Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

@mardoczek

Żeby ocenić czy winowajcą braku połączenia jest konwerter czy apk to należy kliknąć na powiadomienie o braku polączenia, powinna uruchomić się apk na pełny ekran i po połączeniu znów ją ukryć i sprawdzić za kilka sekund czy zostały sprawdzone alarmy. Jeśli tak to wina apk, jak nie to wina konwertera (chyba). Zrób taki test i napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej jest tak:

Gdy wychodzę z apki przyciskiem wstecz, pojawia się ikonka w tle z apisem: Uruchomiony, następnie po krótkim czasie wyskakuje druga ikona z napisem: Brak połączenia i godzina. Gdy klikam na ikonę z brakiem połączenia ona znika i Android kieruje mnie na stronę główną telefonu. Po chwili znowu się pojawia druga ikona z brakiem połączenia i tak w kółko.... Co jakiś czas sprawdzi alarmy ale nie umiem za bardzo wyczaic zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była testowana na 1.83 i 1.86

Włącz logowanie do pliku i wklej kawałek.

Albo lepiej połącz się telnetem do konwertera i zobacz czy coś leci.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w telnecie nic nie leci :(

jak zrobię opcję logowanie do pliku to apka zostaje niespodziewanie zatrzymana

i tak samo jak któryś z kolegów nie wyświetla mi jej na całym ekranie, zasłaniają dolne przyciski ekranowe

 

napięcie na wyjściu ze sterownika jest ok. 3V

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo A do A, B do B ? Może w konwerterze trzeba gdzieś wybrać rodzaj portu. U mnie są aktywne oba naraz ale ja mam -410.

 

mardoczek testujesz na wczorajszej wersji? Sprawdzanie alarmów powinno być co 5min.

 

Logowanie do pliku jest na external sdcard. Może trzeba włożyć. Większość telefonów emuluje kartę w pamięci wewnętrznej.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną opcję RS485, mam połączone A-A, B-B
skzp2.jpg

Program od ustawienia konwertera nie wyświetla mi poprawnie okna dlatego dopisałem to co nie widać.
Jak sprawdzić czy konwerter przesyła dane z A,B do np. telnetu? Jak można wygenerować jakiś sygnał, żeby podać go na A,B?

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Work Mode:
             UDP Mode             TCP Client             UDP Server               TCP Server               Httpd Client                             None                 ModbusTCP               
TCP Server detail:
             default            type

Nie wiem czy wszystko widać ale typ serwera tcp ma być None (nie modbus)

Jak masz takie ustawienie to sprawdź.

Wygenerowanie sygnału na AB to chyba tylko podpięcie jakiegoś urządzenia na rs485

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po akcji konwerter z alegro zniknęło wszystko w tym temacie.na aliexpres cos takiego https://www.aliexpress.com/item/WIFI-serial-server-RS232-485-go-to-wifi-converter-DTU/32651085416.html?spm=2114.01020208.8.84.Kqkfox. będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bomagr

Na jakim etapie jesteś? Czego nie umiesz zrobić.

Podłączony do pieca. Ustawione IP? Ustawiony port rs485

https://www.wut.de/e-58631-ww-dade-000.php

tam jest wutility do wstępnej konfiguracji

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z konfiguracji konwertera, na WT 4 spis opcji do konfiguracji. Nie robiłem wszystkich zrzutów. Jeśli któryś potrzeba to piszcie

WT 2.bmp

WT 3.bmp

WT 4.bmp

WT 1.bmp

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż localport (tcp/udp) 

Ten konwerter chyba już był opisywany na forum.

Podłączenie strona 59 instrukcji. https://www.wut.de/pdf/e-58w3w-10-prus-216.pdf

Poszukaj w starszych postach. Chyba trzeba zrobić specjalny kabel bo chyba nie podłączyłeś poprostu kablem z wtyczką do pieca? W instrukcji piszą coś o dip switch i ustawieniu pod rs485.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto localport/

dip switch ustawia się wewnątrz konwertera jaet 9 małych przełaczników on/off kazdy ma przypisany numer są tak poustawiane jak pisze w instrukcji pod RS485 2 WIRE

WT 5.bmp

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP Client 2017-01-05 20.34.apk https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0dE5oMTUyclk2T2s

- Naprawione logowanie do pliku. Brakowało uprawnień do zapisu z powodu ustawienia kompilacji dla android 6+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.