Skocz do zawartości

kubryn

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom o powierzchni 120 m2, z czego niecałe 100 m2 jest ogrzewane. Ściany beton komórkowy 24 cm, plus 12 cm styropian. Okna plastikowe 2 szybowe. Dach ocieplony wełną mineralną 20 cm.
  • Instalacja
    Otwarta, 6 grzejników panelowych, około 40 m2 ogrzewam podłogówką, zawór 4d
  • Kocioł
    Per-eko KSR 14 KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

433 wyświetleń profilu

Osiągnięcia kubryn

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Mam pytanie. Czy temperatura rzędu 65-70 stopni w miejscu przy wejściu obudowy ślimaka do pieca to coś niepokojącego ? W miejscu gdzie znajduje się czujnik, temperatura obudowy ślimaka wynosi około 40- 45 stopni ( mierzone termometrem elektronicznym, takim jak mierzy się temperaturę człowieka). Pytam się bo gdy paliłem pelletem cała obudowa ślimaka była letnio-ciepła. Druga sprawa. Czy moje palenisko wygląda prawidłowo (nie jest za wysokie albo za płytkie). Będę wdzięczny za rady, kupiłem dom i zgłębiam tematy CO ;) Piec to Per eko ksr 14 KW Poniżej zdjęcia z uwzględnieniem miejsc pomiarów temp.
  2. Mam taki sam piec jak w temacie. Zgłębiłem cały wątek od początku i mam pytanie. Czy możecie coś podpowiedzieć, bo zostaje m trochę niewypalonego węgla, szlaki i popiołu. Wcześniej paliłem pelletem i piec wypalał wszystko na popiół od papierosa. Teraz wziąłem na próbę trochę węgla Skarbek (Bobrek- miał być Piekary, ale nie było)wiem, że akurat ten lubi spiekać,ale chciałbym, żeby ktoś kto ma pojęcie to ocenił. Doczytałem na forum o tej klapce, żeby była otwarta i zauważyłem po zastosowaniu się do tego zmianę na plus. Przedtem to mi wywalał dużo nie spalonego ekogroszku. Widzę, że to norma, że te piece prawie non stop chodzą. U mnie wygląda to teraz tak, że około 20 minut dogrzewa, później około 5-10 minut stoi i na nowo (czy to normalne, chociaż teraz temp. wynosi około -2 w dzień i do -8 w nocy, plus wiatr). Zauważyłem, też, że jakbym nie ustawił pieca (histereza 1 st.)to i tak zawsze po spadku z temp. zadanej 58 , spada mi do 48 i dopiero się powoli podnosi, jednak widzę, że to chyba norma przy tak małym palenisku. Ustawienia: Czas podawania: 9 s Przerwa podawania: 45 s Przerwa w podtrzymaniu: 8 min. Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 5 s Siła na dmuchu: 3 Szczelina na wentylatorze: około 7 mm Czy coś można poprawić?
  3. Tak oczywiście zgadzam się z tym ,jednak trzeba podliczyć plusy i minusy, koszt 750 zł kusi, ale przy różnicy 10 MJ trzeba tego spalić więcej. No i koszty prądu są większe, bo jak pisałem przy pellecie piec długo pracuje, aby dojść do zadanej temperatury. Na chwilę obecną ciężko mi jest dokładnie powiedzieć, bo nie mam odniesienia do ekogroszku, którym na dniach zacznę palić.
  4. Ja palę takim pelletem http://pelletexpo.pl/produkt/pelletexpo-standard/ Płaciłem za niego 700 zł (w październiku). Spala się na popiół od papierosa. Zero spieków, a popiół wybieram raz na 10 dni. W kotłowni czyściutko, brak problemu z magazynowaniem, kupuję na bieżąco i do pieca (teraz kosztuje 750 zł). Piec jaki mam to per eko ksr 14 KW (na ekogroszek), do ogrzania 95 m. Średnia z dwóch miesięcy wyszła mi jakieś 500 kg na miesiąc. Teraz może o minusach. Zauważyłem amplitudy rzędu 7 stopni aby piec uzyskał pożądaną temperaturę, tzn. jakich bym nie zrobił ustawień i tak przy zadanej temp. 60 stopni piec spada do 53 i dopiero się podnosi, trwa to około 10-15 minut. Przy spuszczeniu wody z bojlera temp. kotła spada nawet o 10 stopni. Dodatkowo, ostatnio odpaliłem wszystko tj., wiadomo grzejniki i całą podłogówkę (wcześniej z 4 podłogówek chodziły tylko 2, bo nie było potrzeby grzać kompletu)i spalanie poszło chyba w górę. Jednym słowem, na miesiące przejściowe typu wrzesień, październik, marzec i do grzania samej wody, wydaje się logiczne grzać pelletem, a na chłodne miesiące warto jednak chyba zainwestować w eko, ale to muszę sam przerobić bo dom dopiero co kupiłem i teraz właśnie zacznę palić ekogroszkiem, chociaż z czystej logiki pellet ma kaloryczność 18 MJ a dobry ekogroszek nawet 28 MJ, to dosyć duża różnica.
  5. kubryn

    Sprawdzony Eko-Groszek.

    A coś takiego jak Czarny Jan? Doczytałem na forum jeden temat, ale w sumie konkretów żadnych nie było. Mam tu w okolicy coś takiego, pod kątem właściwości fizykochemicznych przedstawia się całkiem dobrze. Będę chciał wziąć na próbę z 250 kg tego Skarbek i 250 kg tego Czarnego Jana
  6. kubryn

    Sprawdzony Eko-Groszek.

    Rozumiem, dzięki za pomoc, możesz mi tylko jeszcze uświadomić co to znaczy węgiel typu 32.x. ?
  7. kubryn

    Sprawdzony Eko-Groszek.

    Ok, a jakieś sugestie? Wcześniej mieszkałem w bloku, tak więc jestem zielony w tym temacie, ale szybko się uczę ;)
  8. kubryn

    Sprawdzony Eko-Groszek.

    Jaki ekogroszek polecilibyście do pieca z retortą (14kw- per eko)? Jestem od niedawna posiadaczem domu o powierzchni grzewczej 100 m2, dotychczas grzałem jak poprzedni właściciel pelletem i powiem szczerze, że pięknie się wypala i nie ma żadnych problemów, ale obawiam się, że gdy przyjdą większe mrozy to pellet może mi "topnieć w oczach" ;) . Przejrzałem forum i doczytałem, że do retorty (stała) lepiej kupić określony ekogroszek, tym bardziej do pieca o małej mocy. Czytałem o ekogroszkach Jaret plus, ekoret.Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, linki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.