Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mógł Ci pelecik się zaklinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nic się nie zaklinowało piec pracuje cały czas i wszystko jest ok, kilka miesięcy temu sie zaklinował ale z tego co zauważyłem to podajnik w palniku nie pracował, piec sie rozpalał i wygaszała dopuki nie wyjąłem kawałka drewna i zaczął swój cykl tak jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć silnik z przekładnią z palnika, i rozkręć górny element (przekladnie-gear head) zobacz co się tam wydarzyło, może wystarczy tylko dołożyć smaru bo czasem jest tam bardzo ubogi w smar. Ewentualnie można kupić przekładnie z silnikiem w Polsce lub u Chińczyków na aliexpress. Przekładnia ma mieć oznaczenie takie jak aktualnie masz (u mnie 2GN 150K) a silnik możesz przełożyć swój chyba że on jest uszkodzony, tak czy inaczej szukaj po oznaczeniach. Cena za komplet silnik z przekładnią to około 300zl.

Zgrzyty też czasem pochodzą od "mielenia" pelletu przez ślimak podajnika ale takie efekty dźwiękowe nie występują cały czas...

IMG_20220911_134606312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co stwierdziłeś w paliniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Buczenie tylko w momencie podania napięcia . Kondensator wentylatora utracił swoje parametry , wymienić i będzie ok .

Dla 10-20 kW   -  1.5 mikrofarada

Dla 26-50 kW  -  2 mikrofarady

Ja się zastanawiam jak się dobrać do łożysk tej dmuchawy bo zaczęły wyć .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mac65 napisał(a):

Buczenie tylko w momencie podania napięcia . Kondensator wentylatora utracił swoje parametry , wymienić i będzie ok .

Dla 10-20 kW   -  1.5 mikrofarada

Dla 26-50 kW  -  2 mikrofarady

Ja się zastanawiam jak się dobrać do łożysk tej dmuchawy bo zaczęły wyć .

Dziękuje za odpowiedź a jesteś w stanie powiedzieć mi który to jest 1,2,3.A czy to jest normalne że ten dźwięk słychać wentylatora 

IMG_20230726_171357.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac65 napisał(a):

 

Ja się zastanawiam jak się dobrać do łożysk tej dmuchawy bo zaczęły wyć .

No ja też nad tym myślę , nowa ma cenę z kosmosu😊 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 17:15, slawekry napisał(a):

Dziękuje za odpowiedź a jesteś w stanie powiedzieć mi który to jest 1,2,3.A czy to jest normalne że ten dźwięk słychać wentylatora 

IMG_20230726_171357.jpg

Możesz zobaczyć po parametrach ale znajdziesz go tam gdzie dochodzą przewody z wentylatora , przez ten kondensator jest zasilanie jedno z 3-ch uzwojeń wentylatora tzw rozruchowe . Zmiana pojemności tego kondensatora powoduje zmianę krzywej zasilania 1 z faz  silnika i jednocześnie niewłaściwe obroty co powoduje spadek mocy i niewłaściwe obroty a to brzęczenie to objaw za małych obrotów . Szukaj po kolorach przewodów , który to to aż tak sie nie zagłebiałem ale łatwo znaleźć .( prawdopodobnie nr1 ale zrób sam dochodzenie po kolorkach . W każdym razie na schemacie jest wpięty na listwie ale to nic nie znaczy bo schemat ideowy a nie montażowy .

W dniu 26.07.2023 o 18:11, Kordjano napisał(a):

No ja też nad tym myślę , nowa ma cenę z kosmosu😊 .

Wydaje mi się że cylinder z łopatkami jest nakręcany na wirnik ale żeby go odblokować to trzeba by się dostać pod zaślepkę ( taki kapselek po drugiej ,stałej stronie  obudowy ) jak tam skontrujesz wirnik to teoretycznie powinno sie to dać rozebrać ale pewności nie mam nie rozbierałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostają dwie rzeczy , sprawdzić typ palnika w ustawieniach sterownika czy w jakiś cudowny sposób się nie przestawił na palnik wyższej mocy i przy okazji minimalne ustawione obroty wentylatora ( zbyt małe będą powodować takie brzęczenie ) . Jeśli to nie pomoże to pozostaje problem mechaniczny czyli zużycie łożysk wentylatora ale nie ich zacieranie ale bardziej luz promieniowy . U mnie palnik 5 lat i problem z hałasem pojawił się w zeszłym miesiącu ale jakoś wcześniej nie było nic słychać .

Spróbuj jeszcze posprawdzać w serwisowych zakresy obrotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam taki problem, że widnieje u mnie alarm o przekroczeniu maksymalnej temperatury kotła. Komunikat nie ma określonego zakresu czasowego i niby cały czas trwa. Przez to nie pojawiają się również ewentualne pozostałe alarmy. Niestety nie pomaga skasowanie wszystkich alarmów w ustawieniach serwisowych, tzn. alarmy znikają na wyświetlaczu na kotle, ale są one cały czas widoczne w econet24. Dodatkowo gdy wyłączę/włączę zasilanie na kotle wszystkie dotychczasowe komunikaty alarmowe powracają również na wyświetlaczu na kotle. Czy spotkaliście się może z takim problemem i można temu jakoś zaradzić?

image.png.f814862c77e542327bd55cf0017de809.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, 

Czy ktoś z was pali lub palił pelletem świerkowo-debowym? Mam lokalnego producenta podłóg drewnianych i z pozostałości robi Pellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź na próbę i przetestuj ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie właściciel dał mi wczoraj worek na próbę za free tylko że mam cały zbiornik zasypany. Cena 1450 tona razem z transportem i rozładunkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wziąłem jeszcze na próbę jeszcze z lokalnego składu. Ciemny, rozpływa się, jakby mieszanka drewna z korą. Palić się pali bo podawałem dawki kubkiem. Kolejny sezon kolejne wyzwania z tym badziewiem ekologicznym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum zamówiłem pellet dechland po 1400 dostawa. Zobaczymy jak w sezonie się sprawdzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sambor napisał(a):

A tego dechlanda to w okolicy Warszawy idzie gdzieś kupić?

Musisz dzwonić i pytać, z tego co wiem to np na Śląsk dowożą raz w tygodniu, więc w inne miejsca pewnie też. W moim przypadku jest to 1400 za paletę i 100 za dostawę. Napisz pw to dam Ci namiary 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie maja z kombinowaniem z jakimś podejrzanym pelletem od " lokalnych producentów" i meczą się z ustawieniami i pracą kotła przez całą zimę. Przecież za 200-300zł więcej  macie dostępny firmowy pellet (np.sylva,poltarex itp.)tak naprawdę w całym kraju.Osobiście kupowałem w maju za 1500zl. Poltarex z dostawą i nie mam z nim żadnych problemów(woj.pomorskie) . 

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w maju, mamy koniec sierpnia. Nie każdy ma możliwości żeby kupić wcześniej. W kwietniu był markowy po 1400. Ja np wolę kupić i spędzić wieczór na ustawieniach przy pellecie (w zeszłym roku za 1700) niż zapłacić 3500 za markowy. Chcesz puszczać kominem tysiące złotych to twoja wola. Każdy ma wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.