Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zauważyłem różnicę q pracy pid. J tk na duzy plus. Kocioł szybciej reaguje. Na spadki lub przekroczenia temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem nowa aktualizacje, i zauważyłem że, jest nowa funkcja dodatkowe przedmuchy... jak to działa? aktualnie mam to wyłączone sterownik k1pv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja była już wcześniej. Włączenie jej powoduje, że co jakiś czas dmuchawa przez kilkanaście  sekund dmucha mocniej. Tylko włącza się dość często, dokładnie nie pamiętam, ale co 5 lub 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchy - czas przedmuchu, siła wiatru i jak długo ma dmuchać to są czasy konfigurowalne możesz je zmieniać, używać do przedmuchania gazów w komorze wymiennika ewentualnie mocne i krótkie przedmuchy delikatnie "zruszą/ spulchnią" złoże możliwe, że poprawią proces spalania złoża - nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pewnie ponowię pytanie ale szukam kogoś kto potwierdzi:

 

Czy jest na forum ktoś kto do sterownika K1v2 wgrał oprogramowanie K1Pv2 lub K1Pv3????

Czy jeśli omyłkowo wgram takie oprogramowanie ;) to sterownik będzie działał i czy w razie niepowodzenia wgrania będę mógł na nowo wgrać K1v2??

Czy jest ktoś kto tak wgrał i sterownik działa??

 

Dziękuję

Koledzy - coś ktoś?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie raczej tak nie zadziała jak Ty uważasz. Na stronie defro jest nowa aktualizacja do K1v2 np. --> k1v2 wer.2.4.7.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgraną w sterownik K1 aktualizacje K1P ta najnowsza dla zwyklego palnika. Dzis to oprogramowanie wgrałem. Kiedys miałem również wgrane K1P tylko nizsza wersje. I z tej nizszej przenosiłem ustawienia do K1Pv3 . Jakie dzis zdziwko po wgraniu nowej wersji K1P ustawienia zupelnie inne. Max dmuchawa zamiast 26 jest 60% zobaczymy jak to będzie działać, mam nadzieje ze kocioł nie wygasnie.

 

Suma smarów w sterowniku K1 miałem oprogramowanie K1Pv3 wer.2.4.7

I chodziło to bardzo dobrze .

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tez miałem k1 i wgrałem k1pv3 i też działało.

Czyli rozumiem że do sterownika K1v2 wgrał kolega oprogramowanie K1Pv3???

 

Czy podpinał kolega czujnik temperatury spalin??

Czy po wgraniu softu K1Pv3 da się uruchomić funkcję  PID??

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sterownik k1 bez v2  podpiołem czujnik spalin i dokupiłem turbinkę i sterownik działał. Ale tak jak mówię miałem sterownik k1 a nie k1v2 . A zobacz kolego czy w sterowniku masz wyjście na czujnik spalin i na hallotron. Moge się mylić ale gdzieś widziałem temat podobny że sterownik nie miał wyjścia na czujnik spalin tylko nie wiem o jaki model chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audihr daj zdjecie kotła jak wygląda z tym nowym sterownikiem.

 

Ja wczoraj wgrałem nowe K1P kocioł dmucha jak szalony o dziwo nie wygasł. Komin cieplutki ale nie zauważyłem aby zużył jakoś dużo groszku. Mam komin tradycyjny więc dobrze jak ciepły. Ale jaki wykres jest elegancki.

post-60609-0-37713100-1487690107_thumb.jpg

 

Dla przykładu wykres z K1Pv3:

post-60609-0-07579200-1487690160_thumb.jpg

 

Oczywiście i tu i tu palone w PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sterownik k1 bez v2  podpiołem czujnik spalin i dokupiłem turbinkę i sterownik działał. Ale tak jak mówię miałem sterownik k1 a nie k1v2 . A zobacz kolego czy w sterowniku masz wyjście na czujnik spalin i na hallotron. Moge się mylić ale gdzieś widziałem temat podobny że sterownik nie miał wyjścia na czujnik spalin tylko nie wiem o jaki model chodziło.

Wyjścia mam ale są one nie podpisane, natomiast wydaje mi się że są podłączone bo gdyby nie były to jakoś nie widzę sensu dokładania tych elementów. Jak zakończy się sezon grzewczy to spróbuję zaktualizować sterownik do K1v3 i zobaczę czy to ruszy. czujnik spalin już mam ale nie pokazuje nic jednak myślę że to kwestia softu.

 

Pytanie czy czujnik spalin dzialał u kolegi przed aktualizacją softu czy po??

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin działa tylko po włączeniu funkcji PID.

K1 i K1v2 nie mają tej funkcji.

Zapisz sobie ustawienia z K1v2 i wgraj K1Pv3 jak bedzie działać to będziesz sie bawił jak nie bedzie to wracasz spowrotem do K1v2 masz sterowniki na stronie defro.

 

Zresztą ja paliłem jakiś czas nawet bez czujnika spalin po wgraniu. Oczywiscie w PID i też wszystko bylo ok.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo kolego zdjęcie na grzejniki idzie 55st. a na podłogę 33st.

Dodam jeszcze ze w tym sterowniku czujnik spalin nie wpływa na obroty dmuchawy ani na podawanie tylko po przekroczeniu temp. max wyłącza ja.tak że nie jest potrzebny a jedynie poglądowo.

post-62167-0-09256000-1487757030_thumb.jpg

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że dziś 1 marca a moi wykonawcy marudzą że jest w domu za gorąco więc dziś wyłączyłem piec. Sezon zapewne jeszcze się nie zakończył bo na zewnątrz +10 ale raczej będę uruchamiał piec okazyjnie. W terminie 05.11.2016 do 01.03.2017 spaliłem dokładnie 53 worki po 25kg ekogroszku. Budynek nie zamieszkany jeszcze i to był jego pierwszy sezon grzewczy. Podczas uruchamiania pieca w budynku było +3st. W sumie starałem się palić oszczędnie (temp. na minimum, podłogówka też, woda na 42st) ale mimo wszystko w mieszkaniu było ciągle pomiędzy 20-22st. Dodam że w budynku cały czas od tamtej pory pracował glazurnik. Jechałem na przeróżnych ekogroszkach od castshitu po Pieklorza - sezon był sezonem rozpoznawczym.  To chyba całkiem dobry wynik??

Oczywiście nie chce się chwalić, ale pisze tylko tak informacyjne do porównywania sobie spalania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mając moduł st-280 (spk lux) Techa, da radę jakoś zmusić go do współpracy z kotłem eko komfort PZ ze sterownikiem K1P np przez wgranie mu softu od Defro? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jaki masz problem bo producent deklaruje zgodność z sterownikami DEFRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupiłem regulator ST-280,bo miał działać ze sterownikiem K1P w kotle Defro Eko komfort ale pisze po podłączeniu, że nieznany sterownik. Teraz już wiem, że tylko st-280 z napisem Defro spk lux będzie działał a ten niestety nie, a podobno to jedno i to samo tylko inne oprogramowanie.Wgrałem więc soft 5.2.5 dla Spk lux i nic z tego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.