Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@nionio Ja mam ecomax850p2-c i jestem zadowolony z niego ale to tylko moje zdanie musiałbyś poczytać opinie o sterownikach na innych stronach to nie kosztuje 100 czy 200 zł więc musisz poszukać i popytać jeszcze innych

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik  to dobiera się do instalacji jaką bedzie obsługiwać pompy ,mieszacze , bufory itd. 

Sam palnik to każdy obsłuży który jest do niego dedykowany .

ecomax 350 był naj uboższy wiec tego bym nie brał ,reszta ok , trzeba się zapoznać co który obsługuje i podjąć decyzje .

Ja też używam 850 p2c sztuk dwie od pięciu lat , nigdy nie było żadnej usterki  proste i funkcjonalne .

 

 

 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Ja też nie mam w zasadzie żadnych awarii tego sterownika tylko czasem potrafi zrestartować się się panel sterujący w piecu i przy okazji restartuje się się też panel pokojowy ecoster touch wygląda jakby zanikało zasilanie 12v zasilające panel pokojowy  i panel sterujący pieca  z panelem pokojowym to sobie poradzę bo dam mu zasilanie z zewnątrz ale z panelem sterującym to chyba nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz sterownika do kotła już istniejącego zasypowego, to zobacz na ecomax 920, jest w fajnej obudowie, na pokładzie to jest 850 z troche zmodyfikowanym softem, posiadam od dwóch lat, u mnie nie występują zwiechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 23:16, Miros napisał:

Witam po dłuższej nieobecności, 

palnik działa, instalacja działa to rzadko ostatnio tu zaglądałem, 

ale sezon się zaczął i chciałem zobaczyć co nowego, czy pojawiły się jakieś poprawki czy aktualizacje softu.

 

Po dwóch sezonach użytkowania palnika postanowiłem go rozebrać i wyczyść, i natknąłem się na taką chyba dodatkową regulację wlotu powietrza do komory spalania, czy ktoś próbował tym regulować, coś to zmienia. 

a przy okazji wyłączyłem tą kołatkę bo mi w nocy spać nie dawała,  na chwilę obecną nie zauważyłem skutków ubocznych jej braku, natomiast cisza w nocy jest ... ehh

 

Pozdr 

20200926_113713.jpg-2.jpg

Powracając do tych wysokich wskazań tlenu z sondy może to jest problem i właśnie tędy ssie to lewe powietrze??. U mnie też właśnie jest taki problem, poniżej 9.7% na pełnej mocy nie zejdę, użytkuję kocioł od maja tego roku, na początku schodził do 6%, teraz mimo że wentylator na minimum pracuje to schodzi na te 9.7%. Dzwiczka wszystkie dociągnięte pouszczelniane, mam rck polmara, teraz piec ze względu na porę roku chodzi częściej i na wyższych mocach, temperatura komina wzrosła bo ściana kominowa lekko ciepła i co za tym idzie pewnie diametralnie ciąg się zwiększył bo czuję to na zetce kotłowni jak wieje z niej. Tak sobie gdybam że może jak by tą zasuwę zamknął to by rozwiązało problem, szkoda że dostęp do niej taki bo jak widać trzeba cały palnik rozebrać. Po sezonie grzewczym przy przeglądzie palnika tak pewnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej zasuwie mowa? jeśli chodzi o tą regulacje powietrza w palniku to występuje ona od palnika 26 kw w z wyż w mniejszych na próżno jej szukać , poza tym to nie trzeba całego palnika rozbierać a jedynie obudowę , powiedzmy 10 minut roboty .

