Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

nie musi ale napisz jaki masz zbiornik...

Nie chodzi o pojemność zbiornika tylko o to żeby można było raz wpisać (dosypać) większa ilość paliwa po to np. żeby dowiedziec się mniej więcej kiedy robić kolejny zakup paliwa albo utrzymywać staly nacisk paliwa na ślimak co się wiąże z dokladniejszym obliczeniem podawania. Myślę, że byłoby by to o wiele wygodniejsze wpisać i policzyć raz na dłuższy czas i mieć z głowy, byłby przynajmniej wybór. Wiadomo nie sprawdzało by się to dla osob, ktore rzadko bywają w kotłowni. Jak dla mnie było by super. Jeśli nie robi to żadnego problemu to bardzo bym prosił o odblokowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mardoczek

Wpisałem max 999. Przy okazji następnych aktualizacji wpiszę 9999.

 

@carlo

Wizualizacja otwiera się raz a potem co 3s są dociągane dane przez AJAX po ok 3,5kB. Po optymalizacji będzie to ok 2,0kB. Także wizualizacja nie jest problemem dla serwera. Trochę gorzej wygląda sprawa z wykresami, Załadowanie pełnego wykresu to 62kB natomiast aktualizacja to tylko 0,050kB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak, bo przecież przeglądarka wszystko "magazynuje".

U mnie dane do wykresu są z interwałem 3s więc jest to pełny obraz tego co wysyła sterownik :D

 

 

@mardoczek

Wpisałem max 999. Przy okazji następnych aktualizacji wpiszę 9999.

ale Ty musisz mieć wielką kotłownię jak zbiornik na 1t ;)

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokazuje +0,7 a na wizualizacji +2

 

Będzie mapa sterowników z opisami instalacji i ogrzewanych obiektów z możliwością podglądu?

Mapa oczywiście może być, nawet fajny pomysł :) , tylko że trzeba to napisać.

Wcześniej do zrobienia jest migracja na php7, panel ustawień użytkownika, powiadamianie na mail a potem może fajerwerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono może tak z okazji świąt zróbmy prezent autorowi aplikacji oraz strony www do podglądu pracy sterownika .

Oczywiście prezent to nie 0,7l ,lecz mam na myśli zbiórkę pod tytułem " serwer " bo w tych czasach wszytko kosztuje i nie mówię tu o wiedzy naszych geniuszy tylko o kosztach utrzymania serwera w ciągłej pracy .

To tyle pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zły pomysł. Robimy to nonprofit. Nie tylko ja przy tym pracuję a inne osoby mające wkład w efekty zapewne też nie oczekują gratyfikacji. Jak się pojawią kiedyś jakieś koszty (np utrzymania serwera) to napewno się odezwiemy. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Wojtek oby tak było ,domyślam się że zaangażowanych jest kilka osób bo nie każdy ma czas aby się bawić  i programować codziennie i wnosić poprawki .

Wielki szacunek do was pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem, Wojszymowi można choć podziękować zieloną strzałeczką, jeśli ktoś korzysta z aplikacji bądź strony www... :rolleyes:

Doceniajmy to, co ktoś robi dla nas bezinteresownie.

Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze, ale podziękować zawsze warto.

Jeszcze raz szczerze dziękuję każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynia się do zdalnego dostępu do naszych kotłowni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączam się do podziękowań dla Wojtka, korzystam z jego apki drugi sezon i przymierzam się do www, ale na razie trochę krucho z czasem. Dzieki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś chyba źle robię bo: Logowanie... Brak DevId w bazie czy może to przez sterownik który jest inny?

 

RedEd

 

ps stronę wpisałem "cyferkowo"  znaczy się IP

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie przyszedł mi kabel to mówię i ja sobie zrobię podgląd przez stronę WWW ale że jestem laikiem w tych tematach to poproszę o szczegółową pomoc kabel mam 1:1 I jego trzeba "przygotować" jak dobrze doczytałem to piny 1 4 9 są o usunięcia? Konwerter mam E-cov dalej co mam gdzie jak wpisać żeby to działał

Poniżej zdjęcia jak mam teraz co muszę gdzie zmienić żeby zadzialało proszę o pomoc 04313c23299b1f34f4e1676eaeef2705.jpg83ddac9e22bf660740847b2c6252453f.jpg0bdca4a82bc6306281a51bf7c7d95561.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 40 post 785

Na tych ustawieniach mi pracuję + dodatkowo mam wpisane w sterowniku w ustawieniach internetu ID (10znaków) i PIN (4znaki) i tyle, powinno hulać. Później logujesz się na stronie skzp.novitech.pl podając te same dane co wyżej (ID i PIN) i to wszystko. Z kabla mam odlutowane (w obu wtyczkach) niepotrzebne piny.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie adres ip na konwerterze muszę zmieniać czy może być taki jak wyżej bo niestety ale wszstko i przekierowania mam pod ten adres i musiał bym wszstko zmieniać?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.