Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Kordjano napisał:

To  hajcujesz jak w  zimie , masz tak siłę jeszcze rozpalać ? mnie to po kilkunastu latach takie rozpalanie zaczęło bokiem wyłazić , przychodzisz do domu zmordowany i w pierwszej kolejności do kotłowni żeby się móc wykąpać , drewnem to w zimie z nudów czasem sobie popalę .

Ja was rozumiem ale ja to naprawdę lubię ,mam prywatny sklep foto i w zasadzie w zimie odpoczywam,i prawie tęsknię za rozpaleniem w swoim kociołku,takie zboczenie-relax dla mnie,a gdybym tego nie lubił i trochę lepiej interes szedł stałby już u mnie od 2 lat kocioł na pellet i nie wykluczam tego w przyszłości ,wszak latka lecą a puki co w palniczek ds-sowski daję aż huczy

Edytowane przez maronka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się koło domu nie nudze, na piećdziesiecio arowej zarośnietej działce nie ma czasu na nudę. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Krzychu23Gda napisał:

Jaki piec około 14 kw polecicie pod kipi 16 kw ?

Ja bym sobie wziął najnowszy lub ten starszy mpm 14 kw z palnikiem kipi i masz jedne drzwi z flanszą pod kipi i drugie normalne i w razie czego przekładasz i jedziesz na drewnie lub węglu,koszt kotła to 4-4,3 tys ten nowszy ( ma papier na 5 klasę na drewno i węgiel)a palnik ze zbiornikiem coś koło 5tys,palnik 20kw ale jest trochę lepszy od 16 kw bo lepiej spala gorszy pellet

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

@Krzychu23Gda nie chcę tu robić reklamy tego kotła. Powiem jedynie Ci tylko tyle. Że to jedyna firma która zrobi Ci wymiennik kompletny jak chcesz wraz z koszem zasypowym bądź nie. Sami swoje kotły wyposażają w KIPI. Tak , że jak sam sobie wstawisz palnik który już posiadasz i okablowanie rozprowadzisz to będzie git. 

Kocioł poleciał na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pomysłowy Dobromir:-):-). Nie chciało się nosić woreczków? :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , jeszcze nie mam wejścia do piwnicy z zewnątrz, i dlatego ten cały cyrk, ale pracuję nad tym.  Priorytet to ocieplenie, później będą drzwi z zewnątrz. Ostatnią ścianę robię, więc jakoś to będzie. 

20190612_102209.jpg

20190612_132320.jpg

20190612_132323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników palników kipi.

W tym sezonie i na mnie przyszedł czas na wymianę kopciucha i wybór padł na kocioł MPM Bio-Pell 5-19kW.

Szczegoly instalacji:

Dom 150 m z poddaszem użytkowym, instalacja na parterze w miedzi, na piętrze pex na rozdzielaczu, podlogowki w łazienkach na zaworach RTL, łącznie 10 grzejników stalowych plus drabinki w łazienkach.

Latem CWU grzeją solary z zasobnikiem z dwiema wezownicami o pojemności 240l.

Za tydzień wchodzi hydraulik i będzie cała kotłownie podłączał od nowa na zaworze 4D z silownikiem, dwiema pompami IBO PSI 25-40/180 do C.O i CWU. Do podłączenia jest też czujnik pogodowy, termostat pokojowy(zwykły zwierno- rozwierny) całość sterowana przez sterownik ecomax 350 i econet.

I tu mam problem bo nie bardzo wiem jak podłączyć termostat pokojowy i czujnik pogodowy. Czy termostat pokojowy ma sterować piecem a czujnik pogodowy mieszaczem czy może jakaś inna konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gucio2607 napisał:

Całość sterowana przez sterownik ecomax 350 i econet.

Ten sterownik nie obsłuży  zaworu 4D .l nie poprowadzi instalacji według czujnika pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrealizować to do 350  trzeba by dokupić jeszcze moduł B.

Chyba lepiej kupić lepszy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Dopłać do 850 i bez problemu te 250 zł Cię nie zbawi, a i święty spokój na cały czas użytkowania.

Moduł B będzie Cię kosztować około 400 zł. Nie warto.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu w czwartek to zobaczę co ja tam mam bo sprzedawca zapewniał,że mieszacz też obsługuje. Kupowałem kocioł od producenta więc raczej mnie nie oszukał. Jeśli nie będzie obsługi mieszacza to postaram się o wymianę na 850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brać 350-tki

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak będzie prowadzone ogrzewanie.Jeśli komuś wystaczą głowice na grzejnikach,to 350 spełni oczekiwania.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadzi w taki czy inny sposób nie warto brać 350! Dopłata minimalna przy całej inwestycji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, g69 napisał:

Zależy jak będzie prowadzone ogrzewanie.Jeśli komuś wystaczą głowice na grzejnikach,to 350 spełni oczekiwania.

Ja tak mam z głowicami, ale dla mnie ważny też był dłuższy nadzór w 850-tce , noi oczywiście czujnik temperatury spalin. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.