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gacek Może spróbuj otworzyć szerzej regulator ciągu, tzn. ustawić niższa wartość. Ja nie mam regulatora ciągu i uchylone okienko w piwnicy. Jak dobrze wieje, to słychać jak wentylator w palniku się kręci na postoju

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76, tak też bym zrobił ale w smartflow nie jest to takie proste, szczególnie że wcześniej pracował na ekogroszku więc jest dość mocno już okopcony ciekawe w jakim stanie są te śruby żeby talerze ścieśnić między sobą no i trzeba na dach włazić. Mam palnik 20kW,czyli nie ma tego tam napowietrzania dodatkowego?? ani innch klapek na wentylatorze?? bo tak jak dla mnie to wychodzi że tylko palnikiem dostaje te lewe powietrze. Od samego początku mając świadomość że jest sonda, z największą starannością  uszczelniałem co się da, sznury jak się uległy to wszystko dociągłem, czopuch też dobrze uszczelniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, widzisz, smartflow. Myślałem, że masz coś w stylu darco, z ciężarkiem na klapce.
W palniku 5-20 nie ma tej przysłony, o której mówi Kordjano. Mam ten sam palnik i niedawno go rozbierałem.@robin60 ma smartflowa i sondę. Podpytaj go.

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna bufora 800l lub 1000l do kotla na pellet 20KW palnik kipi. Gdzie najlepiej szukać i jakiej firmy? Nie ukrywam, ze chciałbym zbiornik max do 3tys zł lub Mniej nawet...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kumatego spawacza w okolicy, to szukaj rury ze złomu. Wspawa Ci osprzęt i dennice. Wyjdzie tak samo dobrze, jak taki na wypasie że sklepu.
A jak nie, to sprawdzony gość z forum robi na zamówienie.
https://www.p2ar.pl/oferta/zbiorniki-buforowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super odezwe się do kolegi Przemka :) Bufor potrzebuje wąski a może być wysoki jeśli to nie problem? Przyłącza kotła to dn25 potrzebne na dwa osobne mieszkania parter i poddasze. Mam jeszcze pytanie odnośnie ocieplenia takiego bojlera czym to najlepiej zrobić jak grube musi być to ocieplenie itp.Pracuje w fabryce mebli mam dostęp do pianki poliuretanowej o różnej gęstości czy jakaś wata lub coś podobnego? Bufor stał by w kotłowni nad kotłownią jest łazienka a obok klatka schodowa więc straty ciepła zawsze jakoś zostaną wykorzystane...No i zasadnicze pytanie czy spalanie spadnie po montażu bufora?  W tej chwili pali 35kg+ na 240m budynek stary podwójny ko mur z cegły plus grafit 15cm i 18cm na szczytach i dobudówce w dachu wata isower 18+5na przekładkę o dobrej lambdzie temp w domu 23stopnie i zbiornik cwu200l na 7osob prysznice codziennie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 m2 plus siedem osób do CWU to już coś. Napewno zyskasz na mniejszej ilości rozpaleń i efektywniejszym spalaniu na pełnej mocy. Przy ładowaniu od 40 do 60 stopni baniaka 1000 l zgromadzi on jednorazowo ok. 23 kWh. Przy tym zużyciu co teraz kocioł odpali się ok. 6 razy na dobę.
Jak podpinasz dwa mieszkania, to dasz osobne ciepłomierze i masz łatwe rozliczenie
Ocieplenie im grubsze tym lepsze. Najważniejsze - wyeliminować ruch powietrza.

Z drugiej strony teraz pewnie chodzi Ci palnik cały czas?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterowniki salus na każdej kondygnacji wszedzie nowe grzejniki. Według strony ciepło właściwe zapotrzebowanie mam 10KW przy -18 plus CWU 5KW średnio przy 2stopniach zapotrzebowanie jest 5KW dlatego myślę nad buforem. Instalacje mam na zaworach 4d dwa osobne plus siłowniki i średnio to działa co chwile temp powrotu spada do 30 lub niżej :/ Myślałem też nad sprzęgłem i zaworach 3d ale chyba bufor bedzie lepszym rozwiązaniem...Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapotrzebowanie by się zgadzało. Bufor pomoże w stabilizacji. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sondę lambda kolego @gacek  i @baku06 u mnie tak jak podaje kolega @papen76  regulator ciągu smartflon. Ustawiony nadmuch na pełnej mocy 45 % , sonda trzyma ustawiony parametr 6,7 % Tlenu zakres nadmuchu + - 10. Przy bardzo silnym wietrze który wiał przez niemal 2 tygodnie z mrozem % nadmuchu wahał się 36-40

