Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No i OK. Ja Twojej instalacji nie znam, więc to ty musisz wybrać co jest dobre. Podawanie na mocy maksymalnej masz piękne... Podobne jak w Saturn V podczas startu. Myślę, że kaloryczność możesz śmiało dać 5,3 czy 5,4 i popatrzeć. Chyba że na mocy minimalnej będzie brakować, to wtedy z powrotem zmniejszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualnie  wygląda popiół jest chyba dobrze /Patrz zdjęcie/

Jednak palnik przy tych ustawieniach ma mały płomień, co zrobić aby go zwiększyć , oczywiście zwracając uwagę na ekonomię

piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz nadmuchy teraz? Bo ten popiół taki usypany na kupkę a powinien być trochę rozsypany po komorze. Wygląda żezostal przez palnik wyrzucony przy czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadzorze przy 2 kW nadmuch 22%

                              5 kW nadmuch 25 %

                              8 kW nadmuch 32 %

                              16 kW nadmuch 36 %

wydajność podajnika 15.8 kg/h

waga paliwa 1580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystkie twoje problemy związane są z jakością paliwa. Ja tak się męczyłen jak kupiłem na chwilę paletę pelletu no name 4 dni ustawiałem i myślałem że już mam ustawiony a po dosypaniu nowej dawki pelletu rano wstawałem i nie mogłem uwierzyć co się dzieje. Spróbuje kiedyś zasypać podajnik dobrym paliwem np. Pellet Lava bo do niego się przekonałem. Chociaż z 1 worek weźna testy a zobaczysz różnicę i może wszystko cię wyjaśni.

 

Żeby nie było to z tej palety no name ostatnie 3 worki wysypałem do śmietnika bio a chyba powinienem do żółtego na plastiki  :)

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić, ja paliłem pelletem przemysłowym 8mm i spalał się na pył. Ale trzeba było poświęcić trochę czasu żeby ustawić palnik po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić , ja pelet spalam pierwszy rok, zostało mi jeszcze 0k.1.5 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 zgadza się ale przy takim paliwie nigdy nie wiesz czy przy wsupywaniu kolejnej dawki do podajnika nie będzie trzeba na nowo go przestawiać bo okazuje się że wprek workowi nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @rychu29 a przytnij tę moc maksymalną do 14 kw , nadmuchy zostaw palnik wygaś przeczyść szczotką i odpal na nowo , wagę z testu zostaw w spokoju , jak ją zmienisz to zmienia się również dawka startowa do odpalenia to ostateczność i oszukać można o około 0.5 kilograma , już lepiej zawyżyć kaloryczność , ale na razie tak jak pisałem wygaś przeczyśc i obniż moc maksymalną i odpal .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kaloryczność z 5.00 podniosłem na 5.4 zobaczymy co się będzie dziać.

Kordjano bardzo mało spalasz peletu, aż dziwnie mało

Po wczorajszych zmianach które wprowadziłem w ciągu 12 godzin zjadł ok.24 kg

Aktualnie jest trochę lepiej o 7.20 wsypałem 25kg i jeszcze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rychu29 napisał:

Tak aktualnie  wygląda popiół jest chyba dobrze /Patrz zdjęcie/

Jednak palnik przy tych ustawieniach ma mały płomień, co zrobić aby go zwiększyć , oczywiście zwracając uwagę na ekonomię

piec.jpg

Palnik ma mały płomień bo jest zasypany i pali ci sie przy samym końcu reszta pelletu się nie pali a przysłania czujke foto i blokuje dopływ powietrza .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rychu29 napisał:

Tylko jak to zrobić

Zażyć podwójną dawkę cierpliwości, zaparzyć dużą herbatę z melisy, postawić wygodne krzesło do kotłowni, w rękę instrukcję obsługi i obserwować palnik, płomień i zachowanie instalacji. Masz do dyspozycji nadmuchy, kaloryczność, intensywność czyszczenia, czas pracy... Albo kupić pellet z drzew iglastych, który powinno dać się ustawić łatwiej, więc i nauka będzie szybsza. A ten lisciasto iglasty zostawić na następny sezon, jak opanujesz obsługę palnika. Niestety kipi to nie jest laguna, która ustawia się sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jak pisałem podniosłem kaloryczność zobaczymy co się zmieni,

Jutro wyczyszczę i zmienię moc jak piszesz, teraz się trochę boję bo noc się zbliża 

Wielkie dzięki za porady

Cezar76 dzięki za radę , ja myślałem raczej o drinku

Widzisz człowiek całe życie się uczy, ja myślałem , że jak będzie dębowy to będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim pellecie jak bym dał pełną moc kaloryczność wpisał 5 kw to choć bym się z....ł kręcąc intensywnością czyszczenia i cyklem pracy  nadmuchem to palnik zostanie zasypany a tak to moc przycięta płomień długi kocioł grzeje , ten filmik co mi nie wszedł to był nagrany właśnie płomień na mocy maksymalnej przyciętej do 18 kw w palniku 20 kw chciałem dla młodszych żeby się wzorowali mniej więcej jak to ma wyglądać .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Kordiano paliliśmy tym samym pelletem przemysłowym i na tyle był powtarzalny, że z roku na  rok przy odpaleniu było tylko ważenie kontrolne, drobna  kosmetyka w ustawieniach i wio do wiosny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rychu29 napisał:

dębowy to będzie lepszy

To jest pellet dębowy??? Jeśli tak, to musisz zażyć potrójną dawkę cierpliwości... Aż mi się Ciebie żal zrobiło. Palnik pelletowy to nie jest kocioł na drewno. Tutaj lisciste paliwo, a szczególnie z tak twardego drewna, nie jest najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no niema co straszyć, początki są trudne  ale później wszystko będzie działać.  Ja w pierwszym sezonie myślałem że zamieszkam w kotłowni, przerobione wszystkie ustawienia, i później już tylko zasypać zbiornik i cieszyć się ciepełkiem w domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za współczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Przy piątym sezonie będziesz mistrzem w ustawianiu palnika Kwestia czasu i chęci. Ja nie miałem wogole o tym pojęcia, a i w internecie nie było za dużo, jak kupowałem palnik.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie łamcie chłopaka , ale poniekąd to prawda hehe  .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu złośliwie nie mówi, po prostu taka jest prawda. Ty pewnie poradzilbys sobie z takim pelletem, ale ja już bym klął na czym świat stoi. 

Moja rada dla Ryśka. Kupić jakąś partię pelletu iglastego, ale pewnego. Ustawić palnik, nauczyć się go, a potem np mieszając ten dębowy z tym dobrym, próbować go zutylizować. Żeby ustawić palnik na tym dębowym, to potrzeba big baga cierpliwości i czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to faktycznie dębowy to może być problem , i sugestie Kolegi cezar są właściwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek30 napisał:

Ja i Kordiano paliliśmy tym samym pelletem przemysłowym i na tyle był powtarzalny, że z roku na  rok przy odpaleniu było tylko ważenie kontrolne, drobna  kosmetyka w ustawieniach i wio do wiosny.

Mam nadzieję, że dołożyli psa ze zmieloną budą, aby wylatująca tablica Meldejejewa była bardziej uszlachetniona z tego przemysłowego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 Jak znajdziesz czas i ochotę, to rzuć okiem na www.obrotowy.blogspot.com

Jakbyś miał jakieś pytania, daj znaka, to napiszę coś więcej na blogu.

Ja zaczynałem od zera, a teraz sam sobie wymieniłem zapalarkę i motoreduktor w palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za porady, ale chyba jest lepiej, właśnie wróciłem z kotłowni.

Czy jest dobrze dam znać jutro.

 Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.