Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zapytam, czy po dzisiejszych pracach pracach konserwacyjnych na econet24.pl nie macie problemow z polaczeniem? Ja mam Moduł polaczony po kablu z routerem i co chwila zrywa mi lacze.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało.84112f025331bc6f99ddbca886b77ba1.jpg53f92ccabca74abf5b6cfcd6ff7ef433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wkład to może być ,ale bez komin padnie,to jest to że wchodząc w pelet trzeba też zabezpieczyć komin,trzeba niestety dużo kasy wyłożyć,nieświadomi tego palacze zniszczą komin i koszty się duuużo zwiększają,no ale wygoda jak wszystko śmiga jest

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej szkodzi niska temperatura spalin i kondensacja u szczytu komina.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 doczekałem się i ja dziś wymienili mi licznik na dwukierunkowy elektrownia o mocy 6.2 kw wreszcie działa .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, teraz tylko korzystać. A zużycie roczne jakie miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9000 kwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo , to ładnie, ale część będzie pokryta z instalacji. A ja testuje pellet zakupiony w tym roku, i jest dobrze , drobny siwy pył. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falownik mam na 8kw zobaczę za rok ,nale myślę że dołożę jaszcza paneli do tych ośmiu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o Kipi, a @robin60 zahaczyłeś o fotowoltaikę. To następny temat który mnie zaczyna interesować po Kipi i pellecie. Właśnie sąsiad założył 23 panele, u mnie też jest miejsce na coś podobnego. Wracając do palnika Kipi to powiem, że od chwili gdy palę pelletem to żeby nie musiał czasami dosypywać do pojemnika pellet i trochę popiołku wybierał, to nie wiedziałbym że mam kocioł z palnikiem Kipi na pellet.

Pozdrawiam.

ps. @robin60 co masz na myśli modernizację kotłowni ? - w końcu muszę kiedyś Ciebie odwiedzić "ziomku".

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam @robin60 kombinujesz w kotłowni? :)

Ja też czekam na dotację i montaż PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to kolego @slawul w innym wątku  gdzie kobieta ma problem  staram się jej zminimalizować koszty , a szczekacze którzy nie maja pojęcia to wręcz ubliżają bo nic innego nie potrafią doradzić , gdzie jedynym doradztwem to jest zakup kotła za 15 tyś zł.

 Odnośnie instalacji energii tak jak najbardziej ma to sens nawet się nie zastanawiaj tylko pilnuj programu jak się pojawi, potem Ci powiem jak ten zapas energii możesz skonsumować by obniżyć koszty spalania pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze

Ja bufora raczej nie bedę montował, może kiedyś. Na razie PV wspomagać będzie ogrzewanie CWU, zawsze to wyjdzie tona mniej opału rocznie. W okresach przejściowych, w niektórych pokojach, wspomaganie ogrzewania grzejnikami elektrycznymi konwekcyjnymi. W przyszłości , jak kocioł wyzionie ducha, zmiana systemu ogrzewania (PC, albo kocioł elektryczny)

PV w związku z tymi planami chcę jak największej mocy, z możliwością rozbudowy...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Odpowiedziałeś koledze @Benton661 przy okazji na moje pytanie. Dzięki Ci bo tym samym podsunąłeś myśl co robić dalej.

Co do kobiety o której wspominałeś i o kotłach za 15 tys. zł to sam wiesz że można i więcej dać, ja dużo mniej zapłaciłem i zaczynam drugi sezon palenia pelletem i 0 problemów. I w końcu ruszt się przydał, ale tylko w weekendy bo przy paleniu drewnem na ruszcie trzeba pilnować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o PC z programu który ruszy razem z energią, ale jest jeden warunek jak mi narzucą co mam otrzymać to podziękuję chyba , że będę miał jakąś możliwość wyboru ale to mało realne.

Ale jest jeden problem z PC może wspomóc bufor ale mały nie z taką pojemnością, gdyż sama jest w stanie ogarnąć obieg np, grzejnikowy z temp do 48 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.