Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

wwoytek szarpania by nie było gdyby pompa powrotu chodziła non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darekgra napisał:

mi chodziło o to szarpanie przed aktualizacją, a po to już jest bajka.

po zmianie na 3.6.0 i zmianie oprogramowania w SPKG LUX v5.2.15 jest zauważalna zmiana stabilności pracy a raczej współpracy zaworu 4D i regulatora pokojowego wykres to linia pozioma a odchyłki to tylko 0.1 - 0,2 stopnia, temp. zadana w pomieszczeniach (slaon, kuchnia i holl) jest utrzymywana stabilnie i szybko wprowadzane korekty do sterownika pieca, aby nie przegrzać i nie wyziębić pomieszczeń tylko utrzymać w zadanej temp. Jest poprawa na lepiej i tak trzymać.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną przysłali mi dwa lata temu

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten adapter/ koło z otworami pod śruby pozwala na bezproblemowy montaż na wentylatorze po wymontowaniu dużej turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Darekgra napisał:

Dla DKEL 15kW 

Hallotron włączony praca z PID u siebie mam tak na K1Pv4  3.4.0

Parametry mocy
• Minimalna praca podajnika : 1 Sekund
• Maksymalna praca podajnika : 3 Sekund
• Minimalna przerwa podajnika : 40 Sekund
• Maksymalna przerwa podajnika : 75 Sekund
• Min. wentylator roboczy : 13 
• Maks. wentylator roboczy : 25 
• Min. obroty : 80 
• Maks. obroty : 310

Mógłbyś mi jeszcze podać swoje ustawienia nadzoru i jaką temperaturę spalin masz ustawioną?

Dzisiaj rano włączyłem PID-a i wklepałem twoje ustawienia. Temp. spalin ustawiłem na 140C. Kocioł ładnie dociągnął do zadanej i przeszedł w tryb nadzoru. Temperaturę zadaną przebił o ok. 10C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darekgra napisał:

 

1 godzinę temu, Darekgra napisał:

tak jest tam duża turbinka. Przy twoim 15 kW kociołek powinien być do ogarnięcia nawet na tej dużej turbinie.

Co masz na myśli mówiąc do ogarnięcia, lub co powinienem zrobić żeby kocioł był ogarnięty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór 

Podawanie 1s

Przerwa 6min

Praca went qp s

Przerwa went 7 min

Siła nadmuchu 35 bieg.

Temperaturę spalin mam 260stopni

Skoro przebił aż o 10 stopni to zmniejsz moc kotła ja obecnie mam 70% i spokojnie wystarcza a w nadzór to już z 2 miesiące nie przeszedł tylko oscyluje wokół zadanej.

Ogólnie te ustawienia są standardowe zmieniłem jeśli dobrze pamiętam tylko max przerwę podawania z 70 na 75 bo przy pracy na niskiej mocy kopiec na palniku robił się zbyt duży.

Do ogarnięcia tzn że niekoniecznie trzeba wymieniać turbinkę.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snoopi21898 napisał:

Proszę, wykres na k1pv3 I tu jest przykład że największą rolę na stabilność kotła ma instalacja. 

 

DSC_0181.JPG

Popieram

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilal napisał:

I tu jest przykład że największą rolę na stabilność kotła ma instalacja.

i z tym się zgodzę, że prawidłowo zrobiona instalacja to prawie sukces, a dobry sterownik i rozwiązania mu towarzyszące wieńczą dzieło i jest wielka radość ;-) sam przerabiałem kilka razy dzieło Fachowców, którzy zawsze się spieszą i jak nie masz orientacji w temacie, to robią wszystko po najniższej linii oporu. Wiadomo czas goni inne zlecenia no i ta kasa... a później nie można się doprosić o poprawienie czegokolwiek... samo życie. Ale co tam najważniejsze jest Zdrowie i dlatego modernizujmy, przerabiajmy ;-) żeby .. to Zdrowie jak najdłużej nie odmawiało nam posłuszeństwa. Ok to tyle bo odbiegam od tematu ;-)

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wykresy wyglądają mniej więcej tak.... największe zamieszanie to start pompy CWU, chociaż czasami zdarzają se większe odchyłki nie wiadomo dla czego,  zaryzykuję zainstaluję 3.6.0 zobaczymy czy coś poza nowymi trybami dla "M" poprawiono w podstawowych.

na wyświetlaczu sterownika wykres podobny do tych  @Snoopi21898 z wahnięciami przy grzaniu CWU

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy załączeniu  cwu nie ma siły żeby nie było spadków na kotle. Ja mam zasilanie i powrót za sprzęgłem hydraulicznym i przymknięte zasilanie wężownicy cwu i skoków jako takich nie ma. No chyba że sterownik jest na niskiej mocy to też jest spadek zasilania  ale to max 2-3 stopnie. Myślę, że żaden sterownik tego nie ogranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę siedziałem nad tym aby ten skok był jak najniższy... Kombinowałem z pompą i z przymykaniem zaworów, teraz mam tak że o 15 stopni dogrzewa w ciągu 35-40 minut bojler 300 litrów lecz grzeje górna wężownicą a dolna do solarów. Niżej już nie mogę zdjąć bo się zawór ZZ nie otwiera.

