Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo za dużo jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie?  Okolice Brodnicy?

 

Co do Husara to ma Dina czy nie? Jeśli ma to Ci pomogę wspólnie z Polską Radą Pelletu. Mamy grupę pelletowa na Facebooku gdzie człowiek z Rady takie rzeczy ogarnia i wiele innych kwestii związanych z paliwem czy kotlami. Pisz priv jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks, napiszcie do ministerstwa petycję, by zmniejszyli podatek VAT na pellet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

A dokładnie?  Okolice Brodnicy?

 

Co do Husara to ma Dina czy nie? Jeśli ma to Ci pomogę wspólnie z Polską Radą Pelletu. Mamy grupę pelletowa na Facebooku gdzie człowiek z Rady takie rzeczy ogarnia i wiele innych kwestii związanych z paliwem czy kotlami. Pisz priv jeśli chcesz.

Aleksandrów Kujawski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx widziałem, że ten Twój towar całkiem nieźle wygląda. Trocinę kupujesz czy masz swoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać, że surowiec też pierwsza klasa, niestety pewnie też swoje kosztuje. Takie mamy realia obecnie, że sucha trocina kosztuje już prawie tyle co tona miału jeszcze rok, dwa lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko z dobrym surowcem , wiele klientów wspomina że kiedyś dobry pellet za 500 zł spokojnie kupowali.W tym roku strasznie dużo ludzi założyło piece na pellet a surowca  mało. Za trociny niektórzy wołają 500 zł netto za tone . teraz doliczyć transport , koszty produkcji... Więc za taniej nie opłaca sie wgl robić a z byle czego to znowu nikt nie kupi.Starałem sie tez o certyfikat DINA, to za kadży rok odnowienia certyfikatu wychodzi  6 000 zł plus 0,15 euro za sprzedaną tone  . Więc podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem. Mimo wszystko jestem za tym, by wspierać uczciwych, lokalnych producentów. Powodzenia życzę :)

DIN-a sobie daruj, no chyba że chcesz eksportować za granicę. Stałym klientom Din, za który będą dodatkowo płacić nie jest potrzebny, a z polecenia zadowolonych klientów, następnych  Ci nie zabraknie :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Benton661 napisał:

Doskonale Cię rozumiem. Mimo wszystko jestem za tym, by wspierać uczciwych, lokalnych producentów. Powodzenia życzę :)

DIN-a sobie daruj, no chyba że chcesz eksportować za granicę. Stałym klientom Din, za który będą dodatkowo płacić nie jest potrzebny, a z polecenia zadowolonych klientów, następnych  Ci nie zabraknie :)

Dzięki. :)  Wiem właśnie więc postawiłem na jakość a DIN-a odpuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ace2 napisał:

Fajnie że producent ma odwagę napisać i podzielić się uwagami.

Warto słuchać to co mają do powiedzenia osoby palące pelletem, oraz jakie problemy z nim mają. Nie sztuka odesłać klienta z kwitkiem mówiąc że  problem leży w złych ustawieniach pieca , być może wina jest po stronie produkującego i lepiej to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno by było , żeby dostawca pelletu był również serwisantem i potrafił ustawiać każdy kocioł pelletowy. Każdy użytkownik powinien mieć podstawową wiedzę z obsługi swego kotła, ale wiem również, że nie zawsze tak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Canti napisał:

Starałem sie tez o certyfikat DINA, to za kadży rok odnowienia certyfikatu wychodzi  6 000 zł plus 0,15 euro za sprzedaną tone.

Opłata wstępna 6 tysi i jeszcze łapy pchają po haracz. Super biznes, stały dopływ gotówki. 

47 minut temu, Benton661 napisał:

Stałym klientom Din, za który będą dodatkowo płacić nie jest potrzebny, a z polecenia zadowolonych klientów, następnych  Ci nie zabraknie :)

Wszystko w temacie...

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać forum, posiedzieć trochę w kotłowni , poznać sterownik, obserwować,, poeksperymentować trochę z ustawieniami a przede wszystkim omijać Kostrzewę szerokim łukiem...

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Nie pozostaje nic innego, jak poszukać na forum użytkowników, którzy posiadają to cudo i pomogą ogarnąć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy należy się temu piecu taka krytyka. Nie zmienionym pelletu to niecwiedzialbym że mam kotłownię. Fora są pełne narzekań na Defro,  Lazar i inne i skąd brać informację rzetelne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ace2 napisał:

Tylko skąd brać wiedzę o swoim kotle jak producent jej nie ujawnia a serwisami robią łaskę?

Poniekąd częściowo odpowiedziałeś sobie sam na wasze pytania. Panowie, to jest temat o opale, a nie rozprawka na temat wad i zalet Kostrzewy. Na forum było o tym dużo pisane, polecam poszukać i poczytać

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,  dobry pellet bez oszustw i podstawowe piece będą dobrze działały.  Jeśli producent powyżej pisze prawdę to faktycznie jest kłopot. Certyfikat za dużo kosztuje a kupno niewiadomych produktów obarczone jest ryzykiem. W mojej okolicy jest dużo producentów i prawie wszyscy to oszuści,  którzy nawet z tym się nie kryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.