo wiem ze kocioł ma zainstalowany ciepłomierz zliczajacy wyprodukowaną energię ,ale szukał bym tego parametru raczej gdzieś  w licznikach serwisowych ,a nie tutaj ...muszę sprawdzić czy ta ilość będzie rosła ,bo jezeli tak ,to  by znaczyło ze mam rację

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.