Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Rozdzielacze Do Podłogówki Z Zaworem Trójdrogowym Z Termostatem, Jak Poprawić Obecną Instalację.


martinek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym zostawił na powrocie, ponieważ w sprzęgle musi być odpowietrznik wiec lepiej by nie był on po stronie ssawnej pompy. W kotłach gazowych pompy są też na powrocie. W tym układzie połączeń pompa będzie się sama poprawnie i szybko odpowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka?

Pompa za sprzęgłem pracuje osobno a nie razem z kotłem, właśnie sprzęgło to rozdziela, a odpowietrznik na sprzęgle nie musi być automatyczny.

Gdzie pompa - pisałem już,

Jak moc pompy? określił ją kolega w którymś z poprzednich postów.

 

PS

Nie wszystkie sprzęgła mają odpowietrzniki.

 

PPS

A jakby był zawór mieszający za sprzęgłem to też byś proponował pompę na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie Sambora układ wyglądałby tak jak poniżej. Pompa 25/80. Gdyby do rozdzielaczy wychodził PEX 32 to by wystarczyła 25/60.

 

Ps: firmowe kompatkowe wymienniki ciepła do małych węzłów CO właśnie posiadają pompę na powrocie z zaworem 3D na zasilaniu ;)

post-2387-0-15311700-1452978900_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rysunek, to z tą pompą co zrobić w końcu - zasilanie czy powrót? I ostatecznie Panowie jaką moc proponujecie żeby było dobrze, a w przypadku sprzędła i pompy adaptacyjnej jaką markę polecacie?

Jezeli ma być 80ka to Grudfos Alpha 2 25/80 ale taka zabawka kosztuje grubo ponad 900zł Ja w hurcie kupiłem za 930 i to tyle kosztuje starszy model tej pompy(nie wiem czy jeszcze dostępny)do nowego typu bodajże od października zeszłego roku z bajerami trzeba jeszcze dołozyć kilka stówek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś sukces osiągnąłem. Majster zamawia zwykłe rozdzielacze góra dół, ale będzie wszystko robił na dim 2 zone na własny koszt, ja płacę tylko za sterownik radiowy. Dociągnie 2 dodatkowe rury pod kocioł i wepnie tam dima. Boi się sprzęgła i pompy za nim. Mówi że to nie pociągnie bo mam różne długości pętli od 25m, 35m, 68, 89, do 100m max. Długości pętli są rzeczywiście takim problemem? A i jeszcze się dowiedziałem, że mam osobno do pieca podłączone 2 drabinki i mały grzejnik garażowy, które pracują na temperaturze pieca, nie wiem jak on to zrobił. Mówi że jak będzie problem, to zakręci drabinki bo są tam zawory kulowe pod piecem. Ostatnia prośba, będzie to chodzić ja to zrobi po swojemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on jest głupie ten spec jak but. Dim 2 zone to nic innego jak sprzęgło z dwiema pompami ! Nie potrafi on liczyć, z matematyką jest na bakier. Jedna pompa + sprzęgło pociągnie oba piętra po wyregulowaniu przepływów na rotametrach. Od tego one właśnie są. Pilnuj go aby nie policzył Cię za te swoje fanaberie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dzięki za rady. Fachowiec stanął na wysokości zadania, zabrał poprzednie rozdzielacze, założył zwykłe bez bajerów i w ramach zerowego rozliczenia założył DIM 2 zone. Teraz hula jak ta lala, na dole mam 21,5 stopnia na górze 21,0 stopnia, tak ustawiłem. Góra sterowana tyboxem 137 Spalanie gazu na 160m2 przez ostatni miesiąc z wodą to od 4 do 7 m3. Mam tylko jedno pytanie czy przy mojej podłogówce na górze i dole, tyboxa 137 ustawić lepiej na stałą histerezę czy na IP, jak tak - to jaki wybrać parametr 15, 30, 45 czy 60 minut, żeby było komfortowo i ekonomiczniej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.