Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś paliłem Barlinkiem - głównie liściaste i Lavą - iglaste.

Były całkiem inne nastawy dla każdego z paliw.

 

Jak to liściasty pellet to albo więcej go trzeba albo mniej dmuchać.

 

Jak ci dużo pali to mniej dmuchaj przy tych samych dawkach paliwa , ew RCK na 10Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Bonu skończył się testowany Pellet i muszę przyznać że o dziwo wytrzymał do dzisiaj rana a zasypałem 8 worków w sobotę wieczorem. Wniosek taki że spaliłem go więcej niż jeden worek na dzień jak miało to miejsce z Olimpem ale nie ma tragedii jak było na początku. Nie wiem czy wynikało to z tego że pierwsze worki miały mniejsza kaloryczność czy to że w pierwsze dni było kilka stopni zimniej...

Nie wiem co o tym myśleć i czy warto w to iść....

Jedno mogę powiedzieć po dzisiejszym wyjęciu popielnika 0 spieków a przemieszałem cały popielnik w poszukiwaniu. W trakcie spalania bym pewnie tego nie odczuł bo mam palnik automatycznie czyszczony....

Napewno jest trochę więcej popiołu względem Olimpu ale sam wygląd i kolor popiołu wygląda ok ? Jak według was ?

Co prawda po przemieszaniu ukazały się czarne kawałki nie spalonego Pelletu i nie wiem czy to na początku tak było czy jednak trzeba coś zmienić w ustawieniach?

Zobaczcie na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Bonu skończył się testowany Pellet i muszę przyznać że o dziwo wytrzymał do dzisiaj rana a zasypałem 8 worków w sobotę wieczorem. Wniosek taki że spaliłem go więcej niż jeden worek na dzień jak miało to miejsce z Olimpem ale nie ma tragedii jak było na początku. Nie wiem czy wynikało to z tego że pierwsze worki miały mniejsza kaloryczność czy to że w pierwsze dni było kilka stopni zimniej...

Nie wiem co o tym myśleć i czy warto w to iść....

Jedno mogę powiedzieć po dzisiejszym wyjęciu popielnika 0 spieków a przemieszałem cały popielnik w poszukiwaniu. W trakcie spalania bym pewnie tego nie odczuł bo mam palnik automatycznie czyszczony....

Napewno jest trochę więcej popiołu względem Olimpu ale sam wygląd i kolor popiołu wygląda ok ? Jak według was ?

Co prawda po przemieszaniu ukazały się czarne kawałki nie spalonego Pelletu i nie wiem czy to na początku tak było czy jednak trzeba coś zmienić w ustawieniach?

Zobaczcie na zdjęcia.

post-70452-0-96923500-1512762124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie piec na eko groszek aczkolwiek mam już dość tego eko groszku więc stąd zastanawiam się nad takowym pelletem a może jakiś inny polecacie ?? tylko żeby nie kosztował 800-1000 zł za tonę

Kolego, możesz napisać coś więcej n/t palenia pelletem ze słonecznika w kotle (automatycznym ?) na ekogroszek - jak się sprawdza takie rozwiązanie bo chcę przestać być sponsorem górniczych barbórek 13, 14, 15, 16 i flapsów ...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, możesz napisać coś więcej n/t palenia pelletem ze słonecznika w kotle (automatycznym ?) na ekogroszek - jak się sprawdza takie rozwiązanie bo chcę przestać być sponsorem górniczych barbórek 13, 14, 15, 16 i flapsów ...

 

Kolego aleś przesadził z tym sponsoringiem. Zawsze będziemy komuś coś sponsorować, na chyba, że w zimę wyjedziemy do ciepłych krajów. A tak między nami to 13 już od początków lat 90-tych nie wypłacają, 14-tka wstrzymana - w 2018  chłopaki  mają  mieć wypłacone 30%, stałe wypłacają tylko nagrodę tzw. barbórkową pozostałych nastek, które wymieniłeś, Brać Górnicza całowała by Nas po piętach jakbyśmy im je przyznali. Flapsy zaś to każdemu z nas się należą gdy pracujemy przy pracach, które powodują przekroczenia wydatku energetycznego - odpowiednie przepisy ogólnokrajowe, a nie górnicze, to normują.

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.