Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

hej! podpowiedziałby ktoś jak dobrać temperaturę na piecu  od czego to  zależy lub jak sprawdzić czy jest ok . Mam ustawioną 60 ale wydaje mi się że nie potrzebnie , na podłoge potrzebuję góra 35st, kaloryfery mam zimne a mimo to temp w pokojach  jest taką jak zadałem jeśli potrzebuje wyższą w moment sie dogrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dominik---zmniejsz przerwę podawania kopczyk ma być na 2cm nad paleniskiem daj sobie jak zimno co 45 sek i obserwuj czy się spala dobrze węgiel żebyś nie wyrzucał kasy .może podnieś went. trochę na 35.

tak na ostro jak chcesz możesz na manualu zastosować fabryczne ustawienia

-went max 38

-podawanie ustaw np.8sek.( to dużo obserwuj)

-przerwę 30sek.

i nie wierzę że będziesz miał zimno

pamiętaj zo to start i jak masz dobry węgiel to będziesz zwiększać przerwę

dasz radę ^_^

Edytowane przez bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 65 i mało sadzy ponoć jak niska temp. to sie więcej sadzy wytwarza

jak dla mnie to niema różnicy ile masz na piecu raz rozgrzewasz a potem piec trzyma temp. tyle samo trzeba żeby z 50 zrobić 55 i 60 na 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie sterownika tech st 755

Czy dobrze rozumiem współczynnik podawania działa w taki sposób, że zwiększenie go skraca czas przerwy, ale nie ma wpływu na długość podawania paliwa, pid dobiera dawkę sam, z kolei zmniejszenie wydłuża przerwę między podaniem następnej dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam kocioł Stalmark eko pionier 25 kW. Od  2 maja 2017 pracuje w pid które ustawiał monter i nie ma problemu ze spalaniem. Mam natomiast inne pytanie – sterownik otwiera na całość zawór czterodrogowy wypuszczając całą ciepłą wodę na dom. Zdarza się to co 2 dni, 2 razy w tygodniu, nawet jeśli nie dokonuje się  żadnych zmian w ustawieniach, nawet latem w upalne dni kiedy na zewnątrz było nawet 300C. Latem kocioł pracował tylko ogrzewając cwu. Serwis Stalmarka twierdzi że to normalne i zapobiega wytworzeniu się kamienia na zaworze a serwis Tech odpisał - „Okresowe otwieranie się zaworu jest normalną pracą, wtedy przeprowadzana jest kalibracja zaworu”. Czy ktoś ma podobny problem i czy da się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kompilacją zaworu. Musi być. Co 24h jest przeprowadzana taka operacja.

Problemu byś nie miał gdybyś miał osobną pompę na cwu i co. Latem pompa co jest wyłączona więc i obieg stoi.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Przemyslaw85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja zaworu a nie kompilacja.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie chaupa co ogrzewam jakieś 175m i stalmark eko pionier 25kw pochłania obecnie ze 35 kg/24h jaret 21MG/kg, dom bez ocieplenia, tylko plastiki 

Witam

Mam bardzo podobny dom do ogrzania i zamiar zainwestować w Stalmarka 5 klasy. 

Chciałbym zadać ci w związku z tym kilka pytań:

1) czy warto?.... na forach pełno jest wpisów dotyczących problemów z tymi piecami

2) mam zamiar kupić piec 21 kW (audytor wyliczył mi zapotrzebowanie ~ 17kW)... czy wystarczy?

  dotąd palę w zasypowym Stalmarku 25 kW, i temperatura na piecu nigdy nie przekracza mi 52 st przy 20 st w mieszkaniu

