Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że ten kąt na rurze spiro wystarczy żeby się pellet nie zatrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze wystarczy,ale trzeba będzie to obserwować

bardziej obawiam się o te wszystkie ustawienia bo tyle tego tam że szok:)

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dojdziesz do wszystkiego, tylko nie zmieniaj za dużo na raz bo później nie będziesz wiedział która zmiana była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego raczej nie na obserwujesz co najwyżej np w środku nocy obudzi cię alarm nieudana próba rozpalenia ,pobiegniesz do kotłowni żeby zobaczyć co jest grane , a tu  zatkana rura spiro ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wczoraj odpaliłem palnik tak na próbę dogrzać trochę CWU i popiół w popielniku wygląda tak jak na zdjęciu,co o tym sądzicie?Wieczorem podam ustawienia palnika pozdrawiam

1593979059_IMG_20190801_2110101.thumb.jpg.60622ef208287ec162eb6221caaadeab.jpg1920098809_IMG_20190801_1930521.thumb.jpg.48cc6945837c6d36879cc83a32ab04bb.jpg

IMG_20190801_193041[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko nie wyrzuca pelletu do popielnika, to jest dobrze. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych fotek popiołu,  u mnie nie ma takich "takich grudkowatych" czarnych niedopałków? Sam pyłek. Też od niedawna dopiero palę ale wydaje mi się że za można zmniejszyć trochę podawanie bo chyba za szybko wyrzuca niedopalony pellet. Niech koledzy poprawią jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że tych grudek nie powinno być, 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek1979b napisał:

 Też od niedawna dopiero palę ale wydaje mi się że za można zmniejszyć trochę podawanie bo chyba za szybko wyrzuca niedopalony pellet. Niech koledzy poprawią jeśli się mylę.

Za mocno dmucha w stosunku do podawania. Zmniejsz trochę wiatry. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmniejszę trochę i zobaczymy co będzie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 jeśli masz palnik zamontowany tuż nad rusztami musisz zwracać uwagę na spieki bo one nie przelecą przez ruszt i może ci wyskoczyć wysoka temperatura podajnika , a nawet może przepalić się rura spiro , to tak na wszelki wypadek jak by trafił ci się taki pellet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik zamontowany jest ok 5 cm na rusztem,dziękuje za wskazówki:)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem z KIPI 16kW + ecomax850 . Generalnie użytkuję go 3 lata i w sumie OK, ale w tym roku zaczęły się cuda. Po rozpaleniu płomień dochodzi 90-100% i w momencie jak zaczynia się PRACA zaczyna spadać powoli często do 0, potem znowu rośnie, z tym, że nieraz ponownie się rozpala i od nowa ta sama sytuacja. Pomień faktycznie w momencie zaczęcia PRACA jest jaki był podczas rozpalania a na wskażniki spada. Próbowałem już wszystkiego - zmieniałem ilości paliwa, powietrza, ustawiłem np dokładnie takie samo powietrze dla pracy po rozpaleniu (moc minimalna) jak w rozpalaniu, wyciągnąłem wtycznę od podajnika żeby nie było że np zasypuje fotodiodę - płomień oczywiście słabł ale wskazania kikakrotnie szybcie - płomień był konkretny a wskaznie 0%. Palnik wyczyszczony, wyczyszczony czujnik. Coś jest ewidentnie nie tak tylko nie wien z czym - czy z fotodiodą czy ze sterowaniem. Może ktoś miał taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  @PrzemT  Jaki masz pellets 6mm czy 8mm ? może być on nieco zawilgocony , druga sprawa jak czyściłeś palnik czy demontowałeś rurę palnika czy tylko z zewnątrz powierzchownie , czy możesz powiedzieć czy palnik po kolejnej próbie rozpalenia jest w stanie ustabilizować płomień i dojść do mocy maksymalnej u mnie po rozpaleniu też procent rośnie wysoko a w momencie kiedy zaczyna pracę tuż po rozpaleniu nieco spada i dopiero po jakimś czasie stabilizuje się ,ale nie spada mi do takich małych wartosci . W którymś wątku wyczytałem jak kolega @g69 kombinował z czujką optyczną wpychając ją głębiej i płycej i przynosiło mu to jakiś efekty może się odezwie to coś bliżej nam rozjaśni , ale najprościej to kup worek dobrego pelletu i przynajmniej da ci to odpowiedz choćby w tej kwestii jak będzie ok to będziemy kombinować żeby i na tym co masz jakoś paliło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzemT jeżeli płomień  jest OK a wskaźniki pokazują 0 to coś się dzieje z fotodiodą , albo jest zanieczyszczona albo coś szwankuje. Regulator odczytuje brak płomienia i dochodzi do ponownego rozpalania. Spróbuj jak mówi @Kordjano z innym pelletem jak zero poprawy to wyczyść diodę , albo wymień na nową , koszt około 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowane z czujnikiem coś poprawiało.Ale ostatecznym winowajcą okazał się kiepski pellet.Po wymianie zapomniałem,że mam palnik.Niemniej przed nowym sezonem jakaś niepewność jest,że się trafi jakiś szajs.   

A ten czujnik da się sprawdzić jakimś miernikiem?

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190804_165745.thumb.jpg.f0837eb18c946b2c9b12a2a5df0be5e8.jpgWitam Panowie,

Rok temu zainstalowałem sobie Kipi w Sasie... i dzisiaj czytając forum postanowiłem pochwalić się swoja instalacaja. Palnik montowalem sam. Otwor w drzwiczkach pod palnik dalem do wyciecia wodą koszt 50 zł ale wyglada to przynajmniej i super pasowanie... Kocioł troche obłożony szamotkądodatkowo zrobiony dodatkowy ruszt na ktorym polozone sa szamotki. Dom 120m2 plus gospodarczy gdzie prowadze swoja firemke 60m2. W tamtym sezonie spalilem 5t pelletu. Temperatura w dzien 22 stopnie na noc od 23 dk 6 rano 19,5.

Kilka zdjęć może komuś sie przydadza.. Mało tu ludzi co w SASie montuje kipi...

 

20190804_165911.jpg

20190804_165756.jpg

20190804_165950.jpg

20190804_165939.jpg

20190804_165911.jpg

20190804_170038.jpg

20190804_165619.jpg

20190804_165635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.