Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, bobcat napisał:

Mips napisz jak wiesz o co biega z tym priorytetem 

Proste jak metr sznurka w kieszeni. Przy priorytecie pierwszeństwo ma bojler i dopuki nie odiagnie tem 62 stopni pompa co będzie wylaczona. Po osiągnięciu tej tem. pompa cwu wyłącza się i dopiero załącza pomca co. Co wy x tym priorytetem... przełącz na pompy równoległe i luz. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie "nadążam" za tobą o co ci w ogóle chodzi,  o jakim priorytecie mówisz, co ci nie gra i co chcesz osiągnąć ?

Jaką masz ustawioną tem cwu ? i jaka jest histereza.

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ale czy podczas  tego "czuwania" ogrzewanie nie działa...??? i co ma hallotron do włączania. Widzę że ... no właśnie , w ten sposób to możemy pisac do końca zimy i jeszcze jeden dzień.  Masz problem zadzwon będzie prosciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę kombinować już przeszedłem na ręczny 6sek na 40 i dmuchawa 28nawet jak grzejniki zimne i się złączy piec to potrafi utrzymać temp w granicach 57stopni zobaczymy ile spali powinno być ok 20kg na dobę ponoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niewiem czy lepiej jak chodzi non stop czy jak szybko dobije temp.i przejdzie w stan uśpienia co myślicie bo mam jaret plus i tam polecają ustawienia 6/18 sek nadmuchu 38

doradzcie coś pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest 5/100 i nadal mam na kopcu czarny węgiel, niedopalony. Jak zmienię na 5/110 to znów nie dogrzewa mi i co 1 dobę wyskakuje alarm że,  temp nie rośnie i gdybym nie ingerował to by mi wygasło. Wracam 5 / 100 i niby pali się ok bo przy temp 0 st. pali 16 kg/dobę ale spieki duże i nie dopala :(. Ktoś ma jakiś pomysł jak polepszyć jakość popiołu. Wentylator mam na 23, resztę ostawień mam tak jak z początku tematu 1msp pisał chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam maly kłopot z utrzymanie m temperatury na kotle

Kociał stalmark duo PID 16 KW, sterownik st-730 PID

Ogrzewanie 100% podłogówka ok 180 m2 - +/- 1100-1150 mb rury 16 mm

Piec chodzi na ustawieniach reczny - probowałme juz róznie

5/40 , 12/80 7/53 i wiele innych

specjalnie nic to nie zmienia

piec po uzyskaniu temp 55 stopni wchodzi w stan podtrzymania i trwa to ok 7  min

po wejsciu w stan pracy temp spada do 38 i podnosi sie do żądanej 55 ok 14-15 min

Załączanie pomp temp 54 stopnie

 

Dzis podłaczyłem pompę zbiornika CWU (TYMCZASOWO )pod pompę CO aby podnieść temp na powrocie .

Teraz temp spada do ok 46 stopni i ponosi się do 55 stopni  w 10 min jednak czas na podtrzymaniu2,5 - 3 minuty

O spalaniu nie mówie bo skoro nie wchodzi w stan odtrzymania to samo mówi za siebie

 

Ma ktos z forumowiczów 100% podłogówki jak to rozwiązuje ??

Piec chodzi ok tygodnia w srodku ciepło ok 21-22 stopnie

 

Dom - sciany beton komórkowy 24 mm + 20 cm styro

stropodach + 20 cm piany

na podłodze 12 cm styro

 

Moze za mały piec ??

a moze jeszcze tak duze zapotrzebowanie na ciepło ?

 

Jakies pomysły ??

zawór pompa mieszająca wode z pieca z powrotem ??

Z góry dziekuję

 

 

 

 

IMG_20181129_082423.jpg

IMG_20181129_081945.jpg

IMG_20181129_092938.jpg

IMG_20181129_092919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wyglada super ciężko trochę się połapać . Płomień super, wydaje mi sie że problem tkwi w źle podlaczonym sterowaniem zaworem 4 drogowym. Rozrysuj która nitka prowadzi do czego to pierwsze po drugie pompa na powrocie przy tym zaworze to podstawa. Zimny powrót to tragedia piec zawsze bedzie nie dogrzany. To na razie tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam opis 

Pompa CO na zasilaniu jest

Moze włacze temp zasilania pomp na 40-45 stopni ??

a jeszcze ekogroszek retopal jesli sie nie myle 24-25MJ

 

Na samy dole powrót ze zbiornika CWU łączy sie z powtotem z podłogówki i do pieca - nie zaznaczyłem tego

 

 

INSTALACJA Z OPISEM.jpg

Edytowane przez saxtenor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót główny do kotła powinien być u dołu zaworu zasilanie podłogówki u góry zasilanie z kotła po prawej A powrót z podłogówki po lewej. Zawór powinien być takiej wielkości jak wyjście z kotła i na pierwszy rzut oka to rury masz za ciękie. Co do zaworu schladzajacego to mus przy zamkniętej instalacji powinien być zawór np. Regulus dbv pomijam już fakt czy producent kotła pozwala na pracę kotła w układzie zamkniętym

Screenshot_2018-11-29-14-03-30.png

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kociol w nowym domu to i koszta w pierwszym roku większe. Wcale mnie nie dziwi takie zachowanie kotla.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pompa od podłogi powinna chodzić cały czas. Ten zawór też jest złe wpięty i te cienkie rurki pewnie bez pompy kotłowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale bez przeróbki się nie obędzie można założyć pompę na powrocie z 4d co nie zmienia faktu że hydraulik kasę wziął A ciała po całości dał. Hydraulik jak będzie twierdził że tak ma być to proszę mu kazać ustawić zasilanie.podłogówki na przykładowo 35 i uzyskać powrót 40 przy 55 st. na kotle nie osiągalne nawet jak da na kocioł 70 przy tej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.