Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie od wczoraj od 7 do dzis do 7 ok 7,5m3 - myślę przy tym okresie przejściowym temp zewn nawet ok a będzie lepiej jak uda mi sie w końcu odpalić sterownik techa (na razie serwis walczy bo sterownik nie wyłącza pieca po osiągnięciu temp pokoju zadanej tylko idzie non stop)

a jeśli mogę poza tematem zapytać o podłączenie wymiennika czy on jest u mnie dobrze podłączony? przeciwprądowo jest ale strony sa odwrotnie jak w instrukcji tzn zasilania odbierania ciepła czy ma to znaczenie?

1853115264_wymiennik(Custom).jpg

1343850014.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zuch80 napisał:

u mnie od wczoraj od 7 do dzis do 7 ok 7,5m3 - myślę przy tym okresie przejściowym temp zewn nawet ok a będzie lepiej jak uda mi sie w końcu odpalić sterownik techa (na razie serwis walczy bo sterownik nie wyłącza pieca po osiągnięciu temp pokoju zadanej tylko idzie non stop)

a jeśli mogę poza tematem zapytać o podłączenie wymiennika czy on jest u mnie dobrze podłączony? przeciwprądowo jest ale strony sa odwrotnie jak w instrukcji tzn zasilania odbierania ciepła czy ma to znaczenie?

1853115264_wymiennik(Custom).jpg

1343850014.jpg

Co do spalania to bardzo dobry wynik, jakby nie mówić woreczkiem węgla na dobę takiej chałupy nie ogrzejesz :)

Co do wymiennika to myślę że to nie ma znaczenia.

Dobrze by było porządnie go ocieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 11:55, eliks napisał:

58m3=653kwh  125,66zł

125m3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichypowiadasz spoko. Ja obserwuje wątek gazu i mam dylemat czy zmienić groszek na gazociąg. Moim zdaniem to sporo jak na taki metraż, co prawda nie ocieplone te kamienice. Temperatry tez bez szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Ile Wam kocioł zużywa prądu/doba ?

W sumie to nie wiem, w instrukcji jest chyba 54W na godzinę ? 

1300zl na rok za prąd, więc mam to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piterchmiel1 napisał:

Za Listopad 120m3. Stara kamienica z cegły. Nie ocieplona 50m2. W nocy 21stopni w dzień 22,5. Cw 43stopnie a CO ustawione na 40. Palnik odpada 70 razy na dobę 

Tu trochę sporo bo i dużo odpaleń, u mnie np.ze 20 odpaleń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aikon91 napisał:

@Jamjestcichypowiadasz spoko. Ja obserwuje wątek gazu i mam dylemat czy zmienić groszek na gazociąg. Moim zdaniem to sporo jak na taki metraż, co prawda nie ocieplone te kamienice. Temperatry tez bez szału

Temperatura jest super, dużo lepsza od temp.z zasypowca która była bardzo różna.

Ja się nie zamienię na nic innego, może pompę ciepła jak wybuduję dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91

Tak,ale ja piszę spoko do zużycia @eliks oraz @Ksieciunio bo wiem o jakich mieszkaniach mowa.

Sam oglądam się za czteroma kątami i powiem Ci,że jaki opał by nie był to finalnie wychodzi bardzo podobnie a tu gdzie mieszkam to musisz przedstawić kartę energetyczną budynku przy sprzedaży-taki audyt z informacjami zużycia oraz o możliwym poprawieniu jego po przez izolację wraz z jej kosztem i zwrotem.

Także myślę,że jest to dość dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuje do podajnikowca. Temp stała, rozpalam raz i pracuje na okrągło rok. Temp utrzymuje wyższe dlatego pewnie gaz by mnie wyszedł drożej sporo.
Jeżeli przesiadłeś się z zasypowca to niebo a ziemia. Porównując to finansowo czujesz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czego chciec więcej. Będę zmieniał albo na mniejszego podajnikowca lub na gaz. Dlatego taki dylemat.
Od tygodnia trzymam bardzo wysokie temp w domu 25 stopni i spalanie jest fajne. Na gazie nie słyszałem żeby ktos trzymał powyżej 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje mieszkanie ale mam dostęp i wiedzę o zużyciu, 2 letnie, 93 m2, 1 osoba, za listopad z CO i CWU - 61m3 ; GZ50, 19 -20C.

Dzienne zużycie energii elektr. 0,089 kWh, roczne - 20 kWh z instrukcji kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrr1984 przeszedł z zasypowca i kaflaka w mniejszym mieszkaniu więc niech się wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Co ile jest konieczny serwis według producenta lub obowiązujących przepisów?

Brak. Gwarancje kocioł może mieć na 7 lat, ale przed okresem 24 miesięcy od montażu trzeba wezwać serwis i zapłacić, wtedy masz na kolejny rok gwarancje, o tak co rok później. Tak jest w Termecie. Serwis co roku to koszt około 600zl, ale nie musisz tego brać - wtedy masz gwarancję na 2 lata.

Przepis mówi o kominarzu co rok, chyba że sam o czyms nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.