Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@zlotybb histerezę kotła zmień na wyższą tak około 5% chyba że ci to tak pasuje jeżeli jest lepiej to już tylko pewnie kosmetyczne zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, panowie bo nie daję rady pomocy.

Zgodnie z Waszymi sugestiami w dniu wczorajszym zwiększyłem kaloryczność na 5.3 wcześniej było 5.1 aby zmniejszyć ilość podawanego pelletu do palnika. Po kilku godzinach pracy kotła schodzę do pieca co się okazuje kocioł jest w trakacie wygaszania i czyszczenia, płomień 100% otwieram do palnika i co się okazuje cały palnik zawalony pelletem, oraz niedopalony pellet w popielniku. Wygląda jakby dostawał za dużo pelletu na 5.0. W ciągu 12 godzin spalił ok.24 kg pelletu.

Czy możliwe że w moim palniku, sterowniku jest inaczej niż u wszystkich.

Chciałbym nadmienić, że kiedy kocioł był zakładany również były ciekawe jaja.podajnik zamiast podawać do przodu palnika pchał do tyłu i mielił pellet, instalator dzwonił do serwisu i kazano mu pozamieniać jakieś przewody. Po czym kocioł się uruchomił. 

Poradzicie coś ?

Posiadam regulator ecoMAX860P TOUCH wykonanie ecoMAX920P1-F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rychu29 napisał:

zwiększyłem kaloryczność na 5.3 wcześniej było 5.1

 

5 minut temu, rychu29 napisał:

Wygląda jakby dostawał za dużo pelletu na 5.0.

To jaka jest ta kaloryczność ostatecznie?

Możesz spróbować wydłużyć czas pracy np do 20 czy 25 s. Wtedy będzie sypał jednorazowo więcej pelletu ale z dłuższymi przerwami. Jaki masz pellet, tzn z jakiej trociny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całą noc pracował na 5.0 i aktualnie tak pracuje, ale jak wyczyściłem piec i uruchomiłem znów płomień na 8 kW 10%.

 Pellet koloru ciemnego liściasto- iglasty miń kaloryczność 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłóż czas pracy , jak pellet jest twardy ,gorszej jakości lub 8mm. to daj 30-35 sekund, kontroluj płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie dokładniej bo ja cały czas się uczę i czytam to forum, ale jeszcze wszystkiego do końca nie pojmuje i boję się coś spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś kaloryczność na 5,3 - 5,4. I wydłuż czas cyklu praca. Jakbyś miał pellet w przezroczystym worku, bez żadnych napisów, to jaką kaloryczność byś wpisał? Nie sugeruj się tymi napisami na worku. Skoro mówisz, że palnik pełny był pelletu, i w dodatku niespalonego, to znaczy, że za dużo podaje, i być może potrzebuje więcej czasu na dopalenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi tak zasypało palnik to zwiększyłem wydajność podajnika która wyszła mi z testu. Zwiększ o 200g np. Jak test wyszedł 1200g to ustaw 1400g i obserwój czy podajnik zasypuję palnik czy jest trochę mniej jak wcześniej. Kaloryczność proponuję dać na 5.4.

Jak w swoim zrobiłem w niedzielę test to wyszło mi 1540g a ustawione mam 1700g i jest dobrze. Przy wydajności 1900g juz było widać brak paliwa bo płomień bardzo zmalał.

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w ustawieniach serwisowych pracę zwiększyłem na 30 było 17.

Piec aktualnie w nadzorze pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wprowadzeniem zmiany w popielniku był niedopalony pellet.

Obserwuję co się będzie działo kaloryczność zostawiłem na 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 to w jaki sposób mogłem pozbyć się tych nie dopałków wydłużając cykl pracy. Wyglądało to jak by co któryś bit pelletu był zwęgloby jak główka zapałki 

Screenshot_20210120-121035_Chrome.jpg

Screenshot_20210120-121108_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że palnik do osiągnięcia konkretnej mocy potrzebuje określonej ilości paliwa. Zawyżenie wydajności podajnika o 2kg to dużo. Można zawyżać wydajność, ale wg mnie to ostateczność. Są inne sposoby na zmniejszenie podawania, czy regulacji podawania w zależności od jakości pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cały czas się uczę nie chcę zmieniać na raz za dużo parametrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 możesz podpowiedzieć jak zrobić taką drobną korektę? Wydłużyć czas cyklu pracy z tych 26 sekund jak mam teraz ustawione na 28 sekund ?Czy jeszcze inaczej podejść do tego? Palnik nie był u mnie przesypywany jak u kolegi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny21, jeśli moc minimalną masz ustawioną na połowę mocy palnika, to w sumie normalny objaw, że w popiele miałeś niedopałki. Jakie masz podawanie przy 24kw, pewnie jakieś 5kg/h? To chyba sporo, prawda? A 24kw to nie jest 30% mocy. Jeśli palnik musi wygasić się przy 24kw, to potrzebuje na to więcej czasu niż przy 15kw.

Kolego, wg mnie to ty powinieneś  pozmniejszać moce, ale już kiedyś ci to mówiłem. Szkoda się powtarzać. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 24kW to jakieś  5kg/g. Czyli nie ma co się spuszczać przy takich nie dopałkach bo jak brałem w palce taką granulkę to się rozpadała. Więc wrócę do odpowiedniej dawki z testu i zmniejszę moc minimalną kotła z 24kW na jakieś 16-18kW. Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Wróciłem do ustawień oryginalnych z mocą w przedziale 18-55kW kaloryczność 5.1 kWg/kg waga z testu 1560g oraz czas cyklu pracy zmieniłem z 26 na 28 sekund i nie dopałki zniknęły za to pełnej mocy teraz 55kW nie można otworzyć drzwiczek do połowy bo płomień się odbija od kotła i plecy opala  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Pasuje mi to względem instalacji bo jak na grzejniki pójdzie ciepło i pokojówka domyk pompę to kocioł szybko dobija do 65°C i ostatnie 5°C histerezy spokojnie w 5 minut dogrzewa kocioł z mocą 18kW  i przechodzi w postój na prawie 2 godziny zanim znowu się odpali na 40minut. Ta nadwyżka mocy spisuje się w momencie kiedy zimna woda wraca z grzejników na kocioł i go próbuje wychłodzić. Dobrze chroni to powrót bo na zaworze 3D mam ustawione 60% na CO do 40% na powrót. Powrót mam wtedy pomiędzy 50-54°C to chyba wystarczy. Połowa płomienia przy mocy 55kW bo reszty nie widać.

20210120_175723.jpg

Właśnie teraz powrót jest dogrzewany temp 54 najniższa i rośnie. Zaczyna woda wracać z układu a ma co wracać bo jeszcze mam 3 grzejniki żeliwne po 1.5m długości. Czekają na wymianę a trochę wody się w nich mieści

Screenshot_20210120-180123_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.