Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

O kurka, ten "dziob", w którym stoi popiół, jest do wywalenia. Rura kipi powinna wchodzić do popielnika! Popiół ma do niego swobodnie spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiedź na tę zagadkę jest prosta. Jest to palnik KIPI tylko, że nie ROTARY a BASIC :)

 

palnik-rynnowy.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, OK! Człowiek uczy się całe życie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka trochę tańsza wersja Kipi, i raczej na pellet klasy A1

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Crespoo napisał:

Jak żyć w takim razie, powoli się denerwuje... Co to oznacza? "

 

Oznacza to że będziesz musiał kupować dobrej jakości pellet i od czasu do czasu ściągać ten kopczyk popiołu pogrzebaczem , będziesz na tym forum jednym z niewielu z takim kipim .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Crespoo napisał:

Zdj instalacji oraz tego to o czym mówiłem apropo mieszacza (termometr pokojowy mieszczą) z którym współpracuje sterowanie pogodowe, bez sterowania pogodowe go mieszacz jest ustawiony na 40st. 

Ta krzywa grzewcza 0.9 to bardziej do obiegu grzejnikowego. Do podłogówki 0.2 - 0.5.  Ja na przykład mam 0.3. Moim zdaniem przegrzewasz podłogę i w raz z tym pomieszczenia. Krzywą grzewczą trzeba dobrać i wcale to nie jest takie proste bo na grzanie grzejnika jakim jest podłoga wpływ ma wiele czynników.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, palacz66 napisał:

@Dragsterale nie 200kg na 80m2 w tydzień chyba to przegięcie po całości przynajmniej o połowę mniej powinien spalać. 

No może być nawet x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespooja  ***  pięknie cię zalatwili na Basica masakra. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z tym tematem, mam pellet z małą wstawka kopciucha z tego wynika? Narazie palę jak mówię excellent biomasa. 

 

15748694761886884794821201667933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie lub reklamować, tylko jest do czego? Spalanie wyższe na starcie już załatwione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maronka napisał:

A to tylko kilka stów różnicy

 7 dokładnie stów z 850 a 350 tylko 2 stówy. 

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz taki palnik to wcale nie oznacza że spalanie musi być wyższe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo Niekoniecznie, w pierwszym sezonie każdy nowy dom pochłania więcej opalu, potem sie to normuje.
Przy tym palniku popiół ma być jak puszek, a u Ciebie widać co innego. Chyba ten pellet nie jest wcale "excellent". Trzeba go chyba zmienić na coś lepszego, bo przecież nie będziesz co chwila latał tam z pogrzebaczem. Dlatego obrotowy byłby lepszy. Ale myślę, że będzie OK i z pomocą kolegów uda się go w miarę dobrze ustawić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, palacz66 napisał:

 7 dokładnie stów. 

Za cały piec skurczybyki zawołały 9500, super. Pomóżcie mi żyć, bo rzadko spotykam się z takim odezewem ze strony forumowiczów, ale może zostanę tym nielicznym który to gówno wyreguluje... Heh

 

15748701018271575549761885245095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim wypadku popiół jest jak popiół w wyczystce, gorzej przy palniku, ciągle górki. Będę musial widocznie go wymiatac jak przy smieciuchu. No trudno. Tym bardziej że jestem laikiem, całe życie centralne. W tym momencie po przejściu na postój wygląda tak: i co 2 min traci 1 stopień. Histeraza na 15. Fakt jest faktem że nowy dom ocieplony, grzany od 10 dni, w 1/3 wełna 2x15cm lambda 00,38 na stropie, grzany i wietrzony od kilku dni. Dom stoi od pół roku, a temp były jakie były 25-"30st więc wilgoci mega nie ma. 

 

Proszę pomóżcie bo jestem zaniepokojony, że wcisneli mi gówno, a miało być tak pięknie..

 

15748706745536894245956685408278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć pompy od termostatu przy tak małej powierzchni warto spróbować. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Crespoo napisał:

wcisneli mi gówno, a miało być tak pięknie..