3) jak się zachowuje palnik Ekoenergii?... mam zamiar palić ekogrochem z Piasta

4) ile spaliłeś w ostatnim sezonie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno po sezonie i po gorących telefonach. Nie wiem kto już opanował całkowicie palnik ekoenergii i dobowe spalanie na zadowalającym poziomie a kto nie. Dla wszystkich użytkowników mam wiadomość. Jestem po wymianie korony palnika i jest super, wreszcie palnik pali na  całej powierzchni. Sam serwisant przyznał, że te palniki ( oryginalne z pionowymi nacięciami i z otworami u góry na dopalanie spalin. )  nie sprawdziły się przy spalaniu ekogroszku.  W ramach gwarancji wymienili mi na palnik tylko z wierconymi otworami o dziwo serwisant przyjechał na miejsce i zrobił to osobiście, szacunek dla Firmy !!!  Pozostaje jeszcze wymiana ślimaka na nowy opracowany przez ekoenergię- który ma zapobiegać mieleniu groszku. Teraz piec śmiga na PID że aż miło no i spalanie w dół... też miło ! Dotyczy to spalania w końcówce sezonu grzewczego a nie teraz kiedy o tym piszę.

Piszę o tym ponieważ nie spotkałem żadnej wzmianki w tym temacie chociaż kilku kolegom z tego forum telefonicznie w czasie sezonu grzewczego to doradzałem.

Więc kto ma jeszcze gwarancje niech dzwoni do ekoenergii a kto już  nie proponuję zaklejenie silikonem wszystkich małych otworów "dopalających spaliny' powinno pomóc lub kupić na własny koszt.

Zauważyłem też że niektórzy mają problem z poceniem się zasobnika groszku, jest na to prosty sposób, można podejrzeć  u innych producentów pieców którzy obecnie już to stosują . Ja po zamontowaniu mam święty spokój i nie zawracam sobie głowy czy groszek jest suchy czy wilgotny- zbiornik cały czas jest suchy. Jeszcze w sezonie chciałem wkleić zdjęcia ale jakoś mi się nie udało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz opisać jakiej mocy masz ten palnik i ile jest rzędów otworów nawierconych?

ja dostałem koronę do małej ekoenergii z dwiema rzędami otworów fi7 i mam wrażenie ze jest ich za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mocy 15-25 kW , dwa rzędy otworów w sumie 32. Ekoenergia wierciła otwory w oparciu o dane od klienta, chodzi o rozłożenie żaru na palenisku. U mnie podajnik z lewej strony patrząc- od napędu jeden rząd 3 otwory,  na przeciwległej stronie po prawej dwa rzędy 9 otworów, na ścianie od wewnątrz 9 otworów, na ścianie od zewnątrz dwa rzędy 11 otworów.

Przy moim usytuowaniu podajnika lewej główny strumień powietrza idzie na ściankę na wprost wewnętrzną dlatego na ściance zewnętrznej jest ich o 2 więcej ale ja i tak zakleiłem 2 otwory na ściance wewnętrznej aby więcej powietrza dochodziło na ściankę zewnętrzną i na koniec palnika tam gdzie ten nieszczęsny ślimak mieli groszek  i jest ok

O nawet udała mi się dodać zdjęcie

Palnik.jpg

palnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System wyrównywania ciśnień

System osuszania paliwa

System napowietrzania.   takie wymyślają nazwy.                   Fi 22

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widzę to dwa kolanka 3/4 i rura pex :))

jeszcze jedno mam nowy piec stalmark Eko pionier 25kw czy mogę się starać o nowa retirte mam na myśli to z nowymi otworami co dales zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobkat  dobrze widzisz rura pex fi 22, 1.2 m, kosz inwestycji plus minus ok. 30 zł.,  co do wymiany palnika to już inna bajka trzeba to jakoś uzasadnić co się z nim dzieje jak spala itd. dużo by pisać. Na innych postach znajdziesz mój tel., mogę podpowiedzieć. Hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1mps napisał:

 Pozostaje jeszcze wymiana ślimaka na nowy opracowany przez ekoenergię- który ma zapobiegać mieleniu groszku. 

Kolego @1mps, a jakie masz informacje w temacie nowego ślimaka do ekoenergii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ślimaka .Na chwilę obecną takie, że nadal jest w fazie testów ( nad czym ubolewam zresztą ...), będzie może za miesiąc albo dwa w najgorszym wypadku mam nadzieję że zdążą przed sezonem grzewczym. Co do szczegółów jakie uzyskałem w rozmowie to to,że zwoje mają być grubsze i zmieniona końcówka tz. przeciwzwój. Pozostaje czekać na to cudo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najbardziej żrące są wypowiedzi co niektórych pseudo fizyków. 

