Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiennica pierwsze piętro, wyżej tylko strych bez ocieplenie, ściany podwójne z pustka pow.

Od 14 do 22 mam temp. 22*, reszta to 20,4*. Na grzejniki idzie od 40* do 45*.

Na dniach podłączam czujnik zew.moze nawet za chwilę to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 21:13, Szczypiorr napisał:
W dniu 1.11.2019 o 08:26, elpaul napisał:
Zazdroszczę. Ale cóż, moje ponad 200 metrów + 2 starsze osoby cały czas w domu robi swoje ;)

U mnie dom 10x11m z poddaszem więc metry podobne, temp stała 22'

@Szczypiorr 10x11 t0 dopiero 110. Ja ma piwnicę, parter, piętro i nieużytkowe poddasze. Taki "wczesny Gierek".  Kombinat by rzec można ;) a użytkowej z tego 220. Termika budynku  ma znaczenie, mostki cieplne etc. Gdzieś to ciepło jednak idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w październiku poszło 65m3 rachunek szacowany 162 zł 

Zrzut ekranu 2019-11-03 o 15.44.54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Niestety przez te ściany bardzo dużo tracisz.

Niestety ale tu nic nie zrobię, docieplać nie mam z kim bo inni uważają że się nie opłaca, bo nie trzeba. Plan jest zrobić resztę sufitów jak czas pozwoli i szukać działki na własną budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=57584]Szczypiorr[/mention] 10x11 t0 dopiero 110. Ja ma piwnicę, parter, piętro i nieużytkowe poddasze. Taki "wczesny Gierek".  Kombinat by rzec można ;) a użytkowej z tego 220. Termika budynku  ma znaczenie, mostki cieplne etc. Gdzieś to ciepło jednak idzie. 
Poddasza nie liczysz? Jest w całości zamieszkale tak jak parter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szczypiorr napisał:

Poddasza nie liczysz? Jest w całości zamieszkale tak jak parter.

Fakt. Przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Kolejny miesiąc za nami. 

Zużycie 195m3 co dało 444,60 zł 

Nadmienię że zużycie prądu spadło 3 krotnie brak bojlera 

Jest rewelacja w stosunku do węgla, polecam każdemu niezdecydowanemu przejście z kopciucha na gaz. Pozdrawiam

Edytowane przez adik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od tygodnia przeszedłem z kotła węglowego na gazowe

piec termet ecocondens gold 20kw 1f + bojler kospel 140l - temp cwu 45- moc wężownicy przy 80/10/45OC - 32kw 

podpięty pod "starą" instalacje przez wymiennik secepol lb31-30kw wymiennik ocieplony ("stary kociol" weglowy został)

na razie na kotle ustawione na stałe 43st w domu ok 22 stopnie

dom bliźniak 140m2 użytkowej stare budownictwo ocieplone 15 wełna stropodach 10 styropian nowe okna 2 szybowe

średnie zużycie dobowe za 5 dni wychodzi mi ok 9m3 - wydaje mi sie chyba trochę dużo jak na te temp zewn - w sobotę ma przyjść instalator na odbiór "0" na razie idzie na ustawieniach fabrycznych

czy to kwestia ustawień czy takie zużycie gazu zostanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zuch80 napisał:

średnie zużycie dobowe za 5 dni wychodzi mi ok 9m3

 

U mnie dom bliźniak (lata 80te) użytkowe około 170m2 ocieplony sciany 10cm styropian, podłoga strych 10cm styropian, okna plastik 2szyby, na klatkach stare drewniane, grzejnik żeliwne.

Palę od miesiąca, piec Bosch GC9000 +120l + pogodówka,  w domu 3 osoby. Temperatura całodobowo 21,8-22 stopnie.

Średnie dobowe 5,8m3 z 30dni

Wczorajsza doba 6,04m3

Myślę ze kwestia ustawień.

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zuch80 napisał:

podpięty pod "starą" instalacje przez wymiennik secepol lb31-30kw wymiennik ocieplony ("stary kociol" weglowy został)

Trzeba było węgla dać przez wymiennik a gazowy na instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ksieciunio napisał:

Trzeba było węgla dać przez wymiennik a gazowy na instalację.

wiem ale ciężko pod katem instalacji do wykonania by to było, liczę sie z tym ze wymiennik podowiaduje straty nic zobaczę jak sie sezon grzewczy zamknie wtedy można będzie się zastanowić o nowej instalacji już tylko pod gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo będzie miał zimno. Nie rozumiem dlaczego instalacja jest zła, ale ok to twoja kasa

Co to za sterownik ?

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 150m2 to nie jest źle, gdyby nie ten wymiennik zszedł byś niżej. Kiedyś miałem kocioł miałoby przez wymiennik to od strony kotła nie mogłem położyć ręki na rurce a po stronie mieszkania już mogłem, niestety nie miałem pirometru by sprawdzić jaka jest różnica, ale była bardzo duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.