No bez kitu ale dali plamę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Crespoo napisał:

le w moim wypadku popiół jest jak popiół w wyczystce, gorzej przy palniku, ciągle górki. Będę musial widocznie go wymiatac jak przy smieciuchu. No trudno. Tym bardziej że jestem laikiem, całe życie centralne. W tym momencie po przejściu na postój wygląda tak: i co 2 min traci 1 stopień. Histeraza na 15. Fakt jest faktem że nowy dom ocieplony, grzany od 10 dni, w 1/3 wełna 2x15cm lambda 00,38 na stropie, grzany i wietrzony od kilku dni. Dom stoi od pół roku, a temp były jakie były 25-"30st więc wilgoci mega nie ma. 

 

Proszę pomóżcie bo jestem zaniepokojony, że wcisneli mi gówno, a miało być tak pięknie..

Nie panikuj, nowy dom. Z każdym tygodniem będzie lepiej. W końcu wilgoć techniczna odparuje i się ustabilizuje. Teraz zadbaj o to by dobrać odpowiednią krzywą grzewczą. Nie przegrzewaj podłogi i pomieszczeń. 

Przydało by się wiedzieć jaka jest temperatura spalin.  Kup czujnik i zamontuj. Na razie nie wiemy ile idzie kominem.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9500...
No właśnie o ten popiół w palniku mi chodzi, powinno go samo wydmuchać. Nie damy Ci latać po nocy z pogrzebaczem, hehe.
Przy tej pojemności kotła to faktycznie palenie z histerezą chyba nie bardzo się sprawdzi. Raczej palenie od termostatu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Crespoo napisał:

200kg.

Ale mówię, że to był pierwszy tydzień po wprowadzeniu i nigdy dom nie był ogrzewany. Wszędzie podlogowka. Ogólnie czy ktoś jest bardziej obeznany i mógłby rzucić okiem na te ustawienia. 

W domu chce utrzymywać 23st.

10cm podłoga styro, 15 grafit elewacja, strop w 1/3 ocieplony wełna 30cm i za 2 tyg docelowo będzie taki wszędzie. 

Witamy w klubie:) słuchaj ja mam chatę podobną do Twojej 90 m2 , elewacja 12 cm, w podłodze 10 cm, na stropie 15 cm wełny, wszędzie podłogówka, ja teraz palę na histerezie kotła, czyli temperatura zadana kotła 75 stopni-histereza 25, czyli palnik startuje na 50  (ustawienia serwisowe--ustawienia kotła--wybór termostatu--wyłączone) Temperatura zadana w domu 23 której pilnuje ecoster touch wraz z pogodówką , aktualnie w podłogę idzie 24 stopnie, pompa mieszacza pracuje cały czas na 1 biegu   

Ustawienia mieszacza:

ster. pogodowe mieszacza--- włączone.  Krzywa grzewcza mieszacza--- 0,6.  Współczynnik temp. pokojowej---50

Temp. zadana cwu 55--- histereza 1  

Palnik mam ustawiony na 12kw (bo tyle ma mój kopciuch) z tym ze nadmuch na tej mocy  mam nisko bo 21% ( i chyba nikt tutaj takiego niema:) ale wydaje mi się ze tak jest najlepiej bo jest ładny długi nie postrzępiony płomień. Reszta nadmuchów mnie nie interesuje bo palnik i tak goni cały czas na pełnej zadanej mocy czyli 12 kw. Nie stosuję żadnych obniżeń nocnych ani harmonogramów. Co do kaloryczności Pelletu to na worku jest 4,7 napisane ale ja mam ustawione w sterowniku 5,2 (pellet jakis ukraiński) Na ostatnie 24 godziny miałem 7 odpaleń po ok 40-45min. Od 15 września do dziśiaj  spalone 500kg.   To co z grubsza to tyle, starałem się to jak najlepiej opisać:) Pozdrawiam

IMG_20191127_180358.jpg

IMG_20191127_180406.jpg

Edytowane przez szumik83
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.