Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@mikifac to juz musisz się bawić z dawkowaniem paliwa i nadmuchem ale na to trzeba trochę czasu spędzić przy kotle. Mogę powiedzieć że  dopiero po 3 miesiącach użytkowania spalanie ustawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o czyszczeniu kociołka przed nadchodzącymi mrozami kilka kg pelletu zostanie. U mnie troszkę zaniedbałem tą czynność efekt, różnica ponad 40C parę kg poszło mi kominem no ale cóż.... 

IMG_20210114_173322.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2 nie mylcie z przemysłowym. Są nawet A2 z certyfikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, eliks napisał:

A2 nie mylcie z przemysłowym. Są nawet A2 z certyfikatem.

a jaka jest różnica między jednym a drugim ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz to nie wiem jak ten mój nazywać A2 czy przemysłowy , a2 lepiej brzmi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele panowie, A2 to nie przemysłowka, o czym wy piszecie? Dobry A2 od A1 różni się tylko większą ilością popiołu. Przemysłowy to klasa B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem A2 bez certyfikatu i przemysłowym , i różnicy w spalaniu specjalnie nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie bufora i zbiornika na ciepłą wodę. Chcę zrobić modernizację instalacji. Zapotrzebowanie na ciepłą wodę mam na ok.200 litrów oraz myślałem nad buforem do kotła. Jak to wygląda i co bym potrzebował zakupić? Przypomnę że mam kocioł 50kW do ogrzewania powierzchni 450m2. Doradźcie co kupić? Muszę zakupić 2 zbiorniki 1 na ciepłą wodę a 2 na bufor? Czy są jakieś rozwiązania żeby zaoszczędzić miejsca w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zbiorniki kombinowane , czyli bufor i CWU w jednym , ale jak to wygląda w praktyce to niech się wypowiedzą Ci którzy mają z takim sprzętem do czynienia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiek30 napisał:

Paliłem A2 bez certyfikatu i przemysłowym , i różnicy w spalaniu specjalnie nie było. 

Przepraszam, ale to nic nie wnosi do tematu. Pellet klasy B też potrafi się dobrze spalić, tylko tam może być wszystko.

 

W sprawie kombinowanego dużo wie @PioBin bo taki ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3@PioBin z tym kombinowanym bufor i CWU to zastanawia mnie kwestia tego czy CWU może być też z dodatkową grzałką elektryczną żeby w razie awarii kotła mozna było zagrzać wodę. Jeśli nie to będę kupował mniejszy CWU podwieszany taki jak mam teraz oraz bufor do CO. Pytanie czy bufor z wężownicą czy może bez. Nie wiem jak to się będzie miało do przerubek instalacji. Niestety za zbiornikem na pellet mam miejsca tylko na 1 zbiornik. Jak bufor to jakiej wielkości na 450m2 instalację same grzejniki bez podłogówki?

20201117_165247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czarny21 napisał:

z tym kombinowanym bufor i CWU to zastanawia mnie kwestia tego czy CWU może być też z dodatkową grzałką elektryczną

Tak. Grzałka jest najczęściej pod zbiornikiem wewnętrznym. Grzałką grzejesz wiec tylko górna cześć (przeznaczona na CWU). Sam tak robię latem. Ja mam dodatkowo pompę mieszająca wiec mogę grzać również całość i tak robię w okresach przejściowych.

Wpiecie powrotu do kotła zaraz poniżej zbiornika wewnętrznego pozwala na grzanie latem tylko górnej cześci CWU. Jak przełączysz powrót na sam dół wtedy będziesz grzał całość.

Nie poszalejemy z ta wielkością widzę u Ciebie. Sam bufor tez tani nie jest.

sprawdz Max. Ciśnienie po stronie CO. Nie możesz go przekroczyć!

Na wyjściu CWU z baniaka na odbiory zawór ATM. Cześć górna będzie „zawsze” gorąca.

Wezownica jeśli planujesz solary lub coś innego na glikolu. Inaczej nie koniecznie.

Sprawdz wysokości (gdzie są spawane) i ilości króćców wyjściowych.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800/200 Duży. Dojdzie ocieplenie np. Minimu 10cm a lepiej 20 i średnica robi się pokaźna. Aczkolwiek zależy jak planujesz to wykorzystywać. Trzeba pamiętać ze im większy tym większa powierzchnia zewnętrzna i związane z tym straty. Nie patrz tak dokładnie na pojemność wewnętrznego CWU czy to będzie 100/ 150 / 200. Aczkolwiek jego powierzchnia decyduje mocy pomiędzy CO i CWU. Gdyż po zewnętrznej będziesz miał wodę kotlowa i jej wielkością i temperatura możesz zmienić pojemność cieplna CWU. To taka „sztuczka”. Latem grzejesz 1/3 wysokości od góry lub cały baniak i masz np. 700l gorącej wody do wykorzystania na CWU. 

Edytowane przez PioBin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misiek30 napisał:

Paliłem A2 bez certyfikatu i przemysłowym , i różnicy w spalaniu specjalnie nie było. 

