Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Z  węglem też jest gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja palę takim pelletem http://pelletexpo.pl/produkt/pelletexpo-standard/

Płaciłem za niego 700 zł (w październiku). Spala się na popiół od papierosa. Zero spieków, a popiół wybieram raz na 10 dni. W kotłowni czyściutko, brak problemu z magazynowaniem, kupuję na bieżąco i do pieca (teraz kosztuje 750 zł). Piec jaki mam to per eko ksr 14 KW (na ekogroszek), do ogrzania 95 m. Średnia z dwóch miesięcy wyszła mi jakieś 500 kg na miesiąc. 

Teraz może o minusach. Zauważyłem amplitudy rzędu 7 stopni aby piec uzyskał pożądaną temperaturę, tzn. jakich bym nie zrobił ustawień i tak przy zadanej temp. 60 stopni piec spada do 53 i dopiero się podnosi, trwa to około 10-15 minut. Przy spuszczeniu wody z bojlera temp. kotła spada nawet o 10 stopni. Dodatkowo, ostatnio odpaliłem wszystko tj., wiadomo grzejniki i całą podłogówkę (wcześniej z 4 podłogówek chodziły tylko 2, bo nie było potrzeby grzać kompletu)i spalanie poszło chyba w górę.

Jednym słowem, na miesiące przejściowe typu wrzesień, październik, marzec i do grzania samej wody, wydaje się logiczne grzać pelletem, a na chłodne miesiące warto jednak chyba zainwestować w eko, ale to muszę sam przerobić bo dom dopiero co kupiłem i teraz właśnie zacznę palić ekogroszkiem, chociaż z czystej logiki pellet ma kaloryczność 18 MJ a dobry ekogroszek nawet 28 MJ, to dosyć duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Kupowanie pelletu to dramat, mam czasem ochotę wrócić do syfu w kotłowni zamiast uganiać się za tymi dostawcami. 

A będzie jeszcze gorzej , no i ceny transportu zabijają niestety , jak znajdziesz tanio to pod Ukraińską granicą a jak zamówisz to wychodzi drożej niż najdroższy ekogroszek , u mnie w Opolskim ciu...e  już śpiewają po 1200 za tonę peletu no i inwestój tu w ekologię , do doopy taki interes więc kopcimy dalej a co :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdyż ja 2 lata temu kupowałem pellet od dostawcy z opolskiego, produkowany pod Ostrołęką.

Nie był najwyższych lotów , moł stać w otwatrym pomieszczeniu i nigdzie nie wyleciał, ale był o niebo lepszy niż ten  co mam obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, pellet ma niższe wartości opałowe, ale ma też wiele zalet. Dodatkowo groszek o przywołanych wartościach 28Mjkg nie kosztuje 750zł.

Tak oczywiście zgadzam się z tym ,jednak trzeba podliczyć plusy i minusy, koszt 750 zł kusi, ale przy różnicy 10 MJ trzeba tego spalić więcej. No i koszty prądu są większe, bo jak pisałem przy pellecie piec długo pracuje, aby dojść do zadanej temperatury. Na chwilę obecną ciężko mi jest dokładnie powiedzieć, bo nie mam odniesienia do ekogroszku, którym na dniach zacznę palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdyż ja 2 lata temu kupowałem pellet od dostawcy z opolskiego, produkowany pod Ostrołęką.

A dokładnie jaka to firma i miejscowość pod Ostrołęką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prądem, to nie przesadzajmy. Ja jakoś nie zauważyłem znacznego wzrostu poboru po uruchomieniu kotła. Wg mnie max 20 zł miesięcznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli macie problem z zakupem lub oferty na pellet zaczynają się od 800zł to zapraszam do naszego serwisu gielda-paliw.com. Bez problemu znajdziecie oferty poniżej 700zł/t i to nawet w jakości A1.

700zł plus VAT plus transport 123zł za tonę. Czyli 984zł...fakt taniej niż 1200zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zebranie wielu ofert w jednym miejscu najczęściej skutkuje niższymi cenami

 

Nie w temacie, ale pofatygowałem się na reklamowaną stronę i 

jakoś dziwnie te niższe ceny wyglądają, Za oryginalnie spakowany groch http://bit.ly/2mlNxb4

100zł. drożej niż za "oryginalnie" kupiony http://bit.ly/2D4QEzh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz serwis nie ustala cen to sprzedawcy ustalają ceny podając w ogłoszeniach. Nic w tym dziwnego, że są oferty z różnym poziomem atrakcyjności. Informacja, że oferty są tylko przy odbiorach TIRowych jest mało prawdziwa, bo jest wiele ofert przy zakupie min 1 tony dla pelletu zgodnego z A1 w cenie poniżej 700zł

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor gdzie kupowałeś ten pelet z pod Ostrołęki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje ,że z Sielunia.

Kolego @palacz66 orientujesz się jaką mają teraz cenę? Ostatnio na OLX widziałem 800zł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-76572-0-22800900-1516022700_thumb.jpgpost-76572-0-36873100-1516022729_thumb.jpgpost-76572-0-07779700-1516022781_thumb.jpgpost-76572-0-27741000-1516022827_thumb.jpg

To takim peletem debowym zaproponowano mi palic cena 800 zl za tone . tylko palnika niedalo sie ustawic.

1 zdjęcie widać jakieś draski z desek

2 kawałek gruzu 1 cm na 1 cm

3 i 4 to co wyleciało z podajnika podczas podania dwóch garści pelletu, jakiś kot i reszta to piasek . 

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosili zwrócili kasę nawet za serwisanta chcieli zwrócić, pal ich tam. Nowe lokalne źródło czysty na bieżąco robiony A1  840 zł. Ostatnio jak brałem 20  worków musiałem czekać aż zrobią, na bieżąco ludzie odbierali. Czułem się jak za komuny tylko kartek brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.