Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, daras300 napisał:

Witaj, a czemu juz jesteś w taryfie w-3.6???

Z takim zużyciem spokojnie załapie się w W-2.6. Zmienią mu za rok i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę was o radę mam obecnie taryfę W 2.12T Gd, ie co miesiąc podane odczyt i mam Rachunki, przez aplikację mam możliwość zmiany tylko na 2.1 lub 2.2 zużycie gazu to 250-300m3. Czy jest sens zmiany taryfy? Chodzi mi o to że w rachunku co miesiąc place abonament każdego miesiąca a czy przy innych taryfach płacił bym go rzadziej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 21:12, brovker napisał:

witam.

Po przejsciu na gaz moj pierwszy rachunek za CO i CWU w porownaniu z kotlem na ekogroch.

w 2016 listopad grudzien 850kg

w 2017 listopad grudzien 790kg

gaz 2018 

Moj odczyt od 1do ostatniego miesiaca.

listopad 144m,

grudzien 220m

Jak narazie jestem zadowolony zobaczymy co bedzie za 2 miesiace. temp w domu 21.5

 

I Tu sie potwierdza zasada że jak ktoś nie potrafi czysto spalić węgla to koniecznie musi przejść na gaz. Wszyscy na tym skorzystają bo i ludzie którzy musieli wdychać dym z kotła jak i właściciel domu bo płaci mniej.  Warto tez wspomnieć że w innym przypadku oszczędności wcalebyc nie musi. 

Ja opalam dom z 2001 roku o pow. 150m2 do tego CWU dla 4 osób plus zmywarka i pralka podłożona pod instalacje CWU, dom docieplony 10 cm styropianu z oknami 2 szybowym. Od 20.09.18 do dzisiaj spaliłem 1300 kg groszka średniej klasy za którego płaciłem 740 zł za tonę trmperatura 22 st. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormario chcesz się pozalic w temacie o zużyciu gazu że musisz targac worki i bawić się w kominiarza i górnika ?

 

Po co tak śmiecić żeby się podbudowac że palę węglem i oszczedzilem 300zl.

 

Temat jest o gazie, pochwal się swoim wynikiem tam gdzie kogoś to interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma za dostawcę gazu cyfrowy Polsat w ofercie smart dom, z tego co widzę to mają niższe ceny za abonament oraz samo zużycie? 

Czy 300 m3 miesięcznie dla budynku w nowym budynku to duże zużycie? Wszędzie OP plus 4 drabinki

130m2 pow. Użytkowej 

Edytowane przez Chemik21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 150m2 budowa zakończona w tym roku + garaż 40m2 (tez ogrzewany ale na 10C) w domu 22C

elewacja 20cm styropianu 0,031

plyta fundamentowa a pod nią 20cm styroduru EPS300 0,037

poddasze użytkowe 20+15 cm wełny 0,033

okna 3 szybowe

kociol Buderus 24kw z zasobnikiem 105l

CO 40C zasilanie 

CWU 45C

wszędzie podłogówka + 2 drabinki w łazienkach zasilanie z rozdzielacza

11.11-10.12 -> 174m3 -> 335zl

 11.12-10.01 -> 201m3 -> rachunku jeszcze nie ma ale pewnie koło 400

woj. Opolskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Chemik21 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma za dostawcę gazu cyfrowy Polsat w ofercie smart dom, z tego co widzę to mają niższe ceny za abonament oraz samo zużycie? 

Czy 300 m3 miesięcznie dla budynku w nowym budynku to duże zużycie? Wszędzie OP plus 4 drabinki

130m2 pow. Użytkowej 

Jaka temp w pokojach? Jak 22C to 300m3 to dość dużo dla nowego budynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do domu wprowadziłeś się tego roku to spalanie może być w normie , no może trochę za wysokie ale dosuszasz świeży dom w którym jest masa wilgoci technologicznej.Podaj jaki masz kocioł , jaki sterownik i jaką instalację może chłopaki na forum trochę pomogą z ustawieniami żeby zoptymalizować zużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jaka masz instalacje i jaki kocioł. Ja mam bardzo prosta. Kocioł 2f, trochę podłogowki na zaworach RTL a reszta to grzejniki. Fakt że dogrzewam jeszcze koza w salonie.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczypiorr napisał:

Dormario chcesz się pozalic w temacie o zużyciu gazu że musisz targac worki i bawić się w kominiarza i górnika ?

 

Po co tak śmiecić żeby się podbudowac że palę węglem i oszczedzilem 300zl.

 

Temat jest o gazie, pochwal się swoim wynikiem tam gdzie kogoś to interesuje

Nie.... Źle rozpoznajesz moje intencje. Ten cały wątek jest tylko o chwaleniu się wynikami. Mam wrażenie że wszyscy chcą się podbudować i wzbudzić zazdrość wśród innych. To że palę węglem nie oznacza że palić nim będę, sam w przyszłym roku może będę kręcił się za gazem więc czytam wątki związane z tym źródłem energii z zaciekawieniem. Liczę też że znajdę tu rzetelne informacje które pomogły by mi i pewnie innym w podjęciu słusznej decyzji, ale jak czytam takie wypowiedzi to wypada zareagować.

