Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że film to reklama Kostrzewy, w dodatku trochę próbują zakrzywić rzeczywistość. Tutaj akurat każdy może zobaczyć jak to wszystko działa i spala. Jak w Defro widać brak jakiejkolwiek regulacji, dzięki temu że tu nie ważymy pelletu, jak Kipi turla bobka w rurze i jak Kostrzewa ukradkiem zdejmuje tą blokadę na końcu rynny bo inaczej szlakujacy się syf zablokował by palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to totalna sciema. Tak palniki ustawione aby tylko Kostrzewa dobrze wypadła. Mam palnik defro i on inaczej pracuje, rozpala i czyści w trakcie pracy. Tak jak i kipi widać, że tak ustawiony aby gorzej wypadł od kostrzewy. Koledzy którzy mają kipi na pewno to widzą

Totalna ściema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupoty i manipulacje po raz kolejny popełniane przez tych ludzi powinny być gdzieś zgłaszane. A z tym wyjęciem zapadki na końcu palnika to oni myśleli chyba że nikt nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) może to miało być pokazane tylko dla swoich klientów :) :) :)

ALBO tak trzeba robić przy wygaszaniu palnika kostrzewy :)

Nie no szkoda miejsca tutaj, a to jest temat o kipi.

Przepraszam za śmietnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Moje doświadczenia z palnikami które używałem i używam do dziś

1 Orte 16 kw ( czyli to samo co EKO-Palnik UNI ) - Używam już 4 sezon (zamontowany do kotła miałowego Zębiec 16kw). Palone pelletem od lokalnego producenta. System czyszczenia ruchomego rusztu powoduje że co ok 7 dni trzeba palnik wyjąć i wyczyścić to co dostało się pod ruszt bo inaczej otwory powietrzne w ruszcie są całkowice zapchane i pellet nie spala się tak dobrze jak powinien. Samooczyszczanie palnika też działa połowicznie nie zgarnia popiołu do czystego palnika a dmuchawa po skończonej pracy nawet na 100% nadmuchu nie jest w stanie wyczyścić paleniska. Po czterech sezonach zdefomował się pierwszy krótki ruszt na który spada pellet. Zalety to mega szybka zapalarka ok 45 sec i już jest płomień ale nic za darmo bo moc zapalarki to 700W.

2 PellasX Xmini 26 kw - Używałem 1 sezon. Palnik bez jakiegokolwiek samoczyszczenia. Praktycznie tylko do bardzo dobrej jakości pelletu bo inaczej oczyszczanie paleniska codziennie trzeba zrobić.

3 KIPI obrotowy 20kw - Używam od początku tego sezonu czyli ponad 6 tyg. Kupiłem używany lecz w doskonałym stanie. Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem ( jeżeli te czynności są dla kogoś zbyt trudne to niech zawoła szwagra, szwagier zawsze sobie poradzi :). Palnik pracuje bardzo dobrze. Tak jak koledzy piszą blokada obrotu stuka dość głośno ale jakość spalania się pelletu i samoczyszczenie działa bardzo dobrze, W palniku po zakończonej pracy nic nie zalega nie ma szlaki, zgorzeli czy innych przypadłości. Po zamontowaniu palnika komora spalania ma minimalny spadek wiec ruch obrotowy całkowicie usuwa popioły. Nie popadając w ośli zachwyt nad palnikiem KIPI stwierdzam że komora obrotowa palnika jest jednyn z najlepszych rozwiązań do spalania pelletu a czyszczenie palnika ogranicza się do przeglądu i serwisu raz na rok po skończonym sezonie.

Dodaje zdjęcie komory palnika po skończonej pracy.

1313265331_kipi20kw.thumb.jpg.0eace3f0d6449da9bd12c3ad592591e9.jpg

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cezar76 napisał:

Na dobrą sprawę, jeśli słychać zapadkę, to spadający pellet też powinno być słychać. I co wtedy?

Można spróbować nasunąć na nią jakaś cienką koszulkę termokuczliwą, bo smarowanie może przynieść krótkotrwały efekt. 

Albo podwyższyć dom i sypialnie przenieść wyżej. ;)

Albo włączyć sobie na noc tzw "biały szum". Małe dzieci śpią przy tym jak złoto, w spaniu nie przeszkadza, a izoluje od innych dźwięków. ;)

Dzięki za porady:) spadający pellet też trochę słychać ale nie jest to tak dokuczliwe jak ta zapadka, oj tam, coś się powoli wymyśli, najtaniej to chyba właśnie będzie dobudować pięterko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zbuduj sarkofag jak nad reaktorem w Czarnobylu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś pracować bez zapadki, bo może się okazać że sam napęd daje wystarczające obciążenie żeby się palnik nie cofnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,też tak właśnie myślałem że ta zapadka to chyba jest zbędna bo niby jak siła miała by działać aby palnik się cofał do tyłu, no ale mogę się mylić

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość cofania jest , ponieważ pellet jest na ściance w stronę obrotu, ale czy aż tak może ciążyć to nie wiem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś przeszkadza stukanie zapadki, to trzeba wyjąć oryginał, odrysować od niej na plaskowniku np. 5mm. grubości nową, i tą nową obciąć tyle żeby tylko troche ciążyła na stronę przeciwwagi. Jest szansa że stukanie znacznie się zmniejszy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek zawsze to jest jakiś plan, a można i tą oryginalną trochę podszlifować jej przeciwwagę aby była lżejsza, tylko nie wiem jak to z gwarancją jest, czy jak rozkręcę palnik to jej nie stracę, choć już raz rozkręcałem żeby nasmarować ten wieniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gwarancję przy rozkręcaniu to nie wiem , a przeciwwage dorobić nową , a oryginał zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie pomocy , krecilem się koło pieca, takie porzadki i zahaczylem o kabel Od pompki co i zrobilo się zwarcie, wszystko mi padło, ecotouch850 ciemny, czy jest jakiś bezpiecznik? Szukam w instrukcji ale nie mogę znaleźć

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być bezpiecznik topikowy, szklany. Na schemacie jest oznaczony jako FU.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wie ktoś, czego dotyczy parametr "Ustawienia mieszacza > Termostat pokojowy mieszacza > ... 'C"?
Albo oczy mam z guzików albo zaćmę, bo za nic nie mogę dojść z tym do ładu. DTR mówi tylko, że należy go ustawić na zero przy ustalaniu krzywej grzewczej. Mam pogodowkę i ecoTouch. 9116fd6b57a6c006a09e4c85c11edffe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to pewnie będzie to samo. Zaraz przestawię jak u Ciebie i będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto różnica temperatury spalin  po wyczyszczeniu kotła po letnim paleniu , różnica 10 ,12 st ciekawe jak się to przekłada na zużycie pelletu .

8P59MB0ZJ6CHJ2S3G0380_2019-10-03 18_54_2019-10-10 18_54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wie ktoś, czego dotyczy parametr "Ustawienia mieszacza > Termostat pokojowy mieszacza > ... 'C"?
Albo oczy mam z guzików albo zaćmę, bo za nic nie mogę dojść z tym do ładu. DTR mówi tylko, że należy go ustawić na zero przy ustalaniu krzywej grzewczej. Mam pogodowkę i ecoTouch. 9116fd6b57a6c006a09e4c85c11edffe.jpg&key=f16bfc1846fb65a1da8aa5a4d04336e6b34870748dbb96b40b13abb8539e090c
Myślę ze o to chodzi, zalaczam zdjecia

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.