Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, misiek30 napisał:

2-3% co 180-200 sekund.

O jakim parametrze temat?

ba ja mam czyszczenie w ustawieniach palnika oraz w ustawieniach kotła

@Visitor1230

Oczywiście,że nie. Zważyłem w takiej postaci jak zawsze pracuje.

Nie używam FL tylko Standard.

Czas testu zapłonu? Jeżeli w wierszu przez całość jest czarna czcionka tzn,że są to ustawienia albo fabryczne albo takie ustawił instalator palnika. Ja nigdy nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych więc nie wiem jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To intensywność mam ustawić na 200s?! Przecież pisaliście,że ten parametr dotyczy,gdy przez zadany okres czasu np.12h nie był czyszczony. Gubię się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3% to u mnie minimum. Ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ktoś z "36" miał podobny problem, tylko nie pamiętam, czy w tamtym sezonie czy dwa lata temu. Tam była kwestia instalacji, dużego domu i właśnie gasniecia palnika...
Nie pamiętam już jak to się skończyło...

U siebie w pierwszych minutach po rozpaleniu też zauważam spadek płomienia do ok. 10%, potem wraz ze wzrostem temperatury odbija w górę. Ale jest ten moment krytyczny, gdy płomień jest słaby. Tak jakby ta pierwsza rozpalona dawka była przysypywana swiezą porcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Brałeś taborecik i patrzyłeś na ten płomień choć trochę?

Bez taborecika na stojąco :)

No trochę tak ale za dużo mi ten płomień  nie mówi. W zakładkę o mnie wrzucam też link do albumu kocioł. Jest tam też film z pracy palnika. Na bank z tych ustawień choć robiony dawniej nie teraz. Na końcu filmu jest wgląd na regulator i ustawienia palnika w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień musisz niestety sam ustawić, każde otwarcie drzwiczek zaburza wygląd płomienia i filmik choćby najdłuższy niewiele pomoże.

Zaznacz któryś cykl pracy, pojedynczy i pokaż wykres płomienia, moc kotła, temp kotła, powrotu, mieszacza. I wklej zrzut.

 

Nie no,jasne. Nie oczekuję,że ktoś to za mnie zrobi. Testowo podbijam nadmuchy.

 

Edytowane przez Gość
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cezar76 napisał:

Zaznacz któryś cykl pracy, pojedynczy i pokaż wykres płomienia, moc kotła, temp kotła, powrotu, mieszacza. I wklej zrzut

 

Kociol_20191120_007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mogło chodzić o te zbyt intensywne czyszczenie. W trakcie przyrostu mocy, pomiędzy tymi dwoma rozpaleniami, płomień jest słaby, przysypuje go świeży pellet i w dodatku złoże jest za bardzo rozciągane. Ja spróbowałbym jeszcze wydłużyć czas pomiędzy czyszczeniem, ze 120s do 160-180, a na próbę czas cyklu praca z 15 na 20 lub 25 a nawet 30s. Chociaż na razie możemy poczekać z tą zmianą, którą wprowadziłeś, tj intensywnością czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Nie kręćcie wszystkim na raz ,czujka zgubiła płomień więc ponowne rozpalenie  , kolego @mrtur nie myl  cyklu wygaszenia kotła i czyszczenia tego co się ustawia co np 24godziny z intensywnością czyszczenia ( obrotu komory ) tego na bieżąco w serwisowych masz czas tego cyklu co ile sekund  , a intensywność w procentach w ustawieniach kotła .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a według mnie to przecież widać płomień 0%. Mrtur jak masz czas detekcji płomienia, jeśli mały to daj go na maksymalny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kordjano napisał:

serwisowych masz czas tego cyklu co ile sekund  , a intensywność w procentach w ustawieniach kotła

Musieli to dać w osobnych "działach"? :)

Czyli intensywność dotyczy zarówno tego co w ustawieniach kotła(czyszczenie palnika) jak i ustawienia serwisowe-czyszczenie-rotacyjne czyszczenie cykl?

4 minuty temu, Tomek0407 napisał:

jak masz czas detekcji płomienia

czas testu zapłonu 10s, detekcja płomienia 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz teraz czas cyklu praca ? sorry ze pytam ale jest tego dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 15 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrtur napisał:

Musieli to dać w osobnych "działach"? :)

Czyli intensywność dotyczy zarówno tego co w ustawieniach kotła(czyszczenie palnika) jak i ustawienia serwisowe-czyszczenie-rotacyjne czyszczenie cykl?

czas testu zapłonu 10s, detekcja płomienia 5%

A czas detekcji braku paliwa?

Zrzut ekranu 2019-11-20 o 21.03.22.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1minuta

Kociol_20191120_009.JPG

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czas detekcji braku paliwa powiązany jest  z %płomienia . Jak jest krótki to 0% płomienia przez określony czas sterownik odczytuje jako brak paliwa. U mnie 5 min prze gorszym palecie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za sugestie. No faktycznie problemem jest to,że palnik pracuje już czwarty sezon a ja dopiero od 2-3dni mam econet więc nie mam zielonego pojęcia jak pracował wcześniej. Obecny pellet to gold klasa A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale wtedy wyskoczył by alarm brak paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie wyskoczy, wyskoczy wtedy gdy masz ustawiony poziom paliwa we zbiorniku, z tym to jest powiązane. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.