Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0ZS01bE1xNmZES3M

wersja testowa/rozwojowa z dodaną dignostyką. dziąłają tylko temperatury..

Z innych rzeczy poprawki o których pisałem i na wykresach dodana informacja o skalowaniu i mnożniku pt

 

Apka po najnowszej aktualizacji niesamowicie rozładowuje baterie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej poczekać na aplikację od producenta. Tam chyba miało byc na innej zasadzie. A do tego czasu używać po wifi. Swoją drogą Tomasz coś się nie odzywa w tej sprawie? A może by zapłacić firmie i wynająć serwer do tego celu? Może zrzucić się na roczny abonament i jazda. Nie wiem, nie znam się tylko głośno myślę.

A po cholere mi wydawać kasę na konwenter i tracić czas aby apka działa po wi fi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sprawdzałem kilka razy

To sprawdź jeszcze raz i pousuwaj spacje. Ewentualnie ustaw telefon, daj uprawnienia dla aplikacji i co tam jeszcze można. Nie wiemy z czego przeszedłeś na co i co jeszcze zmieniłeś to ci nie pomożemy.

 

@szeryf

W ostatniej wersji dodany został tylko panel diagnostyki. To niesamowicie to ile procent?

Co do ostatniego postu to nikt nie napisał, że aplikacja producenta będzie tylko na wifi.

 

Dodam jeszcze odnośnie wcześniejszych postów.

- nie da się dodać informacji o czasie pracy podajnika w poszczególnych godzinach bo taka informacja jest tylko na sterowniku i nie jest przesyłana.

- jesli chodzi o widget jest to do zrobienia ale brak czasu. jak komuś się chce to proszę zastanowić się jakie informacje miałyby być wyświetlane i jakiś projekt graficzny.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacjia ruszyła. Mam pytanie czy można dodać pod temperaturą lub nad temperaturą za mieszaczem temperaturę zadana bo teraz muszę liczyć ustawioną plus po korekcie dużo by to ułatwiło podgląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,wszystkiego dobrego małego spalania w nowym roku.

Tutaj należy sie  podziękowanie szacun dla twórcy aPK bardzo wielkie podziękowania i wszystkich użyszkodników jak ja

w jedności siła.

Zainstalowałem APK na tablecie za 20zł  i wszystko git ,chodzi po wifi w domu , konwerter mam na wifi USR

Nie trzeba latać do pieca ciagle super sprawa to jest.Myslę że będzie coś jeszcze się działo jakis postęp w sprawie APK.

Czytam forum  i od długiego czasu śledze temat  w końcu muszę sie odezwać moze coś i ja wnosę do tematu .

Otóż chcę ustawić pakietowanie o którym pisał twórca ale jak to zrobić.

Nie mogę rozszyfrować gdzie to wpisac

Zrywa mi czasami  połaczenie i potem brak znowu wykresów przez długi czas.

APK działa też na  komurce po za domem  ale też są kłopoty jak chodzi 2 -3 -4 dni  max to potem  trzeba wchcodzić na 

na ip.pl i znowu pomieszac troszkę zmienić ip i chodzi znowu ale krótko.

Czy ktoś ma taki konwerter jak ja? 610. wlan

Pierwsze ustawię pakietowanie żeby w domu w sieci chodziło ja należy a potem pomyślę nad obsługą zdalną  poza domem.

Nie jestem informatykiem ani internetowcem itp. jak mam potrzebę to szukam i testuję.

Pozdrawiam.

Małego spalania życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie odświeżania aplikacji odświeża mi się co 2sek ale jak wchodzę w wykres to nie mam aktualnego tylko nie odświeżony dopiero jak wejdę w panel pokojowy i tam w wykres to dopiero wtedy odświeża mi się też w aplikacji co jest tego przyczyną jak temu zaradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MK50

Pakietowanie automatyczne w USR działa bardzo dobrze i raczej nic tam nie polepszysz. Problemu szukałbym w zasięgu wifi. Sprawdź programem winmtr dostępność konwertera i czasy tylko zrób dłuuugi test.

