Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Wungiel podrozal a za nim wszystko inne, osoboscie uwazam ze nie bedzie juz jak wczesniej

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czynnik R134a podrożał w ciągu niespełna dwóch lat z ~300zł do ~1500zł za 12kg...

 

Zauważyłem w swojej okolicy, że każdy nieco większy tartak kupuje linie do produkcji pelletu - no i każdy zaczyna krzyczeć min. 700-750zł - żeby czasem za niedługo nie płakali że nie ma zbytu na ich produkt. Bo niewidzialna ręka rynku nie zna litości - i to w obydwie strony.

 

Gdyby nie to że pellet średnio lubi być długo magazynowany to może kupiłbym zapobiegawczo ze dwie tony tego do którego mam dojście za te 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z zakupem peletu jest ogólnie problem o tej porze roku.

Być może w kwieteniu się sytuacja zmieni.

Najlepiej jest go kupić (w potrzebnej ilości) najpóźniej jeszcze w lecie.

 

Dwóch dostawców u których nie było problemów z zakupem w lecie i cena była dobra teraz jest problem.

 

1) Dostawca z Żywca: cena z 650 zł/tona zmieniła się na 800 zł/tona. Tu jeszcze bywa pelet ale to najwyżej 1-2 tony.

2) Produkcja z Łodygowic: cena z 720 zł/tona zmieniła się na 750 zł/tona i trzeba czekać może nawet parę tygodni.

 

Wiec, ogólnie teraz jest ciężko z zakupem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może komuś pomogę z okolic Koszlina - znaleźć dobry pellet to jest problem,ale np mi  po długich poszukiwaniach się udało , moje dotychczasowe doświadczenia z pelletem:

1. Fabich ciemny - tylko na próbę i nigdy więcej

2. http://allegro.pl/pellet-pelet-drzewny-dostawa-gratis-caly-kraj-i6833286470.html?snapshot=MjAxNy0xMS0wOVQxOToxOTozOS43NDlaO2J1eWVyOzgzZGI1NDkyOGI1ZGZiMTA2MGU1NjFjMGMxNWY5M2RhYTJlNmFjMTAxNDBmOGQwODFmM2E2OTkzNTIzOWRhMTk%3D

rewelacja, ale jak kupowałem latem to cena z dostawą była 800 zł, teraz 950 także jak dla mnie za drogo (pellet chyba też fabich ale jasny - ofoliowany stretchem fabich)

3. ktoś na tym forum polecał mi pellet z Dreweximu  - koło Koszalina - kupiłem na próbę 0,5 t i to był mój ostatni zakup , śmierdzi stęchlizną , wilgotność 10%, popiół 1,2%

4. znalazłem producenta - miejscowość Kawcze - cena 650 przy odbiorze osobistym , kupiłem na próbę 0,5 t ale zapowiada się ,że to będzie miejsce mojego stałego zakupu - pachnie super, suchy , zobaczymy jak będzie ze zużyciem, bo póki co (a użytkuję kocioł na pellet pierwszy sezon, w którym zima mimo wszystko jest słaba) nie jestem zadowolony, nie mówię o kotle Ecovarm - bo to jest rewelacja, pozdrawiam

Edytowane przez arnow79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu spaliłem kilkanaście worków Smile pelet. Ogólnie spoko, cena 800 na lokalnym składzie. Mieli jeszcze jakis lepszy happy, ale nie próbowałem, bo ten mi pasował. Ciekaw jestem czy w lipcu dostanę go taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nim pale spala sie fajnie ale idzie go wiecej niz ruska ktorym palilem na poczatku, w jednym i drugim brak spieka

