Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest auto jak mam min na 15 to płomień jest jak wcale może dmuchawa podjechana jest 

 

Nie dmuchawa, też chyba takiego potwora mam oidp, tylko miał to nie ekogroszek. Ekogroszek radzi sobie dobrze z skrajnymi wartościami nadmuchu, a do miału lepiej podchodzić z wartościami bardziej umiarkowanymi, bo inaczej jak na Twoich fotkach. Inna bezwładność palnika, inna dynamika spalania, rozrzut granulacji. Kierunek taki, żeby w porównaniu do eko był łatwiejszy start, ale nie można pozwolić palnikowi za bardzo się rozkręcić tylko trzymać w cuglach. Zakres proponowałbym 15-34 na 2 godziny pracy zostawić czy jak vmilo doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław, coś chyba u Ciebie się podziało z netem, bo nie ma połączenia z serwerem. Jakieś ustrojstwo nie spowodowało konfliktu IP ? Masz włączone DHCP ?

 

Włączone - może coś się router podwiesił ale muszę poczekać z jego restartem parę godzinek bo niektórzy w sieci pracują i nie mogę ich odciąć ufff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... klapka super do dwustanu, w automacie nie do końca.

a ja też mam i klapkę( to co mam ją podwiesić ) i przesłonę przesłona jest prawie całkowicie zamknięta 

chyba jakiś centymetr otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączone - może coś się router podwiesił ale muszę poczekać z jego restartem parę godzinek bo niektórzy w sieci pracują i nie mogę ich odciąć ufff :)

No i kicha z tym internetem. Router Wifi ok. Moduł Wifi na sterowniku nie widział Wifi ( dioda zgaszona) zrestartowałem sterownik Wifi moduł odbiera tzn. dioda miga ale nie łączy się z serwerem.

 

Podpiąłem jeszcze internet przewodem z Acces Pointa  ale też kicha nie łapie serwera (dane wprowadzone prawidłowe ). Jutro sprawdzę (wymienie) na inny przewód łączący moduł Wifi ze sterownikiem a jak to nie pomoże to znaczy, że coś się skopało albo w module albo w sterowniku i klapa (obejrzę przy okazji czy coś się tam nie spaliło). :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha z tym internetem. Router Wifi ok. Moduł Wifi na sterowniku nie widział Wifi ( dioda zgaszona) zrestartowałem sterownik Wifi moduł odbiera tzn. dioda miga ale nie łączy się z serwerem.

 

Podpiąłem jeszcze internet przewodem z Acces Pointa  ale też kicha nie łapie serwera (dane wprowadzone prawidłowe ). Jutro sprawdzę (wymienie) na inny przewód łączący moduł Wifi ze sterownikiem a jak to nie pomoże to znaczy, że coś się skopało albo w module albo w sterowniku i klapa (obejrzę przy okazji czy coś się tam nie spaliło). :(

Może coś z serwerem, na spokojnie to weź. Jutro to wyjaśnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzełączałem jeszcze raz w sterowniku Wifi na EThernet i dwa restarty i chwyciło - zobaczymy na jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idzie równo i chyba nawet się nie odstawia (praca ciągła) - no nie ma wykresów to nie mogę zobaczyć czy w nocy się odstawił czy nie :)  :) :)

 

Przepływ CWU ciągle na poziomie 0,2 m3/h i jak na razie jest wystarczający.  

 

Zaraz cyknę jakąś fotkę jak palnik się prezentuje :

 

Jedno jest niesprawiedliwe, że mój sterownik bierze ponad kilogram więcej na dobę od Twojego no :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie jak nóż w masło :)

 

 

post-25873-0-21596200-1507709914_thumb.jpg

post-25873-0-79935000-1507709922_thumb.jpg

post-25873-0-81590700-1507709931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odchylenie klapki w kotle czysto ale spieki żużlowe na palniku co robimy zmniejszać min była na 15

Te spieki są jakie, jak weźmiesz w palce to się rozlatują, czy są bardzo twarde ?

Możesz spróbować zmniejszyć moc przedmuchu o 1, i poobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.