 

@KamilCK

Wykres jest aktualizowany przy starcie aplikacji i po wejściu na wykresy. Niestety protokół jest taki, że nie gwarantuje dostarczenia pakietu. Aktualizacje wykresów są robione co 60s jeśli jesteś na ekranie z wykresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MK50

Pakietowanie automatyczne w USR działa bardzo dobrze i raczej nic tam nie polepszysz. Problemu szukałbym w zasięgu wifi. Sprawdź programem winmtr dostępność konwertera i czasy tylko zrób dłuuugi test.

 

@KamilCK

Wykres jest aktualizowany przy starcie aplikacji i po wejściu na wykresy. Niestety protokół jest taki, że nie gwarantuje dostarczenia pakietu. Aktualizacje wykresów są robione co 60s jeśli jesteś na ekranie z wykresami.

 dzieki za odpowiedz ,no nie miałem problemów jak inni z innymi konwerterami bo odświerzanie cały czas

od początku było co 2sek ale wykresy znikły na tej ostatniej apce i myślałem że coś z tym moze być bo jednak ciągle jest 

poirzuvanie pakietu i tam takie .kupiłem ten 610 wifi bo sie przyda w przyszłosci ale prosze za bardzo nie zmieniać bo 

nareszcie mam w domu obsługę a musiałem całe lata tyrać do kotłowni .

Pozdrowienia i baaaardzo dziękujemy za kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odświeża to wychodzić i wchodzić aż odświeży. Do prawidłowego działania potrzebny jest w miarę szybki internet tzn. pingi <50ms. Wykresy u mnie działają na wifi i poza i nie tylko u mnie to i u was muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.Tak jakby chciałą ,z boku jest niebieska linia od mocy i tak jest z 4 godziny po tem wskoczy cały i 4 godz tak wisi.

Czasem co około 2 godz sie odświerzy ale czy nie jest to sprawa sprzętu mojego jak widac zabytek ale tamta apka chodziła.

To nie jest jakaś tam super ważna sprawa bez tego da się żyć a i sprzęt jest jaki jest antek 4,0 .

Będą widżety o których pisali już koedzy bardzo by sie  przydały. 

post-71575-0-58097300-1484227074_thumb.jpg

post-71575-0-06739900-1484227093_thumb.jpg

post-71575-0-00269500-1484227112_thumb.jpg

post-71575-0-06057400-1484227125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.Tak jakby chciałą ,z boku jest niebieska linia od mocy i tak jest z 4 godziny po tem wskoczy cały i 4 godz tak wisi.

Czasem co około 2 godz sie odświerzy ale czy nie jest to sprawa sprzętu mojego jak widac zabytek ale tamta apka chodziła.

To nie jest jakaś tam super ważna sprawa bez tego da się żyć a i sprzęt jest jaki jest antek 4,0 .

Będą widżety o których pisali już koedzy bardzo by sie  przydały. 

 

jeśli używasz apki na tel i np działa w tle to nie dział na  innych urządzeniach przynajmniej jest tak u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie używam tylko w zasięgu sieci domowej WiFi i ping mam w granicy 20/30 to raczej nie to. A czy można naprzyklad zrobić jakąś przełącznik "odswierz" chodzi cały czas o wykres bo tak aplikacjia odświeża się co 2sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skonstruowałem przy pomocy kolegów z forum układ na esp8266 pracujący jak konwerter po wifi,mam już zmienione ip na zewnętrzne,przekierowane porty i teraz działa z dowolnego miejsca.I w związku z tym będę miał do sprzedania konwerter ecov,gdyby ktoś potrzebował

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja sterownika 1.86?

Tak ale na nowej testowej to samo .Teraz paczę i teraz jest jak było przed tem jak pisałem .

Co dziwne na komórce to samo ,potestuję trochę starą wersję dam i zobaczę.

dzięki za odzew.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na oficjalną i wtedy może dostosuję. Narazie na wersji 1.87 korzystacie na własne ryzyko.

Wiem coś o tym.Miałem tak właśnie ale reset sterownika i gra a swoją drogą to nie powinno to mieć wpływu bo tylko zmiana była 

w działaniu zaworu 3D i went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.