Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do 4.6.0. Niestety :(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich w tej sprawie,kazali wysłać regulator do serwisu...szkoda gadać. Myślę, że powinniście wysłać do nich maile, każdy komu nie działa nowy soft w spk. Zasugerowałem oczywiście, że nagle kilka urządzeń nie mogło się zepsuć i chyba wypadałoby przejrzeć ten soft ale cisza. Jakby zbombardować ich mailami to może coś ruszą w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie koledzy.  Przymierzam się do zamontowania zaworu 4d+ siłownik. Piec ddu 20 kw.  Zastanawiam się czy wybrać zawór calowy czy 5/4"

  • DN: 32
  • Kvs: 15 m³/h
  • przyłącze: Rp1¼''.                        

    Mam też pytanie w jaki sposób jest mierzona temperatura zaworu i temp. powrotu.(czy trzeba dokupić jeszcze jakieś                                            dodatkowe czujki???)  Sterownik przy piecu K1PV3. Zastanawiam się czy będzie działać na grawitacji, czy trzeba będzie                                           jeszcze  zamontować pompę na krótki obieg. (czy taka pompa jak od cyrkulacji cwu da radę???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W komplecie z kotłem powinny być dodatkowe czujniki: do zaworu i powrotu. Co do samego zaworu to żeby cos zadziałało na grawitacji to najlepiej 6/4 cala i jak naj mniej kolan i krótkie odcinki. Ja tak będę przerabiał bo teraz mam zawór 1 cal o słabo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wgrać ponownie 4.6.0? Powinno to załatwić sprawę.Ciekawe,to wszyscy ktorym nie dziala nowy soft mają wysłać sprzet do serwisu i zaplacic 100? Niby z jakiej okazji,nie napisali Ci jako jest powód ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miałbym zamiar wstawiać pompę na krótki obieg, to zawór 4d calowy lub 5/4 wystarczy.

Jesli bedzie pompa calowy jest okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wgrywałem i też nie szło potem użyłem drugiego pena i poszło.

Jak już wysłałeś to daj potem info jakie są zmiany po aktualizacji. To może i ja wyślę :)

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Działa Wam sterowanie przez internet, bo mi od 16 nie działa, mam cały czas aktualizowanie parametru. Moduł ma połączenie z internetem, a przy próbie ponownej rejestracji wyskakuje błąd .

 

W logach routera mam, że moduł łaczy się ze stroną zdalne.techsterowniki.pl ale na stronie nie aktualizują się dane.

 

Cuud.

 

Włąśnie przed chwilą (22:06) strona ruszyła.

Edytowane przez tachion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem sterownik z serwisu techa. Żadnego opisu nie było, Pan tylko w dzień zadzwonił, że został wysłany, i wysypało się w nim całe oprogramowanie. I powiedział mi jeszcze, że jeśli już mam wgrywać nowsze oprogramowanie to wystarczy do nich napisać maila i prześlą plik do wgrania. W sumie ogólny koszt to 84 zł.  Teraz mam wgrane 5.2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.  W sterowniku K1pv3 jest w menu opcja '' zawór wbudowany'' , zawór 1 i zawór 2.  Jeśli robiłbym krótki obieg do kotła z zaworem 4d+ siłownik, to ten siłownik trzeba oddzielnie zarejestrować np. pod ikonką "zawór 1", czy właśnie "zawór wbudowany" będzie obsługiwał siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem sterownik z serwisu techa. Żadnego opisu nie było, Pan tylko w dzień zadzwonił, że został wysłany, i wysypało się w nim całe oprogramowanie. I powiedział mi jeszcze, że jeśli już mam wgrywać nowsze oprogramowanie to wystarczy do nich napisać maila i prześlą plik do wgrania. W sumie ogólny koszt to 84 zł. Teraz mam wgrane 5.2.6.

Witam,

co nowego po aktualizacji?

są jakieś widoczne zmiany wizualizacji?

Dzięki

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na głównej stronie nie ma żadnych wizualnych zmian?

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5.2.5 też była opcja aktualizacji.

Moim skromnym zdaniem poprawili to co w wersji 5.2.5 powodowało komunikat o nierozpoznaniu firmy na niektórych urządzeniach (mam potwierdzenie że na niektórych spk wersja 5.2.5 działa) i wersja 5.2.6 pewnie już będzie zachowywać się normalnie. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

 

Koledzy przebrnąłem dzisiaj przez cały wątek i mam pytanko odnośnie założenia przepływomierza w moim piecyku.

