Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy hybrydowego bo jednak myślę że ten palnik by przy tym cierpiał,ale w moim przypadku to tylko przełożenie drzwi z palnikiem na te co mam teraz a to minutę trwa i można jechać z koksem,ale sam fakt że jak coś z palnikiem nie halo ,mam możliwość palić tradycyjnie jest bezcenny i myślę że szybko bym się do wygody przyzwyczaił i tradycja by została tylko w razie awarii lub przekroczenia budżetu na pelet,lub jego braku w sezonie po rozsądnej cenie bo takie przypadki też mają miejsce np w czasie wielkich mrozów jak bestia ze wschodu ,a szopa drewna to 10m/p więc na 2 miechy mrozów by stykło

Edytowane przez maronka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maronka napisał:

tradycja by została tylko w razie awarii lub przekroczenia budżetu na pelet

Małżonkę wtedy wyślesz, powiesz- byłaś przeciwna wygodzie, to teraz idź podtrzymywać tradycję...

Jeśli naprawdę się zdecydujesz na palnik, to w budżecie uwzględnij econet. Nie będziesz ani chwili żałował jego zakupu, nawet jeśli budżet nie będzie zrównoważony... ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cezar76 napisał:

Małżonkę wtedy wyślesz, powiesz- byłaś przeciwna wygodzie, to teraz idź podtrzymywać tradycję...

Jeśli naprawdę się zdecydujesz na palnik, to w budżecie uwzględnij econet. Nie będziesz ani chwili żałował jego zakupu, nawet jeśli budżet nie będzie zrównoważony... ;-)))

A do 350 tki też można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym sterownikiem, nawet nie będę podejmował tematu. 

Planujesz wydać kilka tys na palnik, a podziadujesz dopłaty 250-300 na normalny sterownik??? To tak jakbyś mercedesa S odpalał na korbę, bo pożałowałeś na stacyjkę i kluczyk.

Edytowane przez Gość
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie potrzebuję żadnej pompy ni mieszacza,a poza tym funkcje nastaw palnika ma niby takie same co te droższe,chyba że w instrukcji czegoś nie napisali,palnik ma tylko palić z zadanymi mocami i temp kotła ,ewentualnie harmonogram dzienny a to chyba 350-tka ma

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maronka napisał:

niby takie

Właśnie, niby. A potem się zaczną problemy- brak aktualizacji, chciałbym włączyć nadzór, a mam tylko 10 min, przydałoby się to czy tamto. Teraz nie potrzebujesz, a skąd wiesz co będzie za kilka lat. Uprzedzam Cię po koleżeńsku. Jak go kupisz, to będziesz zwykły sknera i więcej słowa ode mnie osobiście nie usłyszysz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki proponujesz ale tylko po to by palnik fajnie prowadzić z modulacją mocy jaką chcę i z nadzorem przynajmniej 1h ,dodam jeszcze na grawitacji ale pewnie mnie wyśmiejecie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 850, ale pilnuj żeby miał nową płytę, z tym procesorem 256, aby mieć aktualizacje w razie czego , no i słynne słupki. Jak będzie najnowszej produkcji to będzie ok, chyba że będą chcieli ci wcisnąć za niby okazyjną cenę, jakiś leżący długo na półce. To wtedy niech spadają na drzewo. Bierz najnowszej produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ototo. Zapłaciłem kupę kasy za swój zestaw, ale nie żałuję ani złotówki. Podobnie jak za trzy wilo pico i siłowniki do zaworów. [mention=62208]maronka[/mention] Co do bestii ze Wschodu, to przejrzyj sam temperatury zapisane przez mój sterownik, okolice Olsztyna:

http://kochowka.blogspot.com

Zobacz, ile od grudnia 2016 było dni z -10 i więcej. Chyba nie ma się czego bać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maronka napisał:

dodam jeszcze na grawitacji ale pewnie mnie wyśmiejecie

Ja wyśmiewać nie będę, ale jestem sceptycznie nastawiony. Palnik to jednak inny sposób palenia. Ale to moje zdanie, a ja jestem laik, nie inżynier czy hydraulik. Przemyśl tylko kilka razy decyzję o zakupie palnika, bo uważam, że akurat ty go nie potrzebujesz, ponieważ opanowałeś palenie w ds, nie sprawia Ci to problemu itp. Ale jeśli już decyzja padnie na tak, to nastawiaj się, że będzie drożej. A jeśli wyjdzie tak samo kosztowo, to po prostu będziesz mile zdziwiony, a nie rozczarowany. Bo wtedy małżonka to ci żyć nie da... 

Bo jak to mówią, mężczyzna ma zawsze ostatnie zdanie, a brzmi ono: tak, kochanie... 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mnie na Warmię i Mazury przywiozła, haha A dom po poprawkach tak mniej więcej wygląda, bo po zakupie było duuuzo gorzej

 

61428cc2da148bb2f4f1a41e8377e837.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie układ chodzi na pompie i na grawitacji, mnie to pasuje, ponieważ palnik dochodzi do zadanej 50 stopni przez określony czas, wygasza się, pompa jeszcze chodzi do momentu aż tempertura spadnie do 38 stopni, a później resztę postoju grawitacyjne jeszcze jest oddane na dom , i cykl zaczyna się od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, papen76 napisał:

Żona mnie na Warmię i Mazury przywiozła, haha emoji3.png A dom po poprawkach tak mniej więcej wygląda, bo po zakupie było duuuzo gorzej emoji6.png

 

61428cc2da148bb2f4f1a41e8377e837.jpg

Fajny, widać że styropianu nie żałowałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka orginalna została, absolutnie nie chciałem współczesnej. Było trochę szukania i przebierania, ale ostateczny efekt jest ok. Dachowcy wymienili tylko laty i zrobili nowe obróbki blacharskie.

 

PS. Styropian grafit 12 cm. Chciałem 20, ale musiałbym wtedy przesuwać okna do przodu, dałem sobie spokój. Jak na te temperatury w zimie, jest ok. Sam mur na parterze ma 44 cm, czerwona cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu sąsiada dekarza, który to robił Postarał się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

Małżonkę wtedy wyślesz, powiesz- byłaś przeciwna wygodzie, to teraz idź podtrzymywać tradycję...

Jeśli naprawdę się zdecydujesz na palnik, to w budżecie uwzględnij econet. Nie będziesz ani chwili żałował jego zakupu, nawet jeśli budżet nie będzie zrównoważony... ;-)))

500zł mało i dużo ale jest, zależy kto na to patrzy ale dla kolegi @maronka econet to podstawa haha. 

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wydziwiać. Econet powinien być w komplecie i tyle. Gdyby nie econet, to palnik bym już naprawiał, jak zatrzymał mi się wentylator. Jak wpadłem do chałupy i otworzyłem drzwiczki to palnik był cały czerwony. Cały złóg pelletu leżał w palniku i się żarzył. Odlutował się jeden kabelek we wtyczce i wentylator stanął i chyba palnik jednocześnie przestał się obracać. Ale że mam skrzywienie i często patrzę na te dane z econetu, to wyłapałem, że coś nie halo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie tylko to wina pelletu znaczy tych oszustów którzy go produkują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.