Skocz do zawartości

oman7

Stały forumowicz
  • Postów

    356
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana oman7 w dniu 24 Stycznia 2017

Użytkownicy przyznają oman7 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Lazar ekoPerfekt automat.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małopolska

Ostatnie wizyty

4 790 wyświetleń profilu

Osiągnięcia oman7

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

14

Reputacja

  1. Oczywiście że zrobisz to w swoim kotle pozostaje kwestia tylko dostarczenia powietrza do "wieńca" z palnika nie wszystkie palniki mają taką możliwość aby przytwierdzić takie cóś jak ja to zrobiłem. Oczywiście pozostaje kwestia podawania PW w odpowiednim momencie i mocy na palniku. Ale dla chcącego nic trudnego. Rozwiń słowo kanałowy bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Tak na tym poprzestałem bo nie mam już czego poprawiać w procesie spalania.
  2. Te zdjęcia przedstawiają mój pierwszy zawirowacz płomienia powietrzem wtórnym. Na pierwszym zdjęciu są dziury fi 5mm. Na drugim zdjęciu pokazany jest przepływ PW i jego stopniowe nagrzewanie się. Ta prostokątna blaszka jest miejscem zamocowania do palnika. Teraz najważniejsza rzecz PW nie jest podawane cały czas jest,podawane jest dopiero kiedy w komorze spalania zostanie osiągnięta odpowiednia temp. i odpowiednia wysokość płomienia. Za ten proces jest odpowiedzialne inne urządzonko.(Nie jest to sterownik Kotła) Zdjęcie w poście 56 zostało zrobione kiedy palnik pracował na największej mocy. Dla zaciekawionych tematem odsyłam do zainteresowania się nagrzewnicą Cowpera. Jeszcze raz napisze nie pozsiadam żadnych deflektorów patelni szamotów itp.
  3. Czy któryś z was spróbował albo choćby podjął próbę zawirować płomieniem nad retortą powietrzem wtórnym bez blach,szamotów,patelni i różnego rodzaju ustrojstwa?
  4. Odpowiem tak: Uśmiechy są nie na miejscu. Pewnego sobotniego poranka ledwo wyczołgałem się na czworakach z kotłowni. Dwutlenek azotu to jest *** trojący i uszkadzający centralny układ nerwowy. Teraz najmniej boję się o sąsiadów bo im krzywda nie grozi. Bardziej się boję o użytkowników kotów nie mających bladego pojęcia ze zagrożenia jakie płynie z takiego użytkowania kotła jak w moim przypadku. To doświadczenie nauczyło mnie respektu do takich doświadczeń. Przestrzegam jeszcze raz!!!
  5. Ja teraz pogłówkowałem i zacząłem iść w kierunku czystości pod rusztem wodnym. Bez deflektora bez szamotów i innych wynalazków tylko sam płomień i powietrze wtórne o temp.600stopni. Tylko stężenie azotanów jest bardzo wysokie i niebezpieczne! Coś kosztem czegoś tak jak pisze Pieklorz.
  6. Dam Ci taki przykład: Zwykła żarówka 100W Nie dasz rady długo spoglądać na nią w pewnej odległości i od niej ciepło jest bardzo dobrze wyczuwalne załóżmy w odległości 20cm. Teraz przysłoń tą żarówkę(w odległości 10cm) zwykłą kartką papieru od razu ciepło które przedtem odczuwałeś gdzieś znikło. Taka sama zasada jest z deflektorem ogranicza promieniowanie cieplne ale "pomaga" dopalić frakcje które jeszcze są w płomieniu. Tak jak pisze Pieklorz palnik i jeszcze raz palnik tam wszystkie procesy spalania i warunki są najlepsze. Deflektor to jest dla mnie tylko pół środek. Sadza i tak się będzie pojawiać jak zwiększy się moc na palniku.
  7. Na początku moich prób najlepiej sprawdzała się wentylowana tarcza hamulcowa. Tania i dostępna na każdym złomowisku. Teraz nie mam żadnego deflektora bo za bardzo ogranicza przepływ promieniowania cieplnego w kierunku wymiennika.
  8. Nie kupuj tłoka (tudzież szuflady jak to niektórzy nazywają) Kup kocioł z palnikiem retortowym i sterownikiem PID.
  9. No to najlepiej zadzwoń do producenta i być może podpowie jak ustawić histereze cwu.Po za tym to normalne ze jak zostanie zuzyta woda z bojlera to pompka cwu wychlodzi trochę kocioł a ten podejmie pracę.
  10. W tym momencie doszliscie do momentu gdzie trzeba pobawić się w ustawieniach serwisowych po prostu musicie "doszlifować"ustawienia PID.
  11. Do jakiego modelu sterownika szukacie tego kodu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.