Posiadam piec Defro Komfort Eko PZ 15kW ze sterownikiem K1P. Palnik jest ekoenergii żeliwny. Dmuchawa WPA HL 06

Czy ktoś wie czy da radę zainstalować przepływomierz do tej dmuchawy i czy opcja zaktualizowania K1P do K1Pv3 jest możliwa ?

Czy dzwonić do Defro i ich pytać ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zyska się dzięki wgraniu softu K1Pv3 do K1P poza obsługą przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak u was zachowuje się kociołek jak jest małe zapotrzebowanie na ciepło - plusowe temperatury na zewnątrz?

Ja nie mogę sobie poradzić z moim piecem aby ustawić jedną konfigurację na cały sezon.

 

Mam instalację na zaworach 3D. Temperatura powrotu 30-35 stopni jak nie chodzi pompa CWU, jak pompa CWU pracuje powrót 40-45 stopni. Zadana na piecu 62 stopnie. Zadana CWU 50.

 

Węgiel na palniku teraz pali się tylko od strony podajnika. Po przeciwnej stronie górka nie palącego się węgla która się czasem przesypuje. Posiadam piec Komfort EKO PZ 15kW. Wczoraj zrobiłem aktualizację do 2.4.7.

Dom 158m2. Parter to podłogówka + 2 grzejniki i drabinka. Poddasze to 6 grzejników + drabinka. Zasobnik CWU 280L.

 

W zimę piec był ustawiony na nastawach (oprogramowanie 2.4.1)

Podawanie 1/3

Przerwa 30/150

Moc 100%

Korekta górna wentylatora +20

Klapka na wentylatorze bez nakretek w pozycji zamknietej

 

Jak przyszły temperatury plusowe musiałem przestawić

Podawanie 1/2

Przerwa 50/200

a i tak miałem w podajniku nie spalony węgiel.

 

Wczoraj zrobiłem aktualizację na 2.4.7 przywróciłem fabryczne. Otworzyłem na stałe klapkę wentylatora i miałem nadzieję że może pojdzie na fabrycznych ale fabryczne ustawienia to porażka przerwa 40/50 podawanie 1/5 to jakaś pomyłka.

 

Zmieniłem więc ustawienie podobnie do snoopie

Podawanie 1/2

Przerwa 40/90

Went 13/25

Korekta went -2

Moc kotła 50%

 

Po nocy po przeciwnej stronie od podajnika w palenisku gorka niespalonego wegla. Temperatura na piecu utrzymana. Spadek temperatury rano do 50 bo pojawiło sie zapotrzebowanie poranne, CWU kaloryfery itd.

 

Co moge zrobić jakieś rady co przestawiać ? Czy inwestować w przepływomierz ? Czy przerobienie instalacji na zawór 4D coś pomoże - wolał bym uniknąć kolejnych kosztów bo nie mało wydałem na kotłownie? Kupując piec z PID byłęm przekonany że elektronika sprawi że raz skonfigurowany piec będzie sam dostosowywał sobie parametry.

 

Proszę was o jakieś rady i pomoc bo nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.fajniej dopala wegiel czysciej w kotle i fajniejsza modulacja moze cos zyskasz na spalaniu

 

Czyli można powiedzieć,że  K1Pv3 od K1P sprzętowo różni się jedynie tym, że jest gdzie podłączyć przepływkę i w samym sofcie jest zaimplementowana jej obsługa ?

 

Panowie a jak u was zachowuje się kociołek jak jest małe zapotrzebowanie na ciepło - plusowe temperatury na zewnątrz?

Ja nie mogę sobie poradzić z moim piecem aby ustawić jedną konfigurację na cały sezon.

 

Mam instalację na zaworach 3D. Temperatura powrotu 30-35 stopni jak nie chodzi pompa CWU, jak pompa CWU pracuje powrót 40-45 stopni. Zadana na piecu 62 stopnie. Zadana CWU 50.

 

Węgiel na palniku teraz pali się tylko od strony podajnika. Po przeciwnej stronie górka nie palącego się węgla która się czasem przesypuje. Posiadam piec Komfort EKO PZ 15kW. Wczoraj zrobiłem aktualizację do 2.4.7.

Dom 158m2. Parter to podłogówka + 2 grzejniki i drabinka. Poddasze to 6 grzejników + drabinka. Zasobnik CWU 280L.

