Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Kumaty serwisant wgra ostatnią dostępną wersję softu dla danej wersji sterownika/panelu w odpowiedniej kombinacji. Poza tym ma dostęp do działu downloadu. ecoUpdater i tak mu nie pozwoli wgrać wersji niekompatybilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, ścigaj Robina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zamawiałem serwis w celu aktualizacji oprogramowania nikt nie pytał o bebechy modułu, tylko o wersje jakie posiadam.

Robin miał zasięgnąć języka ale gdzieś zaginął. Może jeszcze z flagą idzie do domu. Taki z niego patriota ;-)

Jak kupowałem sterownik to w Plumie jeszcze nie myśleli o opcji "zużycie paliwa", a jednak aktualizacja była możliwa.

20191112_215025.jpg

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie tutaj poczucie humoru :) Też bym chętnie choć się dowiedział czy w ogóle jest szansa dalej drążyć temat tej aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie wymienisz kotła, te słupki z ilością spalanego paliwa mogą Cię lekko dołować:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to potwierdzam Wasze poczucie humoru ;)

Wiem, jestem na to przygotowany. Bardziej mam ochotę się pobawić z różnymi ustawieniami, może coś tam w kotle i zobaczyć jaki to miało wpływ. Serio, kilka miesięcy "dołowania" bo i tak po tym sezonie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tego Econeta podłączasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyślą.Stawiam,że w tym tygodniu. Jutro pewnie dojdzie czujnik temp.spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 10:15, mrtur napisał:

U mnie palnik jest zdecydowanie niżej, tuż nad rusztami wodnymi ale rozumiem jaki jest zamysł tych przeróbek.

Wiem,bo widziałem zdjęcie.Dlatego napisałem-narysowałem co ja bym zrobił.Wiem,że była by to  kolejna rewolucja po kimś kto ten palnik montował.Jestem w stanie zrozumieć,że brak czasu,męstwa i ochoty może zniechęcać  do takich działań.Ja u siebie bawiłem się w przeróbki.Czy miało to sens?Uważam,że za niewielkie  pieniądze w porównaniu do zakupu nowego kotła uzyskałem zadowalające wyniki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, laptop napisał:

Gdy zamawiałem serwis w celu aktualizacji oprogramowania nikt nie pytał o bebechy modułu, tylko o wersje jakie posiadam.

Robin miał zasięgnąć języka ale gdzieś zaginął. Może jeszcze z flagą idzie do domu. Taki z niego patriota ;-)

Jak kupowałem sterownik to w Plumie jeszcze nie myśleli o opcji "zużycie paliwa", a jednak aktualizacja była możliwa.

Pytanie o tam udostępnia KIPI. Jak widać da się. W temacie panowała opinia, że się nie da. Na pewno nie da się wgrać softu od wersji ATXMEGA252 do ATXMEGA128. Jest to fizycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dragster napisał:

Na pewno nie da się wgrać softu od wersji ATXMEGA252 do ATXMEGA128. Jest to fizycznie niemożliwe.

No tu akurat z Tobą się zgodzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że pod ATXMEGA128 soft jednak istnieje :) Niestety potwierdzić to tylko może osoba mająca dostęp do zasobów serwisowych KIPI lub sam serwis PLUMa.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej głowę dam, że istnieje. Tutaj pole do popisu dla serwisantów Kipi. Żeby znowu się nie okazało, że Pellasx w każdym kolejnym aspekcie  wyprzedza Kipi :-):-):-)

Jestem jednak głęboko przekonany, że serwis stanie na wysokości zadania i biedny Cezar będzie w końcu miał te swoje wymarzone słupki spalania:-):-)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

515120932_Zrzutekranu(36).thumb.png.38fccfbe6f49bcead36302bfb5b68a10.pngNiestety, u mnie nie działa... Nie wiem o co chodzi. Dałbym głowę, że przedwczoraj jeszcze działało wszystko ok, a wczoraj zauważyłem, że mam w econecie odznaczonego użytkownika zaawansowanego...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa opcja :)

U mnie wygląda to tak:

 

image.thumb.png.c8a7acbcdf0ab40ef5826080eb4607e7.png

 

Jest jeszcze 4996 ale to dla nowego softu sterownika.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, stara. Cały czas była i do wczoraj działało. Ale wczoraj wyłączałem sterownik z prądu, bo że tak powiem, miałem małą awarię palnika. A econet był cały czas do prądu włączony. Może to jest na rzeczy. Muszę spróbować chyba zrestartować econeta, bo nie mam pomysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, laptop napisał:

Robin miał zasięgnąć języka ale gdzieś zaginął. Może jeszcze z flagą idzie do domu. Taki z niego patriota ;-)

 

Nigdzie nie zaginąłem , niepodległość uczciłem  , wiem wszystko , i dziś po południu okaże się , czy mój , patent na stare wersje ecomax  850 z pokrętłem zda egzamin , bo na pewno mój patent zdał egzamin na stare wersje z TOUCZ.

Natomiast , jest nowsze oprogramowanie do wersji w pokrętłem , ale słupki ze spalaniem się nie pokazują zostały dodane pewne funkcje jak regulator wyciągowy itp , ale to co według Was najważniejsze, nie.

Dziś chwila prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe. Zapewne dwa przewody trzeba będzie zamienić miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.