Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, alfiorz napisał:

Nie mam pokojowki i nie bede mial bo w moim przypadku sie ona nie sprawdzala lepiej sprawdza sie sterowanie pogodowe. 

To kup moim zdaniem jest bardzo potrzebny i ułatwia sterowanie a przy takim palnik tym bardziej. I jeszcze spalisz mniej peletu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz to przejdz w tryb standard  podobieraj  histerezy h1 ih2  odpowiednio  wtedy  nawet mozesz dac moc maksymalną 20 kw to kocioł zacznie odpowiednio wcześniej hamować  jak przebije to nawet ten nadzór 10 powinien ci wystarczyć , nie wiem w czym masz problem , mnie się  kocioł sucha  jak mu zagram  tak tańczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, koniec kropka w temacie. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz, a tak z ciekawości, może podpowiesz, który palnik i sterownik potrafi pracować tak jak byś chciał i w dodatku jest bezobsługowy?Pytam poważnie, ponieważ stoję przed dylematem ogrzewania domku weekendowego i jak na razie, ewentualnie biorę pod uwagę tylko KIPI. Ale może jest coś bardziej sterowalnego. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie koniec tematu to nie jest i kipi za duzo pieniedzy za to chce bo nie maja dopracowanego tego calego. Dobierzesz h1 h2 na dana chwile jak spadnie temp na zewnatrz albo zrobi sie cieplej to znowu trza isc i krecic przy tym a palnik/ sterownik automatyczny jak go nazywaja powinien to za mnie zrobic czego nie robi bo sie wygasi albo bedzie wiecznie siedzial na danej mocy i nie osiagnie temperatury. Przerabialem to juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz, mi się udało modulować tym palnikiem dopiero jak miałem większy rozbiór czyli w lutym 2018 gdy było u mnie -16/-17. Średnio wyszło mi 6-7kW. Palnik miałem ustawiony 6kW-18kW. No nie ma bata by się nie nie odstawił w postój jak masz mniejszy rozbiór niż min moc palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

@alfiorz, a tak z ciekawości, może podpowiesz, który palnik i sterownik potrafi pracować tak jak byś chciał i w dodatku jest bezobsługowy?Pytam poważnie, ponieważ stoję przed dylematem ogrzewania domku weekendowego i jak na razie, ewentualnie biorę pod uwagę tylko KIPI. Ale może jest coś bardziej sterowalnego. 

Zależy to w dużej mierze od instalacji jaka posiadasz? Bo może bardziej kupić coś na prąd jak ma być używane tylko co jakiś weekend? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, alfiorz napisał:

Kazdy ktory ma modulacje mocy tylko musisz wiedziec ktory parametr ruszyc zeby odpowiednio wczesnie modulowal i nie moge sie od nikogo dowiedziec co ruszyc w plumie zeby modulacja wczesniej sie zaczynala...

W ustawieniach serwisowych, ustawieniach kotla. Parametr A, B, C

Wyjasnienie ponizej w poscie Patrola

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23660-palnik-kipi-w-naszych-piecach-wymiana-doświadczeń-użytkowników/?page=67

Zmieniajac parametry, zwlaszcza A i B kociol bedzie Bardo powoli albo wrecz szybko wchodzil na zadana moc max

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie jak u@dragster a. Poza tym taktowanie. I wszystko w Fuzzy Logic. Palnik zaczął modulować dopiero po 3 nocach z -15. Właściwie to nie wiem, czemu w FL przeciąga o +5 stopni zadaną? 3270dc9c8556a0e728373e32efced03e.jpg8c1d544911d6ff867e1260070ca5565f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest jedna PID. Swoją droga na forum kilka osób wspominało o istotnej rzeczy dla regulatora PID. To umiejscowienie czujnika. Powinno być na wyjściu z kotła a nie w płaszczu. Właśnie choćby ze względu na przekroczenia i szybkie zmiany temperatury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki, ważąc Pellet, zostawiacie ta wartość, która wyszła z pomiaru czy wazycie ręcznie i wprowadzacie ją do regulatora, z własnego doświadczenia wiem, ze różnice mogą być znaczne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz sześcio minutowy test podajnika, w tym czasie on nasypie do np. wiaderka pewną ilość, którą później ważysz na wadze, i ten wynik wpisujesz do sterownika  (odliczając oczywiście wagę wiaderka). Po to Kipi w komplecie z palnikiem daje wagę. 

Darbatt, przy kalibracji podajnika zawsze trzeba zważyć pellet, bo inaczej skąd będziesz wiedział jaka wyszła w teście.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem, ale jeżeli różnica jest minimalna to nie ma się nad czym zastanawiać, inaczej jeżeli wynik z ważenia wynosi 1990 a ważenia ręcznego 2460

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz problem z podajnikiem? Ja jak ważę na dwóch wagach to różnica jest + - 0,05g.

Ale po obniżeniu kąta podajnika ogólna różnica wyszła z 900g/6min na 1800g/6min i fajniej podaje.

Sprawdź jeszcze na trzeciej wadze bo któraś kłamie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezar76 napisał:

stoję przed dylematem ogrzewania domku weekendowego i jak na razie, ewentualnie biorę pod uwagę tylko KIPI. Ale może jest coś bardziej sterowalnego. 

Ja bym rozważył klimatyzator.Zima-grzanie.Latem-chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to domek weekendowy, to taryfa G12w i klimatyzator / mała pompa ciepła. Rachunki wyjdą groszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te groszowe rachunki to raczej nie ma się co nastawiać. Poza tym kwestia taryfy. Gdyby klima miała grzać tylko podczas pobytu w weekend, to owszem -G12W, ale ona miałaby choć trochę grzać w ciągu tygodnia, żeby mocno domku nie wyziębić. I wówczas ta taryfa to trochę niezbyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 12:47, robin60 napisał:

Jak Ci pokażą fakturę zakupu na atestowana stal kotłową P 265 GH to uwierzę do tego jeszcze zwróć uwagę ile tej stali jest na fakturze i jakiej grubości jak nie pokażą to fikcja zajrzyj na stronę 27 tego wątku i przeczytaj mój post. Da Ci dużo do myślenia. A , że  nie pokażą to pewne choć jak faktycznie z takiej stali wykonują to nic nie stoi na przeszkodzie by pokazali.

To który kocioł na pellet  12 kw , jest wykonany z dobrej stali ??????. którym się zainteresować.?????? który ma dobry palnik ?????

któty ma dobry serwis  ?????? okolice Łodzi ?????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Jak podliczyć cenę palnika, kotla, komina, pelletu i konieczność jego składowania i przywiezienia, to ja wiem? W tygodniu też można zaprogramować grzanie w nocy i od 13-15...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.