Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

mała pomyłka 250km

 

może w ustawieniach dodaj lokator do wpisania i linka http://ostol.pl/mapa-qth-lokatorow/

i podług lokatora lokalizacje

pomyślimy :rolleyes:

 

zaloguj się tymczasowo na skzp.nazwa to zobaczysz tolerancję 25km ;)

bo na serwerze nowitech mi tak nie działa

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odzyskać hasło i lub nazwę użytkownika na skzp.nazwa.pl. problem z zalogowaniem się.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 

Protokół jest jawny w zakresie wysyłania danych i każdy może podejrzeć dane bo nie są szyfrowane.

Protokół zapisu jest nieopublikowany ze względu na bezpieczeństwo.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez internet to się zgodzę ze tak jest jak piszesz z tym protokołem. Chodzi mi o odpytywanie sterownika kotła innym sterownikiem po rs485 lokalnie. Jaki protokół tabela adresów itp.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół autorski Timela. Adresy 1 i 2 dla paneli pokojowych. Przykładową transmisję zobaczysz zlogowaną w mojej aplikacji na androida.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat jest przecież o tej aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe poprawki na stronie skzp.novitech.pl

- Przy zapisie opału zapisywany jest stan licznika poprzez zaokrąglenie zamiast przez obcięcie. Usunie to różnice 1kg, które pojawiały się przy zapisie.

- Przy logowaniu działa enter w polu pin. Działanie jest identyczne jak naciśnięcie przycisku login

- W ustawieniach sprawdzana jest podstawowa poprawność pola Email. Wpisywany email powinien być prawdziwy i proszę wpisywać go jeśli ktoś chce otrzymywać powiadomienia. Jeśli nie to pozostawić puste pole.

- Zakładka Carlo wiz. jest identyczna w działaniu jak odpowiednia zakładka u Carlo jednak działa bez posiadania konta i logowania u Carlo. Wystarczy zwykłe zalogowanie na skzp.novitech.pl

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecov chyba tylko po kablu. Ja kupiłem na Ali za 260zl działa i po kablu i wifi. Mocno rozbudowany 2 gniazda RJ.W PL kosztował 350 więc wybór był prosty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPSECURITY Szeregowy MODUŁ TCP/IP Wifi RJ45 Konwerter RS232 RS485 do Bezprzewodowej 802.11b/g/n Obsługa Serwera STA/AP/AP STA Tryb Pracy

http://s.aliexpress.com/7VNNRRRF?fromSns=Kopiuj do schowka

(from AliExpress Android)

 

 

Takie coś się nada ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kablu jasne że pewniejsze. Jednak czasem może być problem z przeprowadzeniem kabla jak ja miałem, musiałbym wyjechać na zewnątrz i po ścianie jakieś 40 m.a po wifi jest ok nigdy nie miałem problemu z połączeniem poza jednym razem gdy mi się sieć wysypała jak poszedł router po burzy

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do @carlo.

Próbuje podpiąć swój sterownik do twojej strony, ale coś mi nie wychodzi tak więc wszystko od początku.

Mam przejściówkę ATC-1000.

Ustawienia TCP:

post-76896-0-40657900-1515161357_thumb.jpg

 

Ustawienia rs232:

post-76896-0-34956000-1515161546_thumb.jpg

 

Podłączenie rs232 ze sterownikiem działa ponieważ podłączałem przejściówkę wcześniej jako port COM i wypluło mi takie coś:

post-76896-0-57406300-1515161726_thumb.jpg

 

Id oraz hasło wpisałem takie jak w sterowniku. Czy mógłbyś sprawdzić czy coś do Ciebie dochodzi ? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten konwerter, który podałem w poprzednim poście, będzie dobry?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Pewnie będzie dobry ale z tego co wiem to nikt nie ma takiego więc nie za bardzo ktoś Ci pomoże z konfiguracją. Ja mam taki jak na foto ale jest sporo droższy, podobny ma jeszcze kilka osób tak samo się konfiguruje, ale ten zTwojego linka trzeba sprawdzić.Chyba że masz doświadczenie w tym temacie. Warto go sprawdzić jakie programy są potrzebne do konfiguracji. db94069d14d202c67122bb37e1d8d9d4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.