Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, PioBin napisał:

~2-4%. Dlaczego tak?

Bo jest wtedy najwięcej ognia długiego ale nie koniecznie wtedy czysto spala sie pellet,ale przesadzić z powietrzem to też strata mimo czystego spalania ,wg mnie 8% to ideał

Wg tej tabeli to nawet 6% tlenu jest lepsze niż 8%,ale zwróćcie uwagę że większe straty może generować duży nadmiar tlenu niż wyższa temp spalin

strata-kominowa.jpg

Edytowane przez maronka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi takie wykresy pomogły rozumieć, dlaczego dymiąc pozaklasowym DS mam wyższą sprawność niż inne kotły.

wykres-wydajnosc-spalania.png.4820400f5c48bb66f8e8487edad63d9c.png

źródło: https://www.merserwis.pl/m-blog/319-spalanie-analiza-spalin-artykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Wziąłem się za samodzielny serwis kotła i palnika kipi (bo i tak jest już po gwarancji) nasmarowałem i złożyłem wszystko zgodnie z instrukcją ale nie za bardzo wiem gdzie był umieszczony ten czujnik podpisany jako czujnik podajnika, wydaje mi się że był  wrzucony gdzieś w okolicach tego wentylatora po prawej stronie. Gdzie więc mam go umieścić? (Btw. jestem laikiem w tych tematach więc proszę o wyrozumiałość 😄 zdj przed czyszczeniem)

IMG_20220510_162839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik temperatury palnika i powinien być w rurze zasypowej peletu podajnika 2 . Normalnie widać go przez rurę podajnika peletu 2 / stokera . Wystaje go tam ok 0,5 cm w rurze nad ślimakiem  . Otwór jest od tyłu rury zsypowej stokera od tyłu palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy.

Kupiłem i zainstalowałem w kotle "Witkowski" zestaw/palnik kipi 16 kW. W zestawie mam sterownik ekomax 360P1-C i właśnie z nim mam (na razie) dwa pytania.

1. Czy i gdzie mogę podłączyć w sterowniku pompę co. W instalacji mam tylko jedną i tylko przepycha wodę, sterowała ona temperaturę pokojową w czasie palenia ekogroszkiem. W instrukcji pisze coś o dodatkowym module B, ale nie chce mi się wierzyć, aby do podłączenia pompy kotła co potrzeba dodatkowego modułu.

2. Gdzie w sterowniku wpiąć kabel czujnika temperatury spalin ? W opisie nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi regulatora strona 26 schemat 12.5 , oznaczenie pompy CWU to  PHD styki regulatora 6-7 zaraz obok pompy CO  + czujnik temperatury CWU CT 4 styki 18-19 polaryzacja obojętna .

Dla T spalin brak możliwości podłączenia czujnika w tym modelu sterownika również z rozszerzeniem , rozszerzenie potrzebne pod bufor , mieszacze i dodatkowe termostaty pokojowe  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac65 dzięki, podłączyłem tak jak napisałeś i pompa działa. Zmylił mnie tekst z instrukcji, że do podłączenia pompy cyrkulacyjnej potrzebny jest dodatkowy moduł B. Czujnika spalin w sterownik nie włączę, ale zamontuję termometr bimetaliczny do 500oC. Jeszcze raz dziękuję.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 C będzie mało dokładny , poszukaj czegoś do max 250 , wędzarniczy albo do piekarnika powinien zdać egzamin , cena ok 20 pln.  Z ciekawości który wymiennik od Witkowskiego wziąłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kocioł 19 kW RAPS z podajnikiem tłokowym, kupiony i zamontowany w 2012r. W tym roku zamontowałem zestaw KIPI 16 kW.

IMG_20220511_193613437.jpg

Edytowane przez alekss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kotle sterownik ecomax 860-p3-c, kocioł w piwnicy a mieszkanie na 1 piętrze, chce do mieszkania założyć po kablu regulator pokojowy ecoster touch będę ciągnął z piwnicy kabel do niego 4 żyłowy i tak się zastanawiam że może przyszłościowo chciałbym podłączyć econet300 tak by mieć możliwość wglądu zdalnego, ale jest on do kotła podłączony za pomocą dołączonego ecolink2, kocioł mam w piwnicy, czyli ecoster300 musiałby być w piwnicy, tam nie sięga mi wifi więc chyba musiałbym do piwnicy razem z tym kablem 4 żyłowym do ecoster touch, przeciągnąć przewód LAN z domowego routera ? Odległość z mieszkania do piwnicy to ok 20-25 metrów. Dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nad econetem myślę w fazie przyszłości, czy będzie to się okaże może za jakiś czas a może mi odejdzie ten pomysł, a że mam jeszcze dziury w ścianie po wstawianiu rur to zastanawiam się by wstawić kabel eternetowy którego mogę później wykorzystać do ewentualnego econeta. Zwykły regulator temperatury uważam że mija się z celem, dlatego ecoster touch wpadł mi w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się , choćby dla tego że jest podgląd na kocioł bez włączania laptopa ,przechodzisz i widzisz no i w razie czego to alarm Cię obudzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kupiłem na próbę od lokalnego tartaku pellet i zostawia takie małe gródki w palniku.Nie przylepia się to,generalnie  ładnie sie pali i nie śmierdzi. Rozpuściłem pellet w wodzie i nie widać tam żadnych dodaIMG_20220528_141122.thumb.jpg.4688907c8ef5e260edaf5a13137db674.jpgtków. To jest kwestia ustawienia pieca czy słaby pellet?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia dodatków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kordjano napisał:

To kwestia dodatków .

Nie ma tego dużo, cena jak na dzisiejsze czasy dobra, chyba zamówię na zimę.dzieki

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety przyszły ceny których nikt się nawet w czarnych myślach nie spodziewał,średnio x2,a węgiel jeszcze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w "mrówce" ceny 1900, 2000, 2200 i 2300 w zależności od rodzaju. Jak zaczynałem palić pelletem, to był po 500... Ech...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu chyba doładuje do  bufora pompę ciepła na okresy przejściowe, a pelet na mrozy😪

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie taniej ,bo 1kw z pelletu po 2000zł to 0,5zł, a pompa przy cop 3 da 0,3zł z kw,także nawet w zimniejsze dni nie wyjdzie drożej ,dopiero mróz -10 już raczej pellet taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  poziomie  -5stC ustawie sobie punkt pracy kotła na  pelet. Muszę tylko pomyśleć jak ustawić by w automacie przejść z pracy PC na kocioł peletowy. Będę wdzięczny za pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.