684702948_OperaZrzutekranu_2020-12-10_194329_www.econet24_com.thumb.png.e56c6f72c1890cf15f9529e6312138f4.png

Po silnych wiatrach 2 dni temu prawie cisza na zewnątrz.

1432180354_OperaZrzutekranu_2020-12-11_102212_www.econet24_com.thumb.png.874096e3268599c3b429338538328355.png

No i dziś przed chwilą gdyż ładował bufor wiatr południowo zachodni słaby.

17628272_OperaZrzutekranu_2020-12-12_164753_www.econet24_com.thumb.png.b3f8afedabb24f8bc7301102cb7a4e72.png

 

Jeśli chodzi o bufor kolego @tablo888 . Tam ten adres który wskazał kolega @sambor wymieniłem z nimi chyba około 20 maili , i nie mogłem się dogadać nie w kwestiach finansowych bo u nich najtaniej lecz w kwestiach technicznych i zrezygnowałem. P2 2 r to tylko podpowiedział mi jak docieplić bufor , też stwierdził , że nie ma za bardzo czasu. W końcu zakupiłem tu http://zbiornikakumulacyjny.pl/bez-wezownic/. Wyniuchałem , że te zbiorniki u nich zamawia Tauron z dużych ilościach . Poza tym zwróciłem uwagę na ciśnienie robocze bar 5. Jak już przyszedł to udało mi się zmierzyć mikrometrem grubość blachy płaszcza było coś około 4 mm dokładnie nie pamiętam. Kosztował mnie równo 3 tyś wraz z dwoma nurnikami długości 40 cm oraz dwoma termometrami z nurnikami 30 cm. Jak robić nie tanią inwestycje to trzeba raz a porządnie.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz co do bufora to Ja znalazlem cos takiego https://bojlersklep.pl/pl/p/Zbiornik-buforowy-bufor-akumulacyjny-Alpha-Thermotec-PS-1000l-0w-bez-wezownic-Z-izolacja-WYSYLKA-POBRANIOWA-GRATIS/1042 cena dobra i wysyłka darmowa. Od poniedziałku muszę podzwonic i popytac dokładnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 22:16, Kordjano napisał:

Może do tego jest potrzebny termostat typu ecoster a nie uniwersalny , u mnie jak ustawie tak działa .

A więc udało mi się wysterować uniwersalnym termostatem pokojowym zarówno kocioł jak i mieszacz. Wystarczy podłączyć go do zacisków kotła (28,29), założyć zworkę pomiędzy 29 i 30 i w ustawieniach serwisowych włączyć termostaty. Teraz gdy temperatura w domu zostanie osiągnięta termostat wyłącza palnik, pompa nadal pracuje a mieszacz obniża temperaturę.

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-30721732.jpeg

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam kolejny problem tym razem z wyświetlaniem prawidłowego stanu pelletu w econecie. Przeprowadziłem kalibrację zbiornika i wyszło 120 kg i to się zgadza z liczbą worków wysypanych aczkolwiek podczas pracy już przy 30/40 kilogramach(tak pokazuje econet)  kończy się paliwo w zbiorniku. Pellet przewazony(nawet ustawiłem czas test 10 min). Gdzie szukać problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skalibrować zbiornik na pellet mimo że wpisałeś mu na ile kilogramów jest zbiornik. Właśnie robię u siebie kalibrację bo serwisant zaktualizował oprogramowanie i podpioł mi ecoNet oraz x80 Ale i fajnie ustawił nadmuchu i moce pracy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.