Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Także już wiesz że kanał masz zasypany węglem, i należy go jak najszybciej wyczyścić.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś i tak mi się wydaje teraz (pellet) przy zmianie softu pid do osiągnięcia zadanej i przebiciu pracuje szybciej. Dopiero po tym pierwszym paleniu i osiągnięciu zadanej pid pracuje już inaczej. Tak jakby pid uczył się ile czasu mu zajmie  ładowanie. Potem już pid reaguje o wiele wcześniej.

Może to tylko moje wizje :)

 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilal coś w tym prawdy jest. Też takie wrażenie odnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa PID - w obrazowym skrócie człon proporcjonalny reaguje na odchylenie od wartości zadanej, a całkujący - pole między wykresem temp., a linią temp zadanej (stąd wahania powinny się wygaszać), natomiast różniczkujący reaguje na tempo zmian temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 16:44, Darekgra napisał:

Także już wiesz że kanał masz zasypany węglem, i należy go jak najszybciej wyczyścić.

Ma ktoś może tutorial jak to zrobić dokładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tu

 

Pomijasz etep wyjmowania ślimaka z motoreduktorem jeśli jest z nim wszystko ok.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić dmuchawe zaraz przy kotle i wyczyścić kanał. Jak retorta to odkręcić talerz na dole palnika i wyczyścić. Dodatkowo można rozkręcić tace palika i wyczyścić koronę. 

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ktoś posiada kocioł 9, 12, 15kW z oryginalnie zamontowanym wentylatorem z mała turbinka, jaki jest model wentylatora w takim zestwie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek009 napisał:

Mam 12kW z 2016r., wentylator mam taki:  Ewmar-Ness  RVT12ARd

Dzięki, to mam identyczna dmuchawę z dużą turbiną. teraz muszę dorobić dapter/ przejściówkę żeby dokręcić do dmuchawy małą turbinę. Mała turbinka przyszła z przejściówką/ pierścieniem adaptacyjnym, niestety za mała średnica zewnętrzna tej przejściówki/ adaptera (pomyłka lub takie mają) na chwilkę obecną przejściówka dorabia się :-) (w przypadku dmuchawy Ewmar-Ness  RVT12ARd taka przejściówka/ adapter jest wymagana/ wymagany).

IMG_20200131_065447.jpg

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też taką przysłali pasuje w otwór ale nie ma jak przymocować, może teraz montują inne dmuchawy z innym kołnierzem wlotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą już stosować inne wentylatory jak taki adapter przysłali. Inej mocy.

Tak tylko sobie dumam :) ale warto dopytać. Jak są inne to mogą być już inne parametry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort eko lux 15 kW, kociołek z datą produkcji 05/2019 dmuchawa jak na zdjęciu, korona retorty stary typ (bez przesłony) talerz retorty nowa wersja z otworami przy wewnętrznej krawędzi.

IMG_20200125_174800_resized_20200131_084047566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią wykonałem taki adapter z polietylenu grubości 50mm ponieważ denerwowała mnie słaba reakcja turbinki i częste czyszczenie kanału i komunikaty o zapchanym kanale i braku obrotów. Od tego czasu przestał się pojawiać komunikat "brak obrotów wentylatora" a czyszczenie sprowadza się do przegarnięcia paleniska raz w miesiącu. Wcześniej przy małej drożności kanału powietrze w dmuchawie się kotłowało i wręcz wylatywało przez dolną część turbinki. Po zamontowaniu adaptera wentylator generuje większe ciśnienie i wypycha popiół z otworów nadmuchowych. Teraz powietrze się nie cofa przez turbinkę i jest dokładniej mierzone a co za tym idzie kocioł pracuje lepiej na niskich mocach.
cffea239a47cc63eac3ab52a9a7ce902.jpg7bc8258191de9adf841899ab0e8d5203.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Darekgra napisał:

05/2019 dmuchawa jak na zdjęciu

Turbina, że tak ją nazwę typ "Duży" na pewno przy mniejszej mocy kotła lepiej sprawdzi się mała turbinka, choć wybór/ opcja mocy z indeksem "M" w nowym oprogramowaniu jest dla kotłów od 9 do 16kW. Z drugiej strony to udogodnienie z małą turbinka najbardziej korzystne gdy kocioł w PID pracuje/ oscyluje z mała mocą a wentylator pracuje w dolnej granicy obrotów ( 1% )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu na tym nowym oprogramowaniu pojawia się u mnie problem... Kociołek większość czasu stoi na małej mocy 1% a pomimo tego temperatura na kotle rośnie aż do przebicia i wejścia w nadzór. Pomaga zmiana parametrów min obrotów w 5162, lecz ustawiłem ponownie wszystko na parametry wyjściowe i daje szansę mu się "uczyć".

Korekta powietrza dolna zbytnio nie pomaga dopiero po zejściu z mocą do 60% jest lepiej lecz w tedy po załączeniu CWU brakuje mu trochę pary.

Ps

jak macie ustawioną histerezę zaworu?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1% nadmuchu musi być większy przepływ powietrza, aby mógł zakręcić dużą turbina i wtedy mimo wszystko dmuchawa obraca się szybciej niż to jest ustalone/ wymagane i stąd te przebicia w nadzór, przy małej (właściwie dobranej) jest odwrotnie mały przepływ jaki jest wymagany do prawidłowego działania obraca już turbinką i odczyty przepływu, obrotów dmuchawy są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mógłby mi ktoś podać  parametry mocy z kodu 5162 oraz wentylatora 7785 z nowego softu 3.6.0 dla 12 lub 15 kw ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.