Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Na maksymalnej na pewno. Na pozostałych spróbuj po jednym procencie mniej. No,chyba  że płomień się zepsuje to zostaw jak jest, skoro jest dobrze.  Może pomoże a może nie. Ja gdy miałem spieki, nawet niskie nadmuchy nie pomagały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też miałem problem ze stukającym zaworem zwrotnym(spręzynkowy) przy pompce krótkiego obiegu, a jak wiecie wszelkie pykania i stukania działają mi na nerwy to wymieniłem go na klapkowy i cisza jak makiem zasiał,  została jeszcze ta zapadka w palniku ale i z nią tez sobie poradzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaczynać tematu, choć już wspominałem i moi poprzednicy pisali o stukaniu, sprawdziłem jaki mam ZZ. I oto wynik: 1”  GOSHE czyli sprężynkowy, @szumik83 a na jaki Ty wymieniłeś klapkowy?

Jest też: Klapkowy GOSHE.

Pozdrawiam.

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam firmy a nie mam jak zajrzeć z drugiej strony czy coś tam jest napisane,ale kupiony w markecie   

IMG_20191222_120213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @szumik83 już wiem co jest grane, firma nie ważna, ważny jest sprzęt i żeby działał.

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha Panowie i ja dorobiłem się econeta:) Mam nadzieję że pomożecie coś poustawiać bo sam już nie wiem jak mam palić, czy na histerezie czy wygaszać palnik od termostatu, teraz przeszedłem na wygaszanie od termostatu i wychodzi mi takie coś

9F39NB0ZJ2E1I2S600380_2019-12-21 12_10_2019-12-22 12_10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szumik83 napisał:

Nie pamiętam firmy a nie mam jak zajrzeć z drugiej strony czy coś tam jest napisane,ale kupiony w markecie   

IMG_20191222_120213.jpg

 

W ten sposób zamontowany zawór zwrotny klepkowy pewnie w ogóle nie działa. Powinien być montowany poziomo pokrywką do góry albo kiedy jest przepływ od dołu do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy pionowo zamontowany czy tylko zdjęcie tak umieszczone, bo u mnie zawory zwrotne są poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zamontowany jest pionowo i wszystko działa, przynajmniej nie zauważyłem żadnych niedogodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest ustawiony tak jak na zdjęciu, to jest cały czas otwarty. Rownie dobrze możesz go wymontować i oddać do sklepu. Przynajmniej będziesz miał trochę kasy. Dla instalacji nie ma znaczenia, czy jest tak zamontowany, czy go nie ma wcale.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego roku.  Ja jutro lecę na Islandię i wracam po nowym roku, więc kotłownie zostawiam w rękach automatyki i econetu. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego wszystkim. Fajna ekipa się tu zebrała Pozdrowienia ze Szwecji. Palnik zobaczę dopiero na Wielkanoc dc0b5703f97f0219e11c7eabb9e2a9a5.jpg

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdrowych i wesołych świąt szczęśliwego nowego roku wszystkiego co najlepsze .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, 

Od tygodnia jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem kotła lumo z palnikiem kipi 15kW. Kocioł spalił około 150kg od 17-24.12 I tu mam pytanie. Po uruchomieniu instalator zostawił ustawiony piec na 65st. I temp mieszacza 45st. Cwu na 48st. 

Mam też regulator pokojowy tech i temperaturę ustawioną na 23 stopnie. Temperatura utrzymuje się ciągle w okolicach 24st.

Przy tych nastawach kocioł rozpalal się 20-30 razy na dobę. Aktualnie zmieniłem kilka ustawień i kocioł rozpala się 2-3 razy na dobę. Co jest lepsze dla kotła? Częste czy rzadsze rozpala ie? Dodam, że po zejściu poniżej temp zadanej w pokoju sterownik włączal obieg pompy podłogowej a normalnie tylko same grzejniki. Zrobiłem jeszcze jedną modyfikację i odlaczylem pompę podłogową od sterownika i podłączyłem na stałe żeby ciągle była ogrzewana podłoga. W tym czasie zakrecam termostaty na kaloryferach. W najbliższym czasie chcę zakupić elektroniczne termostaty do grzejników. Ogólnie to aktualna temperatura w pokojach to 23-24,5st.. 

Jest na tyle ciepło póki co i dzięki sprzyjającej temp na zewnątrz, że rano wyłączam kocioł i do wieczora mam spokój. Spadek temp w tym czasie to około 1-2 stopnie

Edytowane przez pingus21
Ważne informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę , i gratuluję kociołka . Dobrze by było gdybyś uzupełnił profil aby koledzy mogli się odnieść co do twoich ewentualnych pytań . 20 30 rozpaleń to nie ekonomiczne jest , natomiast dla kotła ważne jest aby zapewnić ciepły powrót tak 10 , 12 st niższy od aktualnej temperatury na wyjściu to wystarczająco jest , przy paleniu pelletem ważny jest rozbiór ciepła , chodzi o to by nie przegrzewać pomieszczeń ,puszczać tyle ile trzeba aby utrzymać pożądaną temperaturę i powinno się to odbywać automatycznie nie żebyś Ty o tym myślał np. wyłączając czy włączając kocioł , co do spalania to nie odniosę się bo nie wiem co ogrzewasz , ale sądzę że możesz spalić mniej przy takiej pseudo zimie jak obecnie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zapewne czeka mnie jeszcze dużo czasu i energii poświęconej na dojście do prawidłowych ustawień. Profil uzupełniłem. Chyba wykombinuje coś z ponownym podłączeniem instalacji podłogowej do sterownika i zmianę ustawień żeby po osiągniętej temperaturze pokojowej wyłączyć wszystkie pompy bez obiegu na kaloryferach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic nie wiadomo o instalacji przy kotle, ale najlepszym rozwiązaniem do instalacji mieszanej jest bufor, a jeśli jego brak, to sprzęgło i 2 obiegi sterowane oddzielnie

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak zrobię jutro fotkę instalacji. Zamontowany zawór 4D, jedna pompa grundfos do cwu, druga na obiegu za zaworem i trzecia zasilająca podlogowke podpięta do instalacji grzejnikowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zawór 4d na taką instalację to najgorsza rzecz, jaką można sobie sprawić przy kotle pelletowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingus21 w jaki sposób odbywa się regulacja temperatury w pomieszczeniach?

A skoro masz zawór 4D i układ mieszany to trzeba by zmierzać do czegoś takiego.Ważne by były zawory zwrotne w odpowiednich miejscach i pompa krótkiego obiegu:

 

4D.jpg.d092795d8ac882db1ec8f8ac44ad4f04.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda. Wszystko działa w systemie zamkniętym, tak polecało najwięcej instalatorów składających oferty. Założony również zawór dbv tylko z uwagi na dotację którą otrzymałem, takie wymogi. Nie komentujcie proszę montażu instalacji podłogowej ponieważ nie ja to robiłem a poprzedni właściciel. Wiem że jest to zawalone ale działa póki co 

IMG_20191226_105713.jpg

IMG_20191226_105738.jpg

IMG_20191226_105822.jpg

Edytowane przez pingus21
Ps
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.