Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi Oldek dom 290m 7 ton pelletu w tamtym roku na sezon grzewczy zbiornik CWU 250l same grzejniki dom nieocieplony z 43r tylko wełna 25cm na strychu - pellet kupiłem po 580 2 tony reszta po 650 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwsze dwa tygodnie po założeniu palnika na pellet nie wiedziałem co mam zrobic z czasem Zapomnialem o popiele i czarnych lapskach. Inna sprawa, ze 700-800 zeta za tone sprasowanych trocin to trochę dużo...

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę powiedziawszy nie chę poruszać tematu wyższości świąt
Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi. Napisałem że dziwi mnie

cena tony sprasowanch trocin o kaloryczności 19MJ do tony węgla o kaloryczności 28MJ.

@RobikF a ja coś około 200 kwadrat ogrzewałem ok 7 tonami miału w cenie 450 zł.

I nie chce się domyślać kto herbatkę z żoną pije w wełnianych skarpetach

a kto na bosaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych rejonach Polski palenie miałem i mokrym drzewem zakończyło się. To dobrze i źle, gdyż ceny węgla poszły z tego powodu w górę. Z drugiej strony może będziemy czyściejszym powietrzem oddychali.

A tak przy okazji jak zaoszczędzisz na opale to później na leki wydasz. Na jedno wyjdzie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę powiedziawszy nie chę poruszać tematu wyższości świąt

Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi. Napisałem że dziwi mnie

cena tony sprasowanch trocin o kaloryczności 19MJ do tony węgla o kaloryczności 28MJ.

@RobikF a ja coś około 200 kwadrat ogrzewałem ok 7 tonami miału w cenie 450 zł.

I nie chce się domyślać kto herbatkę z żoną pije w wełnianych skarpetach

a kto na bosaka.

No to pojechałeś mi po rajtuzach hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oldek zaloz nowy temat pod tytulem jak przekonac peleciarzy aby powrocili do wegla? Temat jest taki Jak Kupujecie Dobry Pellet i tego sie trzymajmy o weglu jest w innym temacie.

 

Jakieś mylne wnioski kolega wyciąga z treści mojego postu. Czy choć słowo napisałem o przekonywaniu kokokolwiek

na cokolwiek? Pisałem o cenach. Mogę jednak dopisać że w cenie pelletu, jest z pewnością

> niż 50% energii wytworzonej z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają pellet nigdy już nie wrócą do tego smrodu i brudu nie ma takiej opcij!!! Ja mam dom 180m2 piwnica,parter,i poddasze pierwszy rok mnie wyszlo 3200zł niema tragedi wiec polecam pellet!!!! Wiem że każdy chwali swoje ale w domu w którym wcześniej mieszkałem był piec na wszystko i wiem jak to wygląda!!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasypowcem racja, z podajnikiem tak źle nie jest ale dupy nie urywa, suszarni bielizny bym w kotłowni nie zrobił :D .

Z peletem na pewno jest wygodniej i częściej. Chociaż jestem zadowolony ze swojego kotła i instalacji to i tak przejdę na gaz jak tylko podjadą rurą, minuty się nie będę zastanawiał, na razie trzeba się jeszcze pomęczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, po co wkładasz kij w mrowisko? :) Pelleciarze raczej się nie pchają w wątki o cenie węgla na 2017r, powodzenia z węglem za jakiś czas życzę.

 

Ostatnio przenosiłem w białej firmowej koszuli 50 worków pelletu, na niczym ani śladu :) Towar po 500zł/tona. Dwa testowe worki spalały się obiecująco.

 

Na przyszły sezon ugadujemy się z "sąsiadami" i będziemy na spółkę szukać 24t, zobaczymy co da się znaleźć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marwol pali pelletem w palniku retortowym i nie narzeka. Więc mit o kaloryczności węgla czy „eko” groszku powoli znika. Porównując czeski groszek 20-23kJ z pelletem max -19kJ Kocioł o mocy 75kW zużycie groszku 150kg/24h, zużycie pelletu 100kg24h pomimo mniejszej kaloryczności.

Z tego nasuwa się jeden wniosek: ktoś ludzi ***!!!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś kaloryczność tych pelletów?? 

 

Witam! Pellet firmy Stelmet - Olimp ma kaloryczność 18 MJ/kg, z kolei pellet Lava 17.8 MJ/kg. Posiadają one następujące certyfikaty: FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp).

 

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pellet firmy Stelmet - Olimp ma kaloryczność 18 MJ/kg, z kolei pellet Lava 17.8 MJ/kg. Posiadają one następujące certyfikaty: FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp).

 

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Czyli brak certyfikatu na Lava powoduje,że nie mamy gwarancji na kaloryczność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.