Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem przepiąć konwerter pod rs 485 pod apke Wojtka, i mam dylemat czy wgrać soft 2.10 który to nie za bardzo współpracuje z apką i strona od Wojtka i nakładka od Carla, szczerze mówiąc bardziej pasowała mi apka a nie stronka , choć na stronie więcej się "dzieje" .Moje pytanie do Wojtka czy planuje dalej rozwijać swoją apke i czy soft 2.10 ma duże zmiany jeśli chodzi o samo prowadzenie spalania, czy zmiany są bardziej w kierunku większych możliwości nastaw i zmian wizualnych? Na chwilę obecną nie wrzucałem jeszcze 2.10 i zastanawiam się czy poczekać bo z tego co koledzy piszą nikt nie wspomina o zmianach w samym procesie spalania a jedynie optycznie coś dołożone i zmieniono kilka opcji w zakresie nastaw np czas przekroczenie temp z 60 na 120.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o problemach ze współpracą ze stroną na podstawie oświadczenia jockeja z postu chyba1073 ja nie testowałem gdyż nie używam już stronki tylko apki, stąd moje pytanie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o apkę 2.03, to u mnie na sofcie 2.10 wygląda to mniej więcej tak:

 

post-70418-0-43019300-1515937492_thumb.jpg post-70418-0-65863100-1515937492_thumb.jpg

 

Status Stop, mimo modulacji, brak temperatury zadanej na głównym oknie, w oknie palnik brak jakichkolwiek danych

Ponadto nie wszystkie ustawienia są zgodne z rzeczywistymi, nie można też zaimplementować zapisanych ustawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli apka nie odczytuje wszystkich danych ze stera, generalnie apka do aktualizacji.Ciekaw jestem co Wojtek planuje. Jockey widzę że używasz i apki i strony od Wojtka by Carlo jak to zagrałeś na jednym konwerterze? Czy masz inny patent?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2 konwerterów. Jeden na 485 a drugi na 232.

Wszystkie okna mogę mieć otwarte równocześnie, a w tym samym czasie aplikacja może jednocześnie pracować na kilku urządzeniach i było ok na sofcie 2.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery masz po kablu czy wifi? Ja mam po wifi za daleko aby "wlec" kabel. Tak apka mi też śmiga na kilku urządzeniach jednocześnie, na 3 robiłem próbę i działało.dzieki za info

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery kablem wpięte do routera, który stoi na kotle i dalej przesyła po wifi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP Client 2018-01-14.apk

https://drive.google.com/open?id=18D05eYN1m7dIBW2B43nCqD7LpbOgwAgB

 

Dla wersji 2.10 sterownika.

 

Proszę sprawdzić czy prawidłowo wyświetla pozycję mieszacza i dać znać.

Nie ma zawartych zmian z softu 2.10. Funkcjonalnie działa jak wersja 2.03

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gitara. Mieszacza nie posiadam.

Zdalne zmiany parametrów i zapis ok.

 

Dzięki Wojszym :rolleyes:

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, procenty mieszacza zniknęły, została jeszcze temperatura mieszacza (50)

Dzięki Wojszym

post-70418-0-85923800-1516014487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie w zakładkach Juper wiz. i Carlo wiz. zrobiłem ukrywanie temperatury zadanej za mieszaczem u tych co go nie mają i temperatury bieżącej za mieszaczem u tych co nie mają czujnika (tylko zakładka Carlo wiz.).

Jakbym coś zepsuł to pisać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz super!

Wojszym, bardzo dziękuję ;)

 

post-70418-0-88698900-1516017912_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie w zakładkach Juper wiz. i Carlo wiz. zrobiłem ukrywanie pozycji mieszacza (wartość procentowa) u tych co go nie mają.

 

... i temperatury bieżącej za mieszaczem u tych co nie mają czujnika (tylko zakładka Carlo wiz.).

 

Z tego co kojarzę u mnie już to było. Dla tych co nie mają mieszacza wyświetlały się po prostu kreski. :D

post-69052-0-18571400-1516024668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. Pomimo braku mieszacza pokazywały się wartości

post-70418-0-52777200-1516025011_thumb.jpg

 

Teraz jest ok.

 

post-70418-0-41528600-1516025626_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam sterownik wysyłał, to ja nie wiem, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Na wykresie z tego dnia nie widzę % otwarcia mieszacza, tylko odczyt z czujnika, który mierzy, jaka temperatura szła na zasilanie instalacji CO

Zauważyłem problem, to go opisałem i wstawiłem fotki. Ja ze sterownikiem od momentu aktualizacji na 2.10 nic nie robiłem.

Wojszym coś po swojemu poprawił (zrobił ukrywanie temperatury zadanej za mieszaczem i % jego otwarcia, u tych co go nie mają), to też to na bieżąco pokazywałem, jak to u mnie na wizualizacji się zmienia i jak w danej chwili wygląda.

Ważne, że teraz jest ok.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wskazanie jest takie jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bazy na stronie usuwane są wpisy DevId i Pin i skojarzone dane do wykresów jeśli nie ma kontaktu z sterownikiem dłużej niż 14 dni.

W większości są to próby podłączenia sterownika z DevId=WPISZ ID, lub pustym pin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam znów problem z aplikacją na telefonie że raz na jakiś czas przeważnie z 1/2 razy dziennie potrafi mi wywalić jakiś błąd i nie mam żadnej komunikacji ani przez aplikacje ani przez panel pokojowy w czym może być problem jak się go pozbyć 865c249eb091d4a4375f84bd51b80cc7.jpg37f0ff5acf911d167efc35988871000f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.