Na marginesie nie rozumiem twojej frustracji. Mam wrażenie że napisałem prawdę, no ale jak to w przysłowiu "w oczy kole".

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dormario napisał:

Mam wrażenie że napisałem prawdę, no ale jak to w przysłowiu "w oczy kole".

Owszem, jest to prawda ze jeżeli miałbyś dwa identyczne budynki, jeden ogrzewany gazem drugi węglem to węgiel zawsze będzie tańszy bo nie liczymy kosztów pobocznych (własna praca, drzewo, popiół, jedno pomieszczenie zajęte) 

jak to wszystko w jakiś sposób się da „policzyć” to gaz wychodzi zapewne taniej, bo mamy więcej czasu a ten jest bezcenny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patryk92 napisał:

Moc ok, jak masz czujnik zewnętrzny i ustawiony na auto to sam powinien sterować,

jakie ocieplenie ścian i poddasza?

Do tej pory nie miałem czujnika temp. Zew. (założyłem dziś) Na kotle temp. Zasilania miałem ustawione 40 stopni. W każdym pomieszczeniu regulator pokojowy salus. Ściany styropian 15cm, poddasze cały dach w pisanie PUR 25-30cm plus strop nad poddaszem ocieplony wełna 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczypiorr napisał:

No mnie strasznie w oczy kole, całe 320 zł za grudzień.
Wolę płacić nawet 500zl miesięcznie niż się w weglu babrac.

Widzę że rozmowa nie ma sensu. Jeszcze raz napiszę, tu nie chodzi o pieniądze. Napisałem że osoby które nie potrafią spalić czysto węgla powinny koniecznie przejść na gaz z dwóch powodów i tyle. 

Za gazem się rozglądam bo powiem, tak jakby mnie coś się stało a mam już trochę lat to wiem że nikt z domowników z czystym spalaniem węgla sobie nie poradzi

Na marginesie dla wielu osób 320-500 zł to spore pieniądze oby nigdy Ci ich nie zabrakło. Mnie też stać na takie wydatki ale miałem w swoim życiu okresy gdzie żyłem skromniej dlatego szanuję każdego i każde pieniądze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patryk92 napisał:

Owszem, jest to prawda ze jeżeli miałbyś dwa identyczne budynki, jeden ogrzewany gazem drugi węglem to węgiel zawsze będzie tańszy bo nie liczymy kosztów pobocznych (własna praca, drzewo, popiół, jedno pomieszczenie zajęte) 

jak to wszystko w jakiś sposób się da „policzyć” to gaz wychodzi zapewne taniej, bo mamy więcej czasu a ten jest bezcenny. 

I tak i nie....

Jak potrafisz dobrze ustawić proces spalania za pomocą sterownika to oszczędności będą. Dodatkowo będą większe im słabiej docieplony dom. Przy nowoczesnym budownictwie oszczędności mogą wcale nie wystąpić. 

Jeżeli ktoś zasypie podajnik,  odpali palnik i myśli że będzie miał taniej to może się przeliczyć, a przykładem może być kolega, który przedstawił swoje statystkli w poście, który skomentowałem. Gaz jest bez problemowy i prosty do opanowania z węglem już tak prosto nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną problemu mogą też być nieprawdziwe ilości podawanych spalonych m3 gazu. Niektórzy odliczają sobie ilość gazu rzekomo spaloną na CWU i podają wynik pomniejszony o ilość gazu zużytą na CWU. Przez co mieszają osobą, które podawają całkowitą ilość spalonego gazu. Inni specjalnie zaniżają ilość spalonego gazu by pochwalić się i być chwalonym przez innych. Spotkałem się już z takim przypadkiem, że osoba podawała, że spala 1,5 m3 gazu na CO i 2,5 m3 gazu na CWU.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem. Ktoś podaję że spali 200m, z czego 35m na cwu. Ciekawe skąd wie ile spalił na cwu, jak zna zużycie z sezonu letniego, a w sezonie zimowym na cwu musi być więcej, bo rury zimne, zasobniki się wychladzaja szybciej, cyrkulację szybciej wychladzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miesiąc był mniej łaskawy, ale chyba trochę zimniejszy od poprzedniego. Moje zużycie 234 m3. Miałem obniżanie włączone w nocy i w południe ale przy ujemych temp piec sobie chodził z mniejszą mocą. Myślę że nie mogę stwierdzić co się bardziej opłaca... stała czy z obniżaniem. Pozostaje na obniżaniu ponieważ nie odczuwamy skoków temperatury.

image.png.72fe914bbd247ed8c1c6880a348a1f83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.