Skoki spowodowane załączeniem CWU w chwili obecnej to 6-8stopni.

W sterowniku Timela jest właśnie podbicie modulacji uzależnione od spadku temperatury powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie SKZP-02 jest to dość rozbudowany sterownik.

U mnie obecnie histereza 15 stopni i zbiornik 250 litrów wężownica na środku zasobnika. Dogrzewa ok godzinę.

Tu myślę, że też oszczędności w opale są, bo grzeje raz a dobrze a nie co chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowane przed chwilą. Obecnie nastawy pid i na wyświetlaczu przy ikonce wentylatora 1% a odgłos dobiegający fizycznie od wentylatora wskazuje na 30-40% tak dmuchał, pytanie dla czego? Przy 1% wogóle nie powinienem słyszeć wentylatora. Dodam że akurat załączyła się pompka od cwu aby dogrzać? Mimo że na kotle była temp 64C a zadana 63C to kocioł ganiał aż do 68C. Zdjecie sprzed minuty. Temp. zadana przebita a pid dalej dmucha. Po co?

20200129_150631.jpg

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teoretycznie wentylator pokazuje że dmucha 1% a w praktyce słychać że pracuje mocniej to oznacza słabą drożność kanalu nadmuchowego. Co skutkuje kotłowaniem sie powietrza w dmuchawie i małym przepływem odczytywanym przez hallotron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to rozumiem, ale dlaczego skoro osiągnął temp. zadaną nadal pracuje? 

 

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wwoytek napisał:

i z tym się zgodzę, że prawidłowo zrobiona instalacja to prawie sukces, a dobry sterownik i rozwiązania mu towarzyszące wieńczą dzieło i jest wielka radość ;-) sam przerabiałem kilka razy dzieło Fachowców, którzy zawsze się spieszą i jak nie masz orientacji w temacie, to robią wszystko po najniższej linii oporu. Wiadomo czas goni inne zlecenia no i ta kasa... a później nie można się doprosić o poprawienie czegokolwiek... samo życie. Ale co tam najważniejsze jest Zdrowie i dlatego modernizujmy, przerabiajmy ;-) żeby .. to Zdrowie jak najdłużej nie odmawiało nam posłuszeństwa. Ok to tyle bo odbiegam od tematu ;-)

Taka jest prawda

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, HarryH napisał:

Bo któryś zawór jest niedogrzany lub ma sygnał z pokojówki/ zwarty styk.

Temperatura na pokojówce osiagnięta, żadna pompka nie pracowała, (mam 3 podlogówka, grzejnikk, cwu) a pid i tak po osiągnięciu zadanej dmuchał dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabber2005 napisał:

Ok, to rozumiem, ale dlaczego skoro osiągnął temp. zadaną nadal pracuje? 

 

Dlatego że w PID może przegrzewać do 5 stopni powyżej. Dopiero powyżej 5 stopni od zadanej przechodzi w nadzór. Głównym zadaniem pracy PID jest właśnie ciągła praca w okolicach temperatury zadanej, a nie grzanie na max i nadzór, nadzór to zło:) a ciągła praca to stan nirwany.

Pisałem już wcześniej zmniejsz moc kotła na 70% a unikniesz znacznego przebijania temp.

Dodatkowo powinieneś ustawić tak pompę CO i podłogowe aby pracowały cały czas

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Darekgra napisał:

Dlatego że w PID może przegrzewać do 5 stopni powyżej. Dopiero powyżej 5 stopni od zadanej przechodzi w nadzór.

Pisałem już wcześniej zmniejsz moc kotła na 70% a unikniesz znacznego przebijania temp.

 

I to by się zgadzało, bo dobił do 68C i w nadzór wszedł. Zmniejszyłem do 80% moc i temp bieżąca spadła do 48C i bład chwilowy brak obrotów! Pp zrobieniu testu nadmuchu wyszło niedrożność kanału nadmuchowego.

 

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.