I bardzo dobrze, czyli piec wykorzystuje tem. spalin, bo to one ogrzewają jego ściany i płomieniówki. Czyjnik jest na koncu tego procesu. Jak ktoś chce grzać komin no to gratuluję. Poczytaj sobie kolego coś o tzw stratach kominowych i tyle w temacie. No możesz jeszcze zareklamować piec bo masz zimny komin. Zimny komin ciepłe mieszkanie i wice wersa. Hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Absolutnie nie rozumiem tej wypowiedzi :) Nie wiem czy mam rozumieć, że skropliny/kreozyt w kominie to mit i się tym nie przejmować,  czy wręcz przeciwnie?

Nie chcę grzać komina i rozumiem, że zbyt duża temperatura na kominie oznacza, że są straty. Natomiast faktem jest, że w DTR kotłów informują o ryzyku związanym z zimnymi spalinami, również firmy zajmujące się kominami przed tym przestrzegają. 

Znalazłem również sporo wypowiedzi na forach, gdzie rzeczywiście niektórzy skarżą się na plamy na kominie, które ''przeżarły'' do środka pomieszczeń. 

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. Staram się czytać ile mogę, przykładowo nawet na http://czysteogrzewanie.pl/komin/w-pogoni-za-cieplem-co-ucieka-kominem/ autor informuje, że zbędne ogrzewanie komina jest złe, ale jednak z drugiej strony ''Chodzi przede wszystkim o to, by uniknąć kondensacji w kominie wilgoci i reszty świństw ze spalin. Oczywiście wszystko ma swoje granice i na dłuższą metę puszczanie w komin spalin o temperaturze 300st.C to przesada, ale w nadmiernym żyłowaniu i wyciskaniu ze spalin ciepła jest groźba zniszczenia komina, który kosztuje o wiele więcej niż ciepło umykające w spalinach.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wpis, sam sobie odpowiedziałeś .Na podanej stronie dokładnie opisano przyczyny , nie pozostaje nic tylko zastosować.  Wiem , że najczęściej dotyczy to przewymiarowanych kotłów , małe zapotrzebowanie na ciepło (chodzi o tem. spalin) .Czy taka sytuacja wystepuje przez cały sezon ? 

Zanim zaczniemy rozbierać wszystko na atomy  proponuję najpierw wyjąć i oczyścić czujnik temperatury to po pierwsze sprawdzić poprawność wskazywanej temperatury, wystarczy przyłożyć go np do czujnika powrotu lub innego i porównać. Czujnik był kiedykolwiek czyszczony ???

Na koniec pytanie jaka jest ustawiona tem. kotła....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zamontowali mi 3 dni temu, więc nowiutki :) Temperatura kotła 65 stopni, na zaworze ustawiałem 55. 

 

Co do tych spalin to nie upieram się, żeby było 200-300 stopni, ale chciałbym uzyskać bezpieczną temperaturę, którą rekomendują na wielu forach, czyli te 120-150 stopni, ale nie mam pojęcia jaka nastawa podbija temperaturę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wszedłem w temat nie czytając poprzednich wypowiedzi. Co do spalin to na twiom miejscu był się w tej chwili nie przejmował. Wszystko bedzie jasne kiedy piec zacznie chodzic większą mocą.Podejrzewam że obecnie wykorzystuje ok 30_40%. I druga sprawa czy masz ustawienia reczne czy też chodzi na Pid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

1.5 tygodnia temu zainstalowałem kocioł Stalmark Eko Pionier 33kw ze sterownikiem ST-755 zPID. Pierwszą dobę piec był ustawiony na ogrzewanie domu i wody. Obecnie piec chodzi w w trybie letnim z PIDem - podgrzewa tylko wodę. Zbiornik 300l CWU ustawione na 50st. Przez ten czas zużyłem ok 8 worków (po 25kg) groszku - wg mnie dużo. Na razie nie panikuję, zobaczymy jak przełączę piec na ogrzewanie domu.

Jak macie ustawione sterowniki przy ogrzewaniu samej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.