Ja zawsze palę no name dostawcy a było ich koło 5 zawsze mówili A2  700 zł -750  jeden  przemysłowy 650  kolejny 780 A1 ale nikt nie miał na to papieru no może 1 ten 780  i był największy spiek  pozostałe różnie ilość spalanego pelletu w zasadzie podobna   ostatni dębowo bukowy wymienniki białe  ale spalanie większe no i pozapychane dziurki problem z mocą płomienia .Obecnie tekst panie będzie dobrze czysta sosna bez rachunku mnie tu nie było totalna konspiracja   .Fakt zapach prawie jak w tartaku ładny kolorek cena 800 . Wymienniki  zakopcone  ale pracuję nad tym i z Waszą pomocą jest lepiej wymienniki zaczynają być siwe popiół jasny płomień 90-100 . No i mniejsze spalanie po mimo spadku temperatury . W zasadzie z  tego jestem zadowolony mało popiołu zero spieków ale trzeba zmieniać ustawienia na czuja niestety mam za małą wiedzę więc się motam . Ale jeśli uda mi  się poustawiać to na przyszły rok ten kupię bez kombinowania mam nadzieje że utrzyma standard .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie szukam pomocy w ustawieniach swojego kotła... A mianowicie, zakupilem piec na pellet firmy Biadała biovert standard 21 kw z palnikiem kipi , teraz w okresie grzewczym spalanie pelletu wychodzi mi 30kg na dobe, dom ktory ogrzewa piec jest niecale 100m2  plus woda użytkowa bojler 200l ,termostat pokojowy , dom ocieplony.  Jest może ktoś z was kto by mi pomógł  co do ustawień tego kotła ponieważ na moje 30kg pelletu na dobe to troche przesada... Chętnie prześle więcej danych potrzebnych do pomocy

Edytowane przez Qubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qubik  

1. https://cieplowlasciwie.pl  przejdź do tego linku by ocenić jakie masz zapotrzebowanie na energię cieplną.

2.Potrzebny schemat instalacji

   3.Co konkretnie ten termostat robi? Więcej informacji w jaki sposób jest prowadzony obecnie kocioł i na jakich ustawieniach.

4.Rury w kotłowni dobrze ocieplone?

5.Czy oprócz wiru w baku jesteś zadowolony z komfortu cieplnego w domu?

Edytowane przez g69
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qubik skąd jesteś mniej więcej? U mnie teraz tak sytuacja wygląda:6a5d9d244d185c550aa53812ba12f732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche źle to opisałem,do precyzuje.... Mam dwa domy, jeden dom to jest stary budynek nieocieplony, w którym jest zainstalowany piec. Budynek ten jest o powierzchni 45m2 wraz z piwnicą w której jest piec, z tego budynku jest wprowadzona instalacja od centralnego do drugiego budynku, w ktorym mieszkam. Drugi budynek jest o powierzchni 60m2 i jest on ocieplony ,okna dwuszybowe, brak piwnicy jak i strychu. Dodaje zdjęcie instalacji w kotłowni . Do jednego mieszkania jest podlaczona jedna pompa a do drugiego jest podłączona  druga pompa;) Pompami startują termostaty pokojowe, ktore sa ustawione na 23C. Po uzyskaniu temperatury zadanej w najzimniejszym pokoju, wyłącza pompe. Histereza zadana na termostacie jest ustawiona na 0,2C 

Edytowane przez Qubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam dołożony moduł C ,bo bez tego nie mogłem  sterować trzema pompami... 

image1.jpg

20210117_113948.heic

image2.jpg

image3.jpg

image4.jpg

1-pompa sterujaca instalacja w domu w ktorym jest piec

2-pompa sterujaca drugim domem

3-pompa za kotłem 

4-instalacja wyprowadzona do bojlera

W starym mieszkaniu sa zainstalowane stare grzejniki metalowe , w drugim aluminiowe

Ustawienia na piecu

 

Temp zadana na piecu 59C histereza 3C

Tem zadana na powrocie pierwszy dom 48C, drugi dom 48C

image5.jpg

image6.jpg

Przez dobę  od wczoraj kocial rozpalał sie 8razy i jest tryb włączony Fuzzylogic 

Ogólnie to przepraszam za te zamieszanie ale jestem laikie jeżeli chodzi o tego typu sprawy i dlatego tez szukam pomocy.... moze uda sie chociaż zejść cos z tego pelletu lub tez dopóki nie ocieple tego pierwszego domku to nic nie zrobię... myślę również w tym roku nad kupieniem bufora w tym przypadku ,oraz nad econet 300 i czujnikiem pogodowym.

34 minuty temu, czarny21 napisał:

2°C to dużo ustaw histerezę na pokojówce 0.5°C

Przeprasza moja wina 0,2C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qubik  termostat wyłącza tylko pompy,czy kocioł też?

Jaki tryb palenia?

  -FL czy standardowy ?

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.