Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

70C mowisz? A jak wyłączą się pompy i piec będzie chodzil zeby dobic do zadanej temperatury to piec sie nie zagotuje? Jak nie beda odbieraly pompy ciepła ? Dlaczego tak pytam ,  bo kiedy piec sie wygasza przy 63C teraz i pompy nie pracują bo temperatura w pomieszczeniach jest osiągnięta na sterownikach to po dłuższej chwili temperatura na piecu wzrasta nawet do 68C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ekonomiczniej będzie jak termostat odpali,wygasi kocioł,a pompy by np.zrobiły stop gdy temperatura na kotle spadnie do 50 stopni.

Zmniejszyłbym też moc maksymalną palnika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image7.jpg

Kaloryczność pelletu mam na przedziale 5,2kWh/kg

18 minut temu, g69 napisał:

Myślę,że ekonomiczniej będzie jak termostat odpali,wygasi kocioł,a pompy by np.zrobiły stop gdy temperatura na kotle spadnie do 50 stopni.

Zmniejszyłbym też moc maksymalną palnika.

To znaczy temperatura nigdy nie schodzi poniżej 53C . Chodzi mi o to ze jak piec jest w spoczynku i ma temp te 68C i kiedy pompy sie wlacza zeby nagrzać w pomieszczeniach to dopiero przy 56C piec sie rozpala zejdzie do 53C i idzie juz pozniej w gore. 

Co proponujesz co do ustawień jeżeli chodzi o konkrety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kocioł odpala się od histerezy .59 stopni zadania minus 3 stopnie histereza. 

Dlatego jest to nieekonomiczne gdy pompy robią stop.Grzana jest tylko kotłownia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam wysłać filmik ale nie wyszło , można to jakoś usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie temperaturę ochrony powrotu? Pytam bo raz słyszę nie mniej jak 45°C potem że 50°C a jeszcze inni 55°C. Jaka tak na prawdę powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o funkcję w sterowniku. Mam zrobiony krótki obieg z zaworem 3d i pompa CO jest przed zaworem a taki temperatury utrzymuje na kotle.

Screenshot_20210118-184044_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, palnik 6-26KW założony w kotle olejowym Wolf cnk-17. Instalacja pojemności 140l łącznie z kotłem z czego kocioł ma 50l. Jak to zgrać do kupy wszystko? Jaka mocno nastawić max/śr/min? Temperatura na kotle zadaną? Powrót w kotle tego typu jest napisane żeby spełnił powyżej 30 także o to się nie martwię. W tej chwili na mieszaczu temp to 45 i to wystarcza żeby ogrzać chałupę. Jak to logicznie ugryźć bo kocioł mam w tej chwili max 15/ sr 11/min 7 KW i Kocioł leci na standardzie i w zasadzie chodzi cały czas, raz na 24h staje do czyszczenia i znowu aż do kolejnego. Mam pogodowke, mam termostat pokojowy techa ale służy on do otwierania zaworu 4D, który to posiada sterownik również firmy techa. Sterownik przy kotle to ecomax350 do którego mam podpięta tylko pompę CWU. Pompa obiegu grzejnikowego podpięta pod tech, a krótkiego obiegu wyłączona. Wiem, że ktoś tu używał tego kotła. Instalacja tylko grzejnikowa, dom do ogrzania ponad 200m2. Może mógłby się podzielić ustawieniami i jak to sensownie ugryźć? Może kocioł na chodzić cały czas?

 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzić cały czas. U mnie właśnie mija druga doba, jak tak chodzi. No, ale jest minus 16. Przestawiłem na czas mrozów w tryb standard. Przy temperaturze zewnętrznej ok. zera mam pracę od termostatu pokojowego i tryb FL. Wtedy odpala mi się ok. 7-8 razy na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie powinny yc histerezy H1 i H2 na standardzie na razie mam 3 i 6 ale nie wiem czy prawidłowo. Wiadomo mrozy to ciągle dostarczenie ciepła wręcz wskazane. Jaką temperaturę nastawić na kotle? Wyczytałem że nie ma sensu trzymać 65-70 jest to prawda? Może trzymać właśnie gdzieś w okolicy 50'? Może jeszcze niżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje ustawienia przy temperaturze minus dziesięć i niżej.
Palnik moduluje pomiędzy mocą pośrednia a minimalną. Dla wyższych temperatur mam ustawiony FL i pracę od termostatu z histereza 0.5.
Teraz tryb standard i histereza 0.3. Zadana kotła 65, w praktyce chodzi na ok. 60 stopni, powrót ok. 47 stopni. Temperatura pokojowa 22.8
0df0be9939fab790340a5a47e90a1714.jpg03f45d96edbcdda307e63776b136bbe3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CV6 napisał:

Może trzymać właśnie gdzieś w okolicy 50'? Może jeszcze niżej? 

Hehe ja właśnie  tak katuję  leciwego śmieciucha na takich ustawieniach.Palnik pracuje między 5KW-7KW/24h utrzymując temperaturę na kotle 49-51 stopni .Przeważnie jest to 5KW i 50 stopni.Obecne ustawienia:

T kotła 55 stopni

M maks 12KW M śr 7KW M min 5KW  H2-7   H1-5 

T powrotu 44

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ile masz na cwu ustawione? Ja mam cwu na 50' i minimalnie na kotle mogę ustawić 55. Ile masz na obieg grzejnikowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzejniki i bojler na jednej pompie która pracuje  cały czas.Na grzejnikach głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże bo nie mogę dogrzać domu. dane w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę na salusie mam zadaną na 22 stopnie, a aktulnie wskazuje 19.6 mimo to kocioł pracuje na 5 kw dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.