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz palę jakimś noname, cena taka sama i na moje oko spalal się podobnie. Na przyszły sezon wezmę ten Smile, bo chociaż ma jakieś oznaczenie na worku a cena podobna. Najchętniej znalazł bym lokalnego dystrybutora i kupił w lato gdy jest najtańszy, ale przy moich 3 tonach to trochę szkoda czasu na eksperymenty. Podobno w Przasnyszu są producenci, ale ja przy okazji na przyczepkę to mogę wrzucić 1 tonę, a to i tak trochę na nielegalu. Za te 50zl różnicy to chyba szkoda sobie głowę zawracać, tym bardziej, że wypadałoby jeszcze przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakby ktos byl chetny z wroclawia na zakup lavy w cenie 874zl to prosze na priv trzeba wziasc 2-3 tony a u mnie niestety w kotlowni troche problem z miejscem,palilem pelletem Foxpol i niestety pierwsza paleta byla jeszcze w miare ale druga kupiona po swietach okazala sie zanieczyszczona duza iloscia kory(duzo popiolu i zgorzelina na szczescie palnik nie wchodzil w awarie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kilka worków na próbę i będziesz wiedział czy dobre. To co jednemu się dobrze pali u Ciebie może palić się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakby ktos byl chetny z wroclawia na zakup lavy w cenie 874zl to prosze na priv trzeba wziasc 2-3 tony a u mnie niestety w kotlowni troche problem z miejscem,palilem pelletem Foxpol i niestety pierwsza paleta byla jeszcze w miare ale druga kupiona po swietach okazala sie zanieczyszczona duza iloscia kory(duzo popiolu i zgorzelina na szczescie palnik nie wchodzil w awarie ) 

 

Witam. Ja palę od 08.2017 do teraz pelletem ukraińskim kupionym właśnie w Trzebnicy z olx-a. Kupiłem po 1 tonie słabszego po 650 zł i lepszego jasnego po 750 zł. Z tych dwóch ton zostało mi kilka worków. Do końca grudnia palił się b. dobrze, ale od stycznia ten tańszy złapał wilgoć. Przechowuję w murowanym, przewiewnym, nie ocieplanym garażu, więc nie powinno być tego problemu. Pellet jest zapakowany w kiepskiej jakości worki, sporo małych w nich dziur się pojawiło. Teraz gość ten lepszy widny pellet ma chyba po ok 870 zł, więc być może Lava w cenie o której piszesz byłaby dobrym zakupem. skontaktuj się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy nie spróbować jakiegoś taniego pelletu, np z łuski słonecznika. Tylko, żeby się opłaciło to muszę znaleźć jakiegoś lokalnego dystrybutora, bo z dostawą to za drogo. Przerabiał to ktoś w małym kotle? Duże podobno wszystko przełkną, a mój 12kw to może grymasić. Warte to świeczki czy odpuścić i kupować to co sprawdzone po 800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym sezonie, stwierdzam, że nie będę szukał oszczędności kilku stów i w tym roku kupię jakiś firmowy (tym bardziej, że na 12 miesięcy potrzebuję 3 tony).

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się działo w tym sezonie? Miałeś z łuski słonecznika? Mi jakis noname na 800 pali się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no pellet no name całkiem dobry w cenie 650 gorszy i 750 lepszy (made in Ukraina) do końca grudnia paliły się bardzo dobrze, tylko, że opakowania słabe i załapały wilgoci. Teraz sporo pyłu i muszę raz na kilka dni wyczyścić w tego pyłu rurę przy palniku (łącznie 3 min pracy). Wcześniej pieca nie dotykałem prze 1,5 miesiąca. teraz to trochę wkurza. Teraz spróbuję Lavy 870 zł w Opolu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma namiary na sprawdzonego producenta/dostawcę pelletu w Zachodniopomorskim? Oczywiście w przyzwoitej cenie. teraz pale Lavą, w mojej okolicy jest po 910 zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam następujące pytanie odnośnie zakupu pelletu u producentów. Będę szukał grupy ludzi do zakupu pelletu ilości całosamochodowych, mam zamiar podzwonić po czołowych producentach i zorientować się ile wyjdzie za tone przy takim zakupie.

Czy ktoś już kupował w taki sposób pellet od producenta, zastanawiam się, jakie są ceny pelletu za tonę przy takim zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.