Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Oba domy razem wzięte pochłaniają tyle ciepła ze szok, w tej chwili piec jest ok pół godziny w trybie praca, pół godziny w postoju.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt a  może ty spróbuj jednak tego harmonogramu , na początek 1.5 godziny pracy 2 godziny postój , za 2 godziny mimo nie ocieplonego domu temperatura nie powinna ci jakoś drastycznie spaść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt , ja mam ustawione 1.5 godziny praca , 3 godziny postój. Temperatura zadana 52 stopnie , w domu 21 stopni. Mury mam z cegły 40 cm. grubości . Jak ocieple dom , to jest szansa że większość zimy będzie można tak jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , ecoster200 jeszcze nie mam, po prostu zrobiłem takie nastawy w harmonogramie w zakładce "praca na czas" i działa , wiadomo że jak będzie mróz to niema szans na takie przerwy ,ale w okolicach zera nawet daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Jakie kryteria przyjales przy ustawianiu pieca? U mnie każde ustawienie przynosi mizerne skutki, jedynym moim ratunkiem jest chyba docieplenie obu domów a to się wiąże z kolosalnymi wydatkami.
W zeszły piątek zainstalowalem turbulatory spalin ( jak na zdjęciach) oprócz niższej temperatury spalin ze 130 na około 95 nie zauwazylem żadnej innej zmiany.0be658c412a41975f08b9487de917c50.jpgd94fe2d220fc46f806e08c709495d2ef.jpg8bff40a5a2b2e4ae650be1cf565976f6.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

a czego sie spodziewales ?   Zawirowywacze spelniaja swoja funkcje - obnizyly temp. spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem się wydłużenia czasu postoju pieca do czego dąze od dłuższego czasu, teraz jestem przekonany o działaniu zawirowywaczy ale poza tym nic więcej

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżyły to znaczy , że wymiennik więcej odbiera KW i na pewno mniej spalasz pelletu po prostu tego nie widać ale tak jest. Około 2 kg z doby urwałeś to pewne.
Kolego no mam nadzieję

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
5 minut temu, robin60 napisał:

Jak obniżyły to znaczy , że wymiennik więcej odbiera KW i na pewno mniej spalasz pelletu po prostu tego nie widać ale tak jest. Około 2 kg z doby urwałeś to pewne.

Zakladajac ze ilosc tlenu w spalinach zostala jak poprzednio Kolega zmniejszyl strate kominowa o okolo 2%. Wychodzi ze, zeby zaoszczedzic te 2 kg pelletu musialby palic 100 na dobe

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt , u mnie czas postoju jest dłuższy może też dlatego , że ja mam piec żeliwny , kaloryfery żeliwne i około 350 litrów wody w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba milion kombinacji wykirzystalem, sami wiecie :-) ale jeszcze wpadlem na jeden pomysł, poprawcie mnie jeżeli się myle. Do tej pory miałem piec ust na 75 s temp powrotu wahała się pomiędzy 45 a 50 s więc mocna chlodziła kocioł no i w rezultacie temp szybko spadała, zmienilem temp kotła na 55 st, temp powrotu waha się pomiędzy 38 a 45 więc jak mi się wydaje temp na piecu będzie wolniej spadać czyż nie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wydluzenie czasu postoju ? przeciez zawirowywacze dzialaja tylko jak sie pali w piecu a nie jak sie nie pali. To co powinienes zaobserwowac to krotsze dochodzenie do temp. zadanej kotla / co przelozy sie na mniejsza ilosc spalonego paliwa.
No i tak jest zaobserwowalem ze temp szybciej rośnie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym większe różnice miedzy zasilaniem a powrotem , tym więcej będzie palił.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt , u mnie czas postoju jest dłuższy może też dlatego , że ja mam piec żeliwny , kaloryfery żeliwne i około 350 litrów wody w układzie.
To na pewno może mieć znaczenie, żeliwo dłużej trzyma ciepło

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 

3 minuty temu, Darbatt napisał:

Już chyba milion kombinacji wykirzystalem, sami wiecie :-) ale jeszcze wpadlem na jeden pomysł, poprawcie mnie jeżeli się myle. Do tej pory miałem piec ust na 75 s temp powrotu wahała się pomiędzy 45 a 50 s więc mocna chlodziła kocioł no i w rezultacie temp szybko spadała, zmienilem temp kotła na 55 st, temp powrotu waha się pomiędzy 38 a 45 więc jak mi się wydaje temp na piecu będzie wolniej spadać czyż nie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Niekoniecznie. Bedziesz mial "mniej" cieplej wody do dyspozycji. Bilans pozostanie ten sam. A kociol bedzie czesciej sia zalaczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niekoniecznie. Bedziesz mial "mniej" cieplej wody do dyspozycji. Bilans pozostanie ten sam. A kociol bedzie czesciej sia zalaczal.
No niby tak ale nie ruszalem temp zad na mieszaczu, mam 42 s temp w domu 22,5 pompka chodzi cały czas

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek30 napisał:

Czym większe różnice miedzy zasilaniem a powrotem , tym więcej będzie palił.

Ciekawe jak sprawe rozwiazac jezeli pogodowka reguluje 4d to zawsze bedzie albo ochrona powrotu albo temp za zaworem spelniona nigdy oba chyba ze zasilasz podlogowke to moze sie to udac ale przy kaloryferach chyba nie bardzo. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

I bardzo dobrze. jedyny plus nizszej zadanej na kotle to minimalnie lepsza wymiana. Przy wyzszej temp. plaszcza intensywnosc wymiany spada. Ale na tyle nieznacznie ze tego zbytnio nie odczujesz. A permanentne utrzymywanie niskiego powrotu jest niebezpieczne na dluzej dla kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paląc ciągle ,miałem 10 stopni różnicy między zasilaniem i powrotem , ale nie mam 3D tylko zawory z głowicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, alfiorz napisał:

Ciekawe jak sprawe rozwiazac jezeli pogodowka reguluje 4d to zawsze bedzie albo ochrona powrotu albo temp za zaworem spelniona nigdy oba chyba ze zasilasz podlogowke to moze sie to idac ale przy kaloryferach chyba nie bardzo. 

Ja to rozwiązałem cwu na stałe pompka 7wat a powrót zawsze min 55stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 minuty temu, alfiorz napisał:

Ciekawe jak sprawe rozwiazac jezeli pogodowka reguluje 4d to zawsze bedzie albo ochrona powrotu albo temp za zaworem spelniona nigdy oba chyba ze zasilasz podlogowke to moze sie to idac ale przy kaloryferach chyba nie bardzo. 

Dlatego u siebie wylaczylem ochrone.  I wacha sie od 45 do 67. Chwilowe spadki powrotu nie zaszkodza kotlowi. A tak sie dzieje przy duzej histerezie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.