Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się objawia ta różnica

Czy polecił byś mi zakup takiego deflektora?

Ja mam palnik ekoenergia.

Ile taki deflektor jak twój kosztuje?

Ceny nie pamiętam ale ponad 100 będzie. Z całą pewnością polecam. Przy zwykłym deflektorze spaliny są lekko blokowane, a przy tym są jeszcze kierowane ku dołowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić foto jak jest zawieszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem dwa żeberka z tego ruszto deflektora i na nim podwiesiłem deflektor ceramiczny :) Żeberka wiszą na 2 półce :)

Myślę, że śmiało można by wywiercicić otwór w półce ceramicznej i do niej podwiesić na śrubie gwintowanej deflektor.

Nic trudnego :)

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego

post-53390-0-98938000-1486632006_thumb.jpg

post-53390-0-99017300-1486632022_thumb.jpg

post-53390-0-83238700-1486632032_thumb.jpg

post-53390-0-84540100-1486632040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to cudo może się skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaktualizowałem. Ustawiłem od razu wszystko tak samo. Jak na poprzedniej wersji. I jest różnica. Wykres jest ładniejszy a przede wszystkim popiół tez dużo ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Techa i odpisali, że ostatni soft do sterownika K1PRv4 jest na stronie Defro, czyli 3.2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi parę postów wcześniej wrzucił soft. Poprzednia strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie doczytałem. Ale przy tym sofcie miałem do wyboru na samym początku moc kotła + ret lub moc kotła + uni.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Techa i odpisali, że ostatni soft do sterownika K1PRv4 jest na stronie Defro, czyli 3.2.2

Witam.

K1PRv4 (3.2.5.)

Pozdrawiam :)

K1_F2.ZIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wrzucił ale do K1Pv4 a my mamy K1PRv4

Witam,

lekko wyżej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj zdarzyła mi się niewielka awaria z mojej winy, więc podzielę się z Wami, może ktoś dzięki temu uniknie podobnej sytuacji.

Ponieważ lubię mieć porządek i czasami zbyt przesadnie dbam o niektóre rzeczy, więc dzisiaj wyrzucając popiół "standardowo" jak co tydzień wykręciłem czujnik spalin, żeby go przetrzeć szmatką. Po wyczyszczeniu i zamocowaniu patrzę na wyświetlacz sterownika, a tu zamiast temperatury spalin - CZERWONY WYKRZYKNIK. Jak się okazało wyjmując czujnik trzeci sezon co tydzień uszkodziłem w końcu przewód czujnika. Zawsze robiłem to baaardzo delikanie, bo mam trochę doświadczenia z takim sprzętem. Ale jak się okazało i tak nie ustrzegło to przez awarią.

Na szczęście na infolinii Techa trafiłem na bardzo doświadczonego i pomocnego człowieka, który pomógł mi zdiagnozować problem i udało mi się kabelek "naprawić".

A teraz pointa: Pan z Techa powiedział, że wyjmowanie i czyszczenie czujnika spalin NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU, bo pomimo iż różnica może sięgać nawet 20-30 stopni to i tak nie ma to ŻADNEGO wpływu na pracę PIDa. Wyczyścić można ewentualnie na koniec sezonu lub podczas jakiś problemów z drożnością komina....

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczenie szczotą dołączona do kotła . Taka długa wkładam do czopucha i delikatnie oczyszczam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zamówiłem taki odkurzacz z dodatkowym filtrem  i zobaczę czy dam radę odkurzyć swoja sigmę :) oczywiście z sadzy nie z popiołu :)

http://www.megaobrabiarki.pl/lavor-odkurzacz-przemyslowy-freddy-4w1,id56764.html

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z kolegów zamontowany rck w swojej kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

K1PRv4 (3.2.5.)

Pozdrawiam :)

Tylko ja potrzebuję K1PRv4 PZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety do PZ nie mam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pewnie ponowię pytanie ale szukam kogoś kto potwierdzi:

 

Czy jest na forum ktoś kto do sterownika K1v2 wgrał oprogramowanie K1Pv2 lub K1Pv3????

Czy jeśli omyłkowo wgram takie oprogramowanie ;) to sterownik będzie działał i czy w razie niepowodzenia wgrania będę mógł na nowo wgrać K1v2??

Czy jest ktoś kto tak wgrał i sterownik działa??

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie DEFRO są już nowe aktualizacje.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.