Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Mała ma 80 a duża 120mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Czyli mam dużą.

 

Sprzedają jeszcze małą? Tak "na oko" mogłaby być lepsza...

 

Całkiem ładnie to spalanie u Ciebie wygląda

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają małą koszt taki sam chyba 113 zł. Mk na początku wysłali właśnie małą potem zamówiłem dużą bo na małej nie mogłem ustawić właśnie dmuchawy (poszły ostro obroty turbinki w górę) teraz zmieniłem trochę w instalacji i zobaczę czy da się okiełznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no właśnie ta mała mogłaby lepiej pracować na niższych wartościach mocy kotła, gdy nie ma dużego przepływu powietrza - i takie coś mnie interesuje!

 

Ma ktoś małą i chciałby się zamienić na dużą? :) Ta cena za wiatraczek jest odstraszająca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno na niskich mocach jest dużo lepiej. Jak na moje ta duża jest za duza i potrzeba sporego ciągu żeby ja rozbujać. Najlepsza była by 100mm hehe

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy stałej pracy pompy cwu powrót 53-54 przy zadanej 65.

 

Jak włączyć pompę cwu na stałe ? też mam problem z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij czujnik temp. z bojlera i pompka bedzie chodzic caly czas.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale co z kontrolą temp bojlera? Temp napewno będzie rosła

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. bojlera będziesz mial taką jak na piecu. Jak po tym zabiegu będziesz mial wygrzany powrót to pompa kotłowa powinna załatwić sprawę, bo pewnie u ciebie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Forumowicze czy to prawda że ten soft 2.4.7 jest nie do opanowania? Może warto zejść jeden niżej? Posiadam sterownik K1PRV3 i palę na włączonym PID i nie mogę dojść tołku z piecem... Kocioł bardzo nie równo się pali, przez co według mnie spala bardzo dużo eko-groszku bo około 2 worków 25KG na dobę, do tego jeśli zostanie uruchomiona podłoga to kocioł nie jest w stanie się nagrzać dopóki nie wyłączy się pompka od podłogi. Piec po spaleniu zostawia sporo spieków, i nie idzie tego wyregulować ani korektą powietrza ( próbowałem już na wszystkie sposoby podane w tym wątku, korekta na plus na minus), dziwne jest to że piec nawet jak już osiągnie temperaturę zadaną to nadal mocno dmucha wentylator nawet na 50%. Poniżej moje nastawy może ktoś coś podpowie...

 

Kocioł: EKO DUO UNI R 20KW
Temp. zadana kotła: 63 stopni
Temp. zadana bojl. 51 stopni
Histereza CWU: 2 stopnie
Pompki uruch: 40 stopni
Min. praca pod: 1 s.
Max. praca pod: 5 s.
Min. przerw. pod: 45 s
Max przerw. pod: 98 s
Min. went. robo: 12
Max. went. robo: 33
Min obroty went: 80
Max obroty went: 440
Max temp. spalin: 190 stopni
Temp. powrotu przy wyłączonej podłodze: 48 stopni
Zawór 4d grzejniki: 4
Zawór 4d podłoga: 5
Temp. w domu 24 stopnie
Powierzchnia domu: 180m2 (dom bliźniak, jeden kocioł, dwie oddzielne pompki na podłogówkę)
Powierzchnia podłogi: 90m2
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było fabrycznie... może dlatego że przy K1PRV3 jest dodatkowa turbina a jakie nastawy są u Ciebie? W linku jest też zdjęcie instalacji może jakieś porady...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie minimalne obroty wentylatora zaczynają się od 600, ale mam inny sterownik i nie mam turbiny.

 

Z tego co przejrzałem forum, to wcześniej paliłeś innym paliwem, na innym sofcie z innymi ustawieniami i cały czas masz ten sam problem. To sugeruje, że piec i sterownik nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

Specjalistą od instalacji nie jestem, ale proponuje założenie wątku z rozrysowanym dokładnym schematem w odpowiednim dziale. Lokalni specjaliści rzucą okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę wymienić sterownik w swoim piecu aktualnie mam K1v2 Techa.Ogólnie nie znam sie na sterownikach z Pidem i odrazu dodam ze nie musi byc to sterownik tej samej firmy i żeby nie zaśmiecać tu  to proszę pisać w tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21052-defro-duo-uni-25kw/

Dziękuje i pozdrawiam

P.s Jeżli jest możliwość to jaki jest koszt wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam właśnie jestem po aktualizacji K1PRv4 na 3.2.5. Ogólnie po ustawieniach z poprzedniej wersji kocioł chodzi podobnie,natomiast wiem napewno że poprawiło się sterowanie kotłem za pomocą aplikacji eModul. Wcześniej nie mogłem pieca rozpalić ani wygaśic , teraz hula bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moze napisz do defro maila. Ja dzwonilem wczoraj z pytaniem o soft do v3 ale juz nie przewidują nowej wersji i pan powiedział ze teraz rozwijają v4. Jeśli jest już oficjalnie ten 3.2.6 to ci przysla, chyba że woytek dostał na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moze napisz do defro maila. Ja dzwonilem wczoraj z pytaniem o soft do v3 ale juz nie przewidują nowej wersji i pan powiedział ze teraz rozwijają v4. Jeśli jest już oficjalnie ten 3.2.6 to ci przysla, chyba że woytek dostał na testy.

jest wersja 3.3.6 do K1Pv4 ;-)
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy co udało się poprawić w nowej wersji 3.3.6 e9ddb311c6fefb013209efc70dc46ab0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Ja nie widzę żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknij w opcje pomp zobaczysz zmiany;-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.