Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

@Snoopi21898 ustawienia 5162 i 7785 są w "oryginale" dla 15kW RET, jest tylko mała niepewność bo aktualizacja robiona przez żonę i nie jestem pewien czy to przypadkiem nie wersja 15kW M... bo parametry mocno różnią się od wcześniejszej wersji 3.4.0

Ps

jak macie ustawioną histerezę zaworu

 

Defro eko komfort lux 15 3.6.0.pdf

Edytowane przez Darekgra
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale pozmieniali w min i max pracy podajnika.

Nie przerzuca paliwa  przy minimalnej mocy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o dziwo cały proces spalania jest lepszy niż wcześniej, tylko przy mocy 1% kociołek nadal bardzo powoli ale jednak podnosi sobie temperaturę.

Parametry wentylatora w 5162 oraz 7785 również zmienione sporo. parametr minimum regulacji podniesiono z 0 na 15 w 7785 ciekawe co to zmienia w algorytmie?

ster chyba powoli zaczyna panować nad sytuacją zadana na kotle to 66 stopni moc kotła 60%

 

Przechwytywanie1.PNG

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy pracy na 1 % to jest aż prawie 5 kw mocy kotła. Jak będzie cieplej to w nadzór będzie wchodził. Powiem  ze włączyłem hallotron i w moim sterowniku z parametrami z softu 3.5.2 pali sie pięknie już trzeci dzień. Najważniejsza zmiana  to w menu producenta min i max wentylator 6-50 ( było 6-75) Wentylator bardziej płynnie się rozpędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... w moim przypadku sam proces spalania na palniku przebiega lepiej na nowym mimo dużego hallotronu, na razie tylko chyba jeszcze se uczy utrzymania zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie robiły mi se kalafiorki, spadając z palnika w większości rozbijały się ale na palniku wyglądało to słabo, teraz jest ich dużo mniej, ale zapewne zależy to też od węgla.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie one zapychają koronę palnika, więc co kilka godzin muszę oczyszczać palenisko. Podejrzewam że to węgiel bo ilości popiołu i kalafiorów, ktore wynosze całymi wiadrami, wołają o pomstę do nieba ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wwoytek napisał:

Przy 1% nadmuchu musi być większy przepływ powietrza, aby mógł zakręcić dużą turbina i wtedy mimo wszystko dmuchawa obraca się szybciej niż to jest ustalone/ wymagane i stąd te przebicia w nadzór, przy małej (właściwie dobranej) jest odwrotnie mały przepływ jaki jest wymagany do prawidłowego działania obraca już turbinką i odczyty przepływu, obrotów dmuchawy są prawidłowe.

I tu dziwi mnie spore podniesienie minimalnych obrotów w stosunku do przedniej wersji oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ HarryH spalam mieszankę jakiegoś bliżej nieokreślonego, z pobliskiego składu węgla (ponoć polski węgiel, choć widze w nim wiele gatunków mieszanego, łacznie chyba z ruskim). Zamówiony na tonaż 4t a nie workowany, z czego zauważam po fakcie że przywieziono ponad 3t (spaliłem 1,8ta zostało ok 1,5) a nie 4t. Już nigdy wiecej sypanego nie kupię...

Edytowane przez moshica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już wątpię, czy w ogóle istnieje węgiel, który na retorcie defro 9-12kW nie spiekałby się w kalafiory/popcorny. Próbowałem Chwałowice, Retopala i kilku workowanych mieszanek (Bartex, Sobianek, KGM). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wwoytek napisał:

Turbina, że tak ją nazwę typ "Duży" na pewno przy mniejszej mocy kotła lepiej sprawdzi się mała turbinka, choć wybór/ opcja mocy z indeksem "M" w nowym oprogramowaniu jest dla kotłów od 9 do 16kW. Z drugiej strony to udogodnienie z małą turbinka najbardziej korzystne gdy kocioł w PID pracuje/ oscyluje z mała mocą a wentylator pracuje w dolnej granicy obrotów ( 1% )

Jeżeli mam kocioł 15 KW to którą opcję wybrać z indeksem "M" czy bez? A jakie są różnice między indeksem "M"a  bez 'M"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @wwoytek pisał już kilka razy z indeksem M jest dla małej turbiny

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HarryH napisał:

Ja to już wątpię, czy w ogóle istnieje węgiel, który na retorcie defro 9-12kW nie spiekałby się w kalafiory/popcorny. Próbowałem Chwałowice, Retopala i kilku workowanych mieszanek (Bartex, Sobianek, KGM). 

Kup sobie sztygara to spieków nie zobaczysz a popiołu tyle co na lekarstwo (porównując do KGM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał Sztygara, to bym kupił za 1/10 ceny w kamieniołomach :-). Ja widzę ten kocioł co 7 - 10 dni i nie ma opcji, bym ryzykował zablokowanie podajnika. Spieki mi w niczym nie przeszkadzają, a kamienie dyskwalifikuję węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HarryH napisał:

Jakbym chciał Sztygara, to bym kupił za 1/10 ceny w kamieniołomach :-). Ja widzę ten kocioł co 7 - 10 dni i nie ma opcji, bym ryzykował zablokowanie podajnika. Spieki mi w niczym nie przeszkadzają, a kamienie dyskwalifikuję węgiel.

Tak się składa że też palę cały czas KGM a mimo to po raz drugi kupiłem Sztygara to testów ,pierwszy test bardzo pozytywny w stosunku do KGM  , może przez do że kupiony w sklepie a nie w kamieniołomie teraz zakupione 250kg i też jak narazie  kamieni nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś ciekawiły startowe ustawienia 15kW M (mała turbina), niestety emoduł jeszcze nie dorósł do 3.6.0 i nie ma możliwości zmiany mocy na "M" poprzez neta tylko fizycznie w sterowniku.

Defro eko komfort lux 15retM.pdf

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi działa ok poza widocznością dodatkowych wyborów mocy palnika z M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.