 

W zimę piec był ustawiony na nastawach (oprogramowanie 2.4.1)

Podawanie 1/3

Przerwa 30/150

Moc 100%

Korekta górna wentylatora +20

Klapka na wentylatorze bez nakretek w pozycji zamknietej

 

Jak przyszły temperatury plusowe musiałem przestawić

Podawanie 1/2

Przerwa 50/200

a i tak miałem w podajniku nie spalony węgiel.

 

Wczoraj zrobiłem aktualizację na 2.4.7 przywróciłem fabryczne. Otworzyłem na stałe klapkę wentylatora i miałem nadzieję że może pojdzie na fabrycznych ale fabryczne ustawienia to porażka przerwa 40/50 podawanie 1/5 to jakaś pomyłka.

 

Zmieniłem więc ustawienie podobnie do snoopie

Podawanie 1/2

Przerwa 40/90

Went 13/25

Korekta went -2

Moc kotła 50%

 

Po nocy po przeciwnej stronie od podajnika w palenisku gorka niespalonego wegla. Temperatura na piecu utrzymana. Spadek temperatury rano do 50 bo pojawiło sie zapotrzebowanie poranne, CWU kaloryfery itd.

 

Co moge zrobić jakieś rady co przestawiać ? Czy inwestować w przepływomierz ? Czy przerobienie instalacji na zawór 4D coś pomoże - wolał bym uniknąć kolejnych kosztów bo nie mało wydałem na kotłownie? Kupując piec z PID byłęm przekonany że elektronika sprawi że raz skonfigurowany piec będzie sam dostosowywał sobie parametry.

 

Proszę was o jakieś rady i pomoc bo nie wiem co robić.

 

W moim K1P mam soft 2.2.6 i tryb PID działa znakomicie pod warunkiem utrzymania w miarę ciepłego powrotu. Mam na stałe włączoną pompkę CWU, która tworzy mi namiastkę obiegu kotłowego co daje mi, że utrzymując na kotle temp 62 rzadko kiedy mam na powrocie poniżej 50, jedynie jak 3 osoby po kolei korzystają z wieczornej toalety. W temperaturach plusowych na zewnątrz musiałem jedynie wydłużyć maksymalny czas przerwy podawania z 50s na 130s, bo zaczynał przesypywać opał do popielnika. W trybie lato na samym bojlerze nie wiem jak będzie ale najprawdopodobniej będzie trzeba przejść na dwustan. 

Testowałem oczywiście 2.4.1 i 2.4.7 ale skończyło się to u mnie jedną wielką katastrofą. Wentylator chodzi odwrotnie do tego co dzieje się na piecu. Temp. leci na łeb i szyje, podajnik podaje a wentyl dmucha ledwo ledwo, nie wiem o co chodzi. Robiłem 3 podejścia z tym softem ale żadne nieudane i doprowadzało do zasypania paleniska i w efekcie do zgaśnięcia kotła. Nowe softy 2.4.1 i 2.4.7 z tego udało mi się dowiedzieć miały dawać możliwość ograniczenia mocy do minimum żeby można było palić PIDem w lecie ale jak dla mnie coś jest nie tak z nimi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też mam taką obserwację że gdy jest zapotrzebowanie na ciepło to wentylator pokazuje 100% ale dmucha ledwo ledwo a podajnik daje opał po minimalnym czasie przestoju. Jako że dmuchawa nie jest w stanie rozpalić całego węgla węgiel się przesypuje. Gdy się wydłuży czas przestoju to na dużych zapotrzebowaniach typu dogrzanie CWU piec będzie bardzo długo dochodził do zadanej. Sam nie wiem czy mam coś zwalone w instalacji, czy piec jest za duży czy nie umiem tego wszystkiego ustawić.

 

Też myślałem o użyciu obiegu CWU jako obieg kotłowy ale pytanie ile to będzie więcej opału żarło ? Ile ci kocioł kosumuje na dobe opału ?

Edytowane przez tobiaszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa idealnie na pid. Mam tylko korektę wiatru ustawioną na -20%. Oprogramowanie K1P chyba to najnowsze ze stronki defro. Obecnie kocioł ustawiony w tryb letni, nie mam zaworu 4d a ochronę powrotu mam na CO. Wiec zmieniłem pompy podłączyłem ta CO jako podłogowa. W grzejnikach mam termostaty więc w jak trzeba to domek sie dogrzewa.

W środku kocioł szaro delikatnie żółty można powiedzieć. Spalanie ostatnio było 11dni. Natomiast zasypalem 2 dni temu i pokazuje jeszcze 12 dni.

post-60609-0-05164900-1491495320_thumb.jpg

 

post-60609-0